NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
A VÁLOGATOTTBAN JÁTSZOTT JÁTÉKOSOK AZ ELHALASZTOTT MUNKÁT DOLGOZZÁK LE

JELENTÉS AZ ESZÉKI LABDARÚGÓK FELKÉSZÜLÉSÉRŐL MEĐUGORJEBAN

A VÁLOGATOTTBAN JÁTSZOTT JÁTÉKOSOK AZ ELHALASZTOTT MUNKÁT DOLGOZZÁK LE

23.01.2017.

Elsőligásunk vasárnap megváltoztatta szálláshelyét, de továbbra is a Circle International pályáin edz.

Vasárnap az eszéki labdarúgó expedició elhagyta a Circle International Sport központot és átköltözött a közeli Quercus hotelba, amely hasonlít az előbbeni szálláshoz... Ami az edzési pályákat illetti nincs változás. A költözés után, a vasárnap délelőttöt hagyományosan a szentmisén való részvételre használtuk ki. Szintén, délután a játékosok többsége,  mint a stáb tagjai is zarándokoltak a Megjelenés hegyére, illetve a Križevac kálváriára.

Elsőligásunk többsége szabadnapos volt, az egyetlennek akik edzettek a válogatottból visszatértek: Barišić, Perošević, Barać és Matas. Az anaerob határérték emeléséről volt szó, ami nagyon fontos a laktát felhalmozásának késeltetése miatt a mérkőzés alatt és az egész test erőssége és mozgékonysága miatt, ők elhalasztották a felkészülés fontos részét a nemzeti kötelezettségeik miatt. Vacsora után, Zekić edző rendszeres munkaülést tartott a csapattal és munkatársaival.

Az oktatás a játékosok viselkedéséről szólt a megadott játék fázisokban, számítógépes bemutatóval és rajzokkal a labdarúgó táblán. Ezután együtt szurkoltak kézilabda válogatottunknak és követték a Világbajnokság negyeddöntőjébe jutásukat. Gratulálunk a „Kaubojoknak”!

Petrović a fő sport építész

Ami a stábot és a logisztikát illetti, ma néhány mondatott a sport igazgatóra szentelünk. Még nincs 48 éves, Petrović Alen az eszéki elsőligás táborában a legidősebb tag ezen a felkészülésen. Az elkerülhetetlen „Alenčekhez” kötödik még néhány jelző, amelyek a „leg” szavat magukba kötik. A legviccesebb, a legtöbbet telefonál, a legkeresettebb az újságírók részéről és még sok más...

Minden esetben, Alen a legfontosabbak egyike, amelyekhez az Osijek Labdarúgó Klub újjáéledése kötödik. Mondhatjuk, hogy a stáb fönők Zekić mellett, ő a szezon sikereinek a fő sport építésze a zöld pályán. Az ő „orra” a játékosok felfedezésében és értékelésében, akik megerősítették a csapatot hibátlannak mutatkoztak. Barišić, Barać, Petrovikj csak néhány példa azokra, akik nagy hűhó nélkül jöttek az Osijekbe, az évet pedig országaik nemzeti válogatottjaiban végezték…

Ez a második sport igazgatói mandátuma. Tehát, mostmár jelentős tapasztalata van, nem kell elfeledni, hogy elsőligásunk kapítánya is volt, amikor még aktívan játszott. Probléma nélkül beszél angolul, németűl és portugálul, ilyen szempontból is nehéz őt felkészületlenül találni. Az információkat a lehetséges megerősítésekről, ami az eszéki nyilvánosságot a legjobban érdekli, különösen az újságírókat, amelyek a Klubot kisérik, rendszeresen rejtegeti és nyilvánosan csak akkor jelenti be, amikor véghez vitte ezt.

Idáig sok mindent megoldott és nem kételjük a jövőben is egyaránt sikeres lesz, így nem is kérdezünk tőle sokat, várva, hogy elmondja, ha olyan híre van, amelyet a nyilvánosság elé kell tárni.

HT Prva liga

1.Dinamo36+3473
2.Rijeka36+4370
3.Hajduk36+3266
4.Osijek36+1556
5.Lokomotiva36-151
6.Slaven Belupo36-1043
7.Inter-Zaprešić36-2143
8.Rudeš36-2140
9.Istra 196136-3227
10.Cibalia36-3926

Az előző mérkőzés

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. forduló

Slaven Belupo - Osijek 2:1

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 18.05.2018. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Más hírek