NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
AZ EDZŐ VISSZATEKINTÉSE A POLJUDI TALÁLKOZÓRA

A SZPLITI DERBIT A HAZAI CSAPAT VITTE EL

AZ EDZŐ VISSZATEKINTÉSE A POLJUDI TALÁLKOZÓRA

07.05.2017.

Zekić Zoran a Fehér-kékek edzője nehezen fogadta a meggyőző vereséget a Poljudon.

 Amikor 5:1 eredménnyel vesztünk logikus, hogy a vereséget szenvedett csapat edzője nem lehet másmilyen hangulatban, mint szomorú és reményt vesztett. Zekić Zorannak persze sokkal nagyobb elvárásai voltak és végül is nem maradt más, mint – gratulálni az ellenfélnek.

-Természetes, hogy a Hajduk megérdemelten győzőtt, mi pedig hozzásegítettünk, hogy a szplitieknek ilyen módon szebbé tegyük a Szent Duje napot, hogy a szurkolók ünnepelhessennek. Az összes gondunk az elveszett labdáink eredménye, nem tudtuk létrehozni a normális passz-játékot. Négy gólt kaptunk a helyzetekben, amikor a labda a tulajdonukban volt, de sajnos könnyen veszítettük a labdákat és megengedtük az ellenfélnek, hogy megbüntessen benünket. Nehéz erre valami okosat mondani. Ez alkalommal az összes gyengeségünk kifejezésre jutott. Bármennyire büszke vagyok az eddig megtettekre, annyira szégyellem magam ez a verség után. Az első gól után, mint a széttesett katonák voltunk a pályán, a tény pedig, hogy a legjobb egyéneink Malenica kapus és Škorić a középhátvéd, ilyen eredménynél, a legjobban beszél a fellépésünkről a Poljudon, mondta Zekić.

Az ellenfél büntette a hibákat

A Fehér-kékek túl sokat hibáztak a helyzetekben, amikor egyszerűbben és jobban kellett volna reagálniuk, ezt az ellenfél megbüntette és erős győzelemre formálta.

-A hibák is a labdarúgás alkotórésze, így Matas hibája is az első gól előtt. De, érthetetlen számomra, hogy ezután teljesen elveszettek lettünk a pályán. A Hajduk most előnyben van a harcban a harmadik helyért, nekünk pedig ilyen helyzetből következtetéseket kell levonunk. Nem régóta vagyok edző, de valószínűleg ez a legnehezebb vereség a pályafutásom alatt. Tudom, hogy most sok kritizáló lesz, akik talán vártak is rá, hogy ez történjen velünk, a Hajduk ki tudta használni hibáinkat és meggyőző győzelmet ért el. A szezonban csapatunk a legtöbbet nyújtotta és sajnálom, hogy még egy derbiben ilyen pofon ért benünket. Nem szabad megtörténie, ha már nem megy, hogy szétesünk, fejtelenül rohanjunk előre és annyi helyet hagyjunk az ellenfélnek az ellentámadásban.

Carillo nagyon elégedett a Fehérekkel

Teljesen másmilyen hangulatban érkezett a sajtókonferenciára a Hajduk kormányosa, a spanyol Joan Carillo. Amint mondta, ez volt csapata legjobb játéka, amióta ő az edző.

-Kíváló labdarúgást mutattunk és örülök neki, a játékosok és a szurkolók miatt is, különösen Kos elnök miatt, amelynek győzelemmel gratuláltunk születésnapja alkalmából. Nekem az edzőnek, nagyon kellemes volt látnom a csapatom játékát, amely összetett volt, a második félidőben pedig igen hatékony is. A közönség élvezhette a mérkőzést, sokkal jobbak voltunk a közvetlen versenytárstól, de ilyen módon kell az elkövetkező mérkőzéseket is játszannunk a Bajnokság végéig. Mindenki sorainkban úgy játszott, ahogyan megbeszéltük, a cserélt játékosok is pozitívan hozzájárultak ehez. Nahyon elégedett vagyok, mondta Carillo.

 

Foto: Miranda Cikotic/PIXSELL

HT Prva liga

1.Dinamo000
2.Gorica000
3.Hajduk000
4.Inter-Zaprešić000
5.Istra 1961000
6.Lokomotiva000
7.Osijek000
8.Rijeka000
9.Rudeš000
10.Slaven Belupo000

A következő mérkőzés

Hrvatski Telekom Prva liga, 1. forduló

Osijek - Hajduk

Stadion Gradski vrt, 29.07.2018. 21:00

Az előző mérkőzés

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. forduló

Slaven Belupo - Osijek 2:1

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 18.05.2018. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Más hírek