NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
A VERESÉGBŐL TANÚSÁGOT KELL LEVONNI

VISSZATEKINTÉS ELSŐLIGÁSUNK MEGGYŐZŐ VERESÉGÉRE A DERBIBEN A HAJDUK ELLEN

A VERESÉGBŐL TANÚSÁGOT KELL LEVONNI

07.05.2017.

Nem volt semmilyen jelzés az első 45 percben arra, hogy az Osijek a második félidőben 5 gólt kaphatna.

Ha a labdarúgásban mindent előre lehetne látni, nem lenne ennyire érdekes. Ilyen értelemben gondolkodunk arról, ami az eszékiekkel történt a második félidőben a derbiben a Poljudon. Először is, átlagban minden jól ment, Malenica egyszer sem kapitulált ebben a 45 percben, pedig a házigazdának voltak helyzetei, de ez semmiképpen nem mutatta azt, hogy a vendégek a folytatásban ilyen erős vereséget szenvednek.

Ez mégis megtörtént és Zekić Zoran biztosan egy ideig gondolkodni fog a történteken és az okokon, amelyek miatt csapata „zsákutcában” maradt a második félidőben. Biztosan az edzőnek sem, sem játékosainak se lehet mindegy, sem kellemes, de történhetnek ilyen körülmények is, amelyeket nehéz ésszerűen megmagyarázni, mert a hibák egyszerűen a hibákat követték...

 A dekoncentració megtette a magáét

Emlékeztetőleg, az eszékieknek volt egy érett helyzetük a folytatásban, amikor Knežević a vendégeket vezetésbe hozhatta volna, de nem volt pontos az igéretes helyzetben. Könnyen elveszített labda volt ez, amikor az Osijek legtöbb játékosa az ellenfél oldalán volt, drágába került ez Matasnak és játéktársainak.

Ekkor indult a rossz sorozat elsőligásunk részére. Bašićnak szép találata volt az 1:0 elérésére, Futács még hatékonyabb gólt lőtt a 2:0 eredményért néhány perccel később és az Osijek többé nem tudott stabilizálodni, összekötni sorait és legalább a meggyőző vereséget megelőzni, a legnehezebbett a szezonban, nem csak eredményi értelemben.

A gólok estek a helyzetekben, amikor a vendégeknél volt a labda, de a dekoncentráció megtette a magáét, így a Hajduk könnyen lőtte a gólokat, elismerjük mégis a házigazdának, hogy igazán ügyes és pontos támadói voltak. Kivédhetetleneket rúgtak Malenica részére, amely az erős vereség ellenére, a legjobb benyomást keltette a vendégek soraiban.

A harmadik hely még mindig elérhető

Természetes, hogy a derbi eredménye a Poljudon az erő elosztás nem valódi megmutatója a Hajduk és az Osijek között. Amikor ezek a csapatok két hónappal ezelőtt a Vőároskertben játszottak, az Osijek sokkal jobb volt és szintén teljesen megérdemelten győzőtt szurkolói előtt, így a szombati „blackout” -ból nam kell drámát csinálni. Megtörtént és nem lehet előről kezdeni.

De le kell voni bizonyos tanulságokat, a látott elemzésének alapján és valamilyen következtetések, hogy valami hasonló a jövöben ne ismétlődjön meg. A legrosszabb lenne szellemileg legyengülni egy ilyen mérkőzés után és elfogadni, hogy a harmadik hely elérhetetlen. A szplitieknek három pont előnyük van, de már a következő hétvégén ez az előny elérhető.

A Hajduk a Rujevican a „sérült” Rijeka vendége lesz, a Fehér-kékek a javítást a Slaven Belupo ellen probálják hazai pályán, amelyen a tavasz folyamán győzelmeket soroztak.

Photo: Miranda Cikotic/PIXSELL

HT Prva liga

1.Dinamo36+3473
2.Rijeka36+4370
3.Hajduk36+3266
4.Osijek36+1556
5.Lokomotiva36-151
6.Slaven Belupo36-1043
7.Inter-Zaprešić36-2143
8.Rudeš36-2140
9.Istra 196136-3227
10.Cibalia36-3926

Az előző mérkőzés

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. forduló

Slaven Belupo - Osijek 2:1

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 18.05.2018. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Más hírek