NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
FOLYTATNI A HAZAI NYEREMÉNY SOROZATOT

A VÁROSKERTBEN A LOKOMOTIVA LESZ A VENDÉG

FOLYTATNI A HAZAI NYEREMÉNY SOROZATOT

30.04.2017.

A találkozó hétfőn 18 órakor lesz, az eszékiek ismét örömet szeretnének szerezni szurkolóiknak.

Az Osijek labdarúgói még hat mérkőzést játszannak a szezon végéig, amelyben már kiharcolták a fellépést Európában, emiatt nyugodtan játszhatják az országos bajnokság végső mérkőzéseit. De, ismert dolog, hogy az eszékieknek van még egy céljuk, ez pedig a harmadik hely megszerzése, hogy a HLL végén a csapat hosszabb ideig pihenhessen és később kapcsolodjon az európai liga selejtőzőjébe. Ilyen értelemben a Fehér-kékek minden találkozója egyaránt fontos és nagyon motiváltan állnak hozzá a játékosok.

Az első a Lokomotiva, amely ellen elsőligásunk a szezonban kétszer győzőtt és egyszer játszott döntetlent. Az első mérkőzés volt a legérdekesebb, amikor az Osijek 3:2 eredménnyel győzőtt a Kranjčević utcában, pedig a házigazda két alkalommal is vezetett. Az 1:0 eredményt Karačić érte el, a 2:1-et pedig Čorić büntető rúgásból, a fordulatot Matas, Lulić és Džolan hozták. Az utobbi, aki pályafutását Izlandon folytatja, a győzelmi gólt a 88.-dik percben lőtte, ami az egyetlen gólja is volt a most már volt klubja mezében.

Ami a másik győzelmet illeti, azt a Városkertben értük el, szintén a Bajnokság őszi részében, Perošević góljával. A tavasszal a Lokomotivanak sikerült pontokat szereznie, a góllővői pedig Cekici és Ćorić volt.

A kimaradások nem változtatják meg a terveket

Tudjuk, hogy a „Lokosok” fiatal csapat, amelynek nem szabad megengedni, hogy a pályán szétterpeszkedjen, mert akkor veszélyes tud lenni. Soraiban sok minőséges egyén játszik, akik igaz hajlamosak ingadózásra, de a tény az, hogy van lehetőségük. Gyorsak és motorikusak, kellemetlen vigyázni őket és mindenkinek gond tudnak okozni.

De, hiszem, hogy a Fehér-kékeknek sikerül semlegesíteniük őket és keményen, határozottan a hű szurkolók előtt játszanniuk, akik már megszokták a győzelmet. A tudat sem, hogy a mérkőzésen nem játszik a klub első góllővője Ejupi, mint a megbizható középpályások Mioč és Pušić sem, semmi sem nem változik az eszékiek terveiben. Van az Osijeknek elég minőséges játékosa keretében, hogy a váltakozások is szükséges szinten legyenek és a csapatnak azt hozzák, amit Zekić elvár tőlük.

Az Osijeknek jelenleg 23 pont különbsége van a Lokomotivahoz képest, ami kétségtelenül a győztes jelölt szerepébe helyezi, de motívum se hiányzik. A szurkolók még egy győzelmet várnak és ünneplést a találkozó végezetével.

HT Prva liga

1.Dinamo20+3250
2.Hajduk20+1738
3.Osijek20+1336
4.Rijeka20+2035
5.Inter-Zaprešić20-826
6.Lokomotiva20-923
7.Slaven Belupo20-721
8.Istra 196120-1317
9.Cibalia20-1917
10.Rudeš20-2612

A következő mérkőzés

Hrvatski Telekom Prva liga, 21. forduló

Osijek - Dinamo

Stadion Gradski vrt, 10.02.2018. 17:00

Az előző mérkőzés

Hrvatski Telekom Prva liga, 20. forduló

Istra 1961 - Osijek 1:1

Aldo Drosina, 16.12.2017. 17:00

Más hírek