Stjepan Stubičan629Dominik Mihaljević
Treneri
Dražen MadunovićZoran Zekić

Osijek je često pobijeđivao u Kranjčevićevoj, ali njegov trener se jedino želi i može pouzdati u motiviranost i odlučnost svojih igrača da na terenu budu pravi i izbore ono po što su krenuli u Zagreb.

Nogometaše Osijeka u nedjelju očekuje vrlo važna prvenstvena utakmica u okviru 19. kola HNL-a protiv Zagreba na stadionu u Kranjčevićevoj ulici. Bodovi u ovom dvoboju imaju dvostruki značaj, budući da se sastaju dvije trenutno najslabije plasirane momčadi u prvoligaškom natjecanju, a Osječani žele barem zadržati trenutnu bodovnu razliku u odnosu na „Pjesnike“, iako bi bili puno sretniji da ta prednost naraste na gotovo nedostižnih deset bodova. Što se tiče kadra kojega će trener Zoran Zekić ovaj puta imati na raspolaganju, izvjesno je da nekih standardnih prvotimaca neće biti u sastavu, niti na klupi...
- Da, imamo određenih problema nakon kup-utakmice u Koprivnici gdje su nam se neki igrači ozlijedili, a 120 minuta igre na teškom terenu ostavilo je traga i na umoru igrača. Osim toga, Perošević nam je dobio crveni karton, Špičić je također izvan konkurencije zbog tri žuta. Nadam se da će netko od „rovitih“ igrača (Matas, Roce, Čuljak...) ipak biti spreman za nedjelju, da ćemo posložiti momčad koja će odgovoriti onim zadaća koje ćemo pred nju postaviti u nadolazećoj utakmici. Vjerujem da će angažman biti na visokoj razini kao i u prijašnjim ogledima, a onda će, vjerujem, doći i ono drugo, vezano uz igru i priželjkivani rezultat, pričao je Zekić na redovitoj press konferenciji uoči ogleda sa Zagrebašima.

Osijek po nekom nepisanom pravilu tradicionalno igra dobro, vrlo često i rezultatski uspješno u Kranjčevićevoj, ali to Zekiću ne predstavlja apsolutno ništa, niti o tome želi govoriti, smatrajući to posve nebitnim statističkim pokazateljima:
- Ne volim se nikada i nikako opterećivati tradicijama i sada me već lagano već živcira kada se u Klubu očestalo o njima priča, bez obzira gdje i protiv koga igramo. Uopće nije važno što je dosad bilo, dolazi nam sasvim novih 90 minuta. Znam da je Zagreb trenutno u najtežoj situaciji, ali mi je dosta priče o nečijim „zadnjim vlakovima“ za spašavanje i razmišljam samo o tomu kako će igrati moja momčad. Dakle, više bih volio da se priča o nama, da imamo jasnu viziju što i kako želimo, ne samo za jednu utakmicu, nego i u svim preostalim susretima do kraja sezone. Imamo još tri susreta ove jeseni, više se tu ne može ništa učiniti na planu nekog podizanja tjelesne spreme, nego će isključivo odlučivati pristup i motivacija. Puno se u tih 270 minuta može dobiti, ali i puno izgubiti, o tome prvenstveno moramo razmišljati.

Netko je od kolega novinara primjetio da Osijek još uvijek teško uspjeva nametnuti svoju igru izvan Gradskog vrta i postaviti se hrabrije i odlučnije u odnosu na svoje domaćine...
- Ne možeš preko noći stvoriti nekakav napadački gard nakon što se tri sezone grčevito boriš za opstanak. Prije bih rekao da nam je ekipa u nekakvom rovu i boji se da nas netko ne pogodi. No, znali smo odigrati napadački dobro i u onim utakmicama u kojima je rezultat po nas bio negativan. I protiv Istre i u ogledu s Lokomotivom, pa evo i prije neki dan u drugom poluvremenu koprivničkog dvoboja. No, da bi se dobila utakmica u gostima moramo imati ne 11, nego svih 14 raspoloženih igrača. Također, nužna nam je stabilnost u obrani i jasna vizija u napadačkom dijelu, na koji način želimo zaprijetiti suparničkim vratima, odgovorio je Zekić.
Zagreb u svom napadu ima vrlo neugodnog strijelca Gabriela Bobana, pa se postavlja pitanje hoće li mu stručni stožer Osječana posvetiti posebnu pozornost?
- Naravno da ćemo ga pokušati neutralizirati, ali neće on biti jedini protivnički igrač na kojega treba pripaziti. Općenito, ne volim govoriti o pojedincima, niti u svojoj, niti u protivničkoj momčadi jer samo kolektiv može iznjedriti nekog raspoloženog pojedinca na terenu, zaključio je osječki kormilar.

Nogometaši Osijeka, nakon prošlotjednog prvenstvenog remija protiv Intera i nespretnog ispadanja u Kupu protiv Slaven Belupa, nastavljaju dvoboje u prvenstvu. Suparnik je Zagreb pa će to biti dvoboj dvije posljednjeplasirane ekipe na tablici.

NK ZAGREB 0:1 NK OSIJEK

ovo je druga pobjeda Osijeka u gostima ove sezone, a obje su ostvarene upravo protiv Zagrebaša koji sada zaostaju čak deset bodova za našim prvoligašem. Trenutno je Osijek na tablici preskočio i momčad Slaven Belupa koja, doduše, ima utakmicu manje koju će odigrati protiv Istre 1961 u Puli. Pozdrav iz hladnog i maglovitog Zagreba iz kojeg Osječani nose sva tri boda!

90' +3 susret je završen pobjedom Osječana, baš kao i na samom početku sezone kada je istoga protivnika u Kranjčevićevoj također svladao s 1:0, tada golom Mandića. Ovaj puta Zagrebu je presudio Šarić.

90' + 1 posljednja izmjena  u redovima bijelo-plavih: izlazi Grgić, ušao je Anić.

90' Lukić je mogao zapečatiti sudbinu "Pjesnika", međutim, njegov je udarac glavom zamalo bio neprecizan.

89' Grgić je imao posve slobodnog Šoršu u kazenom prostoru, ali lopta nije prošla do osječkog veznjaka.

87' Šorša je proigrao Matasa, ovaj proslijedio loptu za Štrkalja koji je pucao iz obećavajuće situacije, ali nije bio precizan.

85' G. Boban pokušava glavom nakon ubačaja Konopeka, nije bilo prave šanse  za domaćina.

83' žuti karton za Kurtovića.

81' desetak je minuta do kraja, uglavnom sada gledamo ravnopravno nadigravanje u Kranjčevićevoj.

76' javna opomena za Konopeka.

75' ulazi Džolan umjesto Škorića.

71' posljednja izmjena kod Zagreba: Konopek umjesto Bevaba.

68' igru napušta Roce, ušao je Štrkalj.

65' Ljubičić je odlično pucao iz daljine, Mikulić loptu ispod grede odbio  u korner.

63' svi su Osječani na svojoj polovici što Zagreb koristi i stalno je u posjedu lopte.

58' Zagreb je preuzeo dominaciju, gosti su se nekako previše  povukli.

55' sada je požutio i Šarić.

54' Roce je dobio žuti karton.

50' Zagreb pokušava igrati agresivnije, no Osijek nam djeluje organiziranije na terenu.

46' Počeo je drugi dio susreta uz dvostruku zamjenu u momčadi Zagreba: Šehić umjesto Tešije i B. Boban umjesto Medića.

45' kraj je prvog poluvremena u kojem zadovoljniji mogu biti gosti jer su uspjeli postići pogodak i na odmor odlaze s prednošću od 1:0.

42' sada je domaćin ipak nešto aktivniji, ali bez nekih ozbiljnijih prijetnji.

39' ulazimo u završnicu prvog dijela, Zagrebaši su ozbiljnije prijetili samo u prvih petnaestak minuta.

34' Osijek djeluje bolje na terenu nakon što je Šarić matirao Livakovića.

29' Grgić je lijepo prošao desnom stranom, ubacio loptu u sredinu, ali je Kolinger spasio ispred Rocea.

26' Osijek je zabio praktički iz prvog ozbiljnijeg napada i došao u rezultatsku prednost.

22' Grgić je odlično ubacio s lijeve strane, obrana Zagrebaša kao da je zaspala, Šarić je ostao sam i bez problema sa 7-8 glavom, kao na treningu, poslao loptu u desni nebranjeni kut nemoćnog Livakovića.

22' 0:1 - ŠARIĆ

20' Stepčić slabo puca iz "slobodnjaka" s ruba kaznenog prostora.

16' evo i Osječana pred suparničkim šesnaestercem, ali Šorša nije pucao u toj situaciji, niti je uspio proigrati Arsenića.

14' i treći puta je Boban pred vratima gostiju, prizemno upućena lopta odlazi pokraj lijeve vratnice.

13' još jednom pokušava Boban, ovaj puta s dvadesetak metara, Mikulić je dobro intervenirao.

10' prvi udarac, uputio ga je Boban, snažno ne i dovoljno precizno.

7' na tribinama je 200-injak gledatelja što lagano postaje uobičajeno na utakmicama HNL-a.

5' relativno mirno protiču uvodne minute, uz ono klasično ispitivanje snaga.

1' utakmica je započela.

Glavni je sudac G. Gabrilo iz Splita, a pomoćnici su mu sugrađani M. Pepur i H. Radić.

Zagreb će utakmicu započeti sa sljedećom jedanaestoricom: Livaković, Bevab, Kolinger, Muić, Šulc, Mudražija, Ljubičić, Tešija, Stepčić, Medić i G. Boban. Na klupi su: Herceg, Stubičan, Jurilj, Konopek, Ćubel, Šehić i B. Boban.

Osječani su danas bez Peroševića, Špičića i Čuljka, ali su se u odnosu na Koprivnicu u momčad vratili Kurtović i Šorša. Sastav je: Mikulić, Matas, Lukić, Lesjak, Arsenić, Kurtović, Šarić, Šorša, Škorić, Roce i Grgić. Pričuve su: Žitnjak, Džolan, Špoljarić, Ugarković, Štrkalj, Anić i D. Mihaljević.

Pozdrav iz Zagreba, sa stadiona u Kranjčevićevoj ulici!