NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
EGY GÓL A HÁROM FONTOS PONTÉRT

A FEHÉR-KÉKEK EDZŐJE ELÉGEDETT A GYŐZELEMMEL A VÁROSKERTBEN

EGY GÓL A HÁROM FONTOS PONTÉRT

02.05.2017.

Zekić azt kéri csapatától folyamatosan, hogy felszabaduljon a játékban, különösen az ellenfél kapuja előtt.

A Hajduk, a Cibalija, a Split, az Istra és az Inter után a Városkertben leesett a Lokomotiva is. Hat egymást követő hazai győzelem sorozat ez és már ez elegendő ok a Fehér-kékek megelégedésére. A munka ünnepén csapatunk elérte a tervezetteket, ez alkalommal egy gól elegendő volt a három pont megszerzésére. Zekić Zoran edző a sajtókonferencián kiemelte:

-Várhatóan még egy nehéz mérkőzés. Nagy harc folyt 25 méterre az egyik és a másik kaputól is, ez nem volt szép dolog a mi és az ellenfél részéről sem. De, elértük ezt az egy találatot és megérdemelten győztünk. Véleményem szerint eléggé korlátoztuk a Lokomotivat, sok előnyüket elhárítottuk. Nem volt sok jó hangulatú játékosunk, azt mondanám, hogy ez elsősorban csapati győzelem, amelyet a védőinknek szentelnék a „Blijesak” felszabadulási akció évfordulójának megemlékezésén és a 12 kettő megölt rendőr emlékére Borovon. Elértük az 59 pontot, amennyi a Hajduknak is van és folytatodik a harc a harmadik helyért is.

„Erőnk van, a nyugodság hiányzik”

Amikor a játékról van szó, elsőligásunk kormányosának nem volt oka túl kritikusnak lennie, mert a csapata fontos pontokat szerzett, a győzelem mellett nem kapott egy gólt sem.

-Szerintem nem rosszul néztünk ki a második félidőben, hét-nyolc helyzetünk volt, amelyekben sok mindent meglehetett volna tenni, ha jobban koncentráltunk volna és nyugodtabbak lettünk volna, így az első kaput „támadtuk” az oldal bedobásokból. Azt mondanám, hogy játékosainknak több erejük van, mint bárkinek a HLL-ben, van minőségük is, de néha nem eléggé magabiztosak. Barać a padon maradt, mert még nincs ritmusban a sérülés után, Matasnak pedig szüksége volt rá, hogy stabilizálodjon, de gyorsan a pályára lépett Grgić sérülése után. Hosszabb idő után az elejétől indultunk Petrovikjjel, aki a védekezésben megtette dolgát, de még mindig több nyugodságra van szüksége, amikor a támadásba indulunk.

Az eszékiek szombaton döntő fontosságú mérkőzést játszannak a szezon végén, ez pedig a vendégszereplés a Hajduknál. Zekić a Lokomotiva után, nem sokat beszélt erről a találkozóról.

-Nem szeretnék semmi feleslegeset mondani, tapasztalatból azt tanultam, hogy különösebben ne induljak be, mert a Poljudon nem értünk el olyan eredményeket, amilyeneket szeretünk volna. Világos, hogy a taktikai elemzésekkel, a csapatot fel kell készítenünk a másik pszichikai értelemben is, hogy a maximumot adják a derbiben.

Tokić véleménye szerint az Osijek jobb a Hajduknál

A Lokomotiva edzője Tokić Mario sok megjegyzése volt Vidulin Marin bíráskodásához, szemrehányva neki a felbecsüléseket egyes helyzetekben mindkét tizenhatosnál.

-Gratulálok az Osijeknek a győzelemhez. Az első félidőben a házigazda kezdeményezett és jobb csapat volt, de azt mondanám, hogy mi Antunović-tyal valószínűbb helyzeteket teremtettünk, mert az ellenfél mégsem komolyabban nem veszélyeztetett. A folytatásban az Osijek határozottaban indult, de mi Karimi bemenésével, szintén konkrétabbak és függölegesebbek lettünk, de megtörtént az a tizenegyes, ami szerintem kérdéses volt, előtte szabálytalanság történt Rahmani ellen. Nem szoktam a bíráskodásról beszélni, de úgy gondolom Vidulin bíró hibázott abban a helyzetben és még néhányban a hazai csapat kapuja előtt, amelyek a legkevesebb – kérdésesek voltak.

Az újságírók megkérdezték Tokićot, kinek ad előnyt a harcban a harmadik helyért, az Osijeknek vagy a Hajduknak?

-Jó a HLL részére, hogy harc folyik a bajnoki cím eldöntésére, mint a harmadik helyért is. Az Osijek és a Hajduk egyenlőek, biztosan jó mérkőzés lesz a Poljudon. Személyesen kisebb előnyt adnék az Osijeknak, aki árnyalat erejéig erősebbnek tűnik a Hajduktól.

HT Prva liga

1.Dinamo36+3473
2.Rijeka36+4370
3.Hajduk36+3266
4.Osijek36+1556
5.Lokomotiva36-151
6.Slaven Belupo36-1043
7.Inter-Zaprešić36-2143
8.Rudeš36-2140
9.Istra 196136-3227
10.Cibalia36-3926

Az előző mérkőzés

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. forduló

Slaven Belupo - Osijek 2:1

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 18.05.2018. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Más hírek