NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
: A LEGJOBB BIZONYÍTÁSI ESÉLY

A HAJDUK ÉS AZ OSIJEK KÖZÖTTI DERBI NAPJÁN

: A LEGJOBB BIZONYÍTÁSI ESÉLY

06.05.2017.

A közvetlen versenytárs ellen a legerősebb motívum megmutatni, hogy az Osijek megérdemelte a harmadik helyet a szezonban.

Már hosszabb ideje beszélünk és írunk róla, hogy türelmetlenül várjuk a derbit a Poljudon. A két csapat találkozója, amelyek a harmadik helyért és az egymás közötti tekintélyért harcolnak, mint a jobb rajthelyzetért is Európában, illetve hosszabb nyári szünetért a felkészülés kezdette előtt az új szezonra.

Eljött a párbaj pillanata, amelybe a szplitiek és a Fehér-kékek azonos pontszámmal indulnak (59) és a nagy kívánsággal, hogy a közvetlen versenytárs ellen a legjobb labdarúgást mutassák és kettős értékű pontokat szerezennek. Nem kell kételkedni benne, hogy a stadion tele lesz a Hajduk szurkolóival, akik a szezonban a legszámosabb közönség a HLL-ben, a mérkőzés jelentőségéhez képest – a hangulat valószínűleg ösztönző lesz nem csak a házigazda részére, hanem a vendégeknek is.

A legkisebb részlet is döntő lehet

Nincs jobb esély a bizonyításra a közvetlen összetűzésen kivül a versenytárssal az ő udvarában. Ha a szplitiek előnye a hazai pálya, az eszékiek magabiztoságának az érve a hatékonyságnak kellene lennie vendégségben.

Nyolc győzelmet sorozott az Osijek a szeonban a városkerten kivül, emellett a Poljudon nem ünnepelt, még 2008. óta, ami az egyedi alkalom is volt, amikor Splitet énekelve hagyta el, a játékosok optimisták. Tudják milyen játszanni a Hajduk ellen, megérezték a győzelem ízét és a vereség keserűségét is, egyszer a pontokat is elosztották az elmúlt hat hónapban, de ez nem jelent semmit, ami ezt a derbit illeti. Ez különálló 90 perc, a legkisebb részlet döntő lehet, a minőség pedig úgyis egyforma. Mire van szüksége sz Osijeknak, hogy elérje célját? Nyugodság, mindennek előtt.

Mégis nem meccs-labdáról van szó a bajnoki harcban vagy az európai versenyről való lemaradásról. Az már biztosítva van, ilyen nyomás, tehát, nincs. Ezért nincs rá ok, hogy kimaradjon az, amit Zekić ismétel a napokban – a határozottság és a bátorság a hozzáállásban.

A támadás a legjobb védelem

A támadás tompítja az ellenfél pengéjét, így állnak hozzá a Fehér-kékek is. Nem szabad megengedni a Hajduknak a dominációt, hanem minnél többször támadni kell őket, minnél több játékossal a befejezésnél. Ezzel kifejezésre jut a magabiztosság, amikor a csapat hisz magában, akkor készen áll kockáztatni az ellenfél semlegesítését, mint alapfeladatot.

Helyzetek biztosan lesznek, olyan esélyek, amelyekben fontos nyugodságot mutatni a végső játékban vaygis a rúgásban a kapu felé. Tudjuk, hogy nem lesz könnyű Futácsot és Erceget leállítani, aki veszélyes páros lett a szpliti támadásban, de a házigazdának is vigyáznia kell Lopára, Peroševićre, Ejupira, Barišićra….

Amikor Zekić azt mondja, hogy csapatától a szó valódi értelmében játékot vár el, labdarúgói túljátszást idegesség nélkül, éppen ebben látjuk az Osijek esélyét a derbin. Ilyen helyzetben az egyének jobban kifejezésre jutnak, az Osijek nem gondolja emellett, hogy gyengébb a Hajduktól. Ellenkezőleg...

HT Prva liga

1.Dinamo36+3473
2.Rijeka36+4370
3.Hajduk36+3266
4.Osijek36+1556
5.Lokomotiva36-151
6.Slaven Belupo36-1043
7.Inter-Zaprešić36-2143
8.Rudeš36-2140
9.Istra 196136-3227
10.Cibalia36-3926

Az előző mérkőzés

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. forduló

Slaven Belupo - Osijek 2:1

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 18.05.2018. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Más hírek