Antonio Samac1528Andrej Lukić
88'
Treneri
Vjekoslav LokicaZoran Zekić

Split je posljednji na tablici, ali je uspio eliminirati Hajduk iz Kupa što je, dakako, upozorenje i Bijelo-plavima.

Kada bi se u nogometu sve moglo predvidjeti već pri samome pogledu na prvenstvenu ljestvicu, onda ne bi bilo nikakvog upitnika uoči ogleda između Splita i Osijeka. Naime, Osječani su četvrti, a Splićani posljednji, dijeli ih čak 26 bodova razlike, no Zekiću i njegovoj momčadi nijednog trenutka ne pada na pamet podcijeniti nedjeljnog protivnika.

Crveni su u Kupu eliminirali Hajduk, time su potvrdili kako mogu iznenaditi favorite, a budući da im „gori pod nogama“ u ligaškom natjecanju, jasno je da će dati sve od sebe da bi se opet veselili pred svojom, doduše malobrojnom publikom. Imajući u vidu da će i gosti zasigurno ići na pobjedu, koja bi ih možda mogla vratiti i na treće mjesto na tablici, vjerujemo kako će utakmica u Parku mladeži biti vrlo zanimljiva, uz dosta uzbuđenja na terenu.

Na agresivnost odgovoriti – istom mjerom

Osijeku je u svakom smislu bilo vrlo bitno izboriti plasman u polufinale Kupa, a na krilima trijumfa nad Koprivničanima, Bijelo-plavi vjeruju kako nešto slično mogu ponoviti i u Splitu.

Učinak od šest pobjeda u gostima od ukupno osam odigranih susreta izvan grada na Dravi, opet nam daje za pravo da budemo optimisti i da vjerujemo u naše nogometaše. Sličnu smo najavu pisali i uoči slavonskog derbija s Cibalijom u Vinkovcima, ističući kako će domaćin biti i angažiran i motiviran, ali da će u konačnici, ipak, presuđivati kvaliteta. Sada smo istoga razmišljanja jer uz uvažavanje svih mogućih imperativa koje Split ima u svojoj vrlo nezavidnoj situaciji, Osječani su ti koji imaju bolju, spremniju i kompaktniju momčad, zasigurno i „dužu“ klupu. A na agresivnu igru koju od domaćina možemo očekivati od samoga starta, Osijek također može odgovoriti, u što smo se uvjerili u brojnim ovosezonskim gostujućim nastupima.

Napasti, ali ne i srljati

Split ima samo jednu pobjedu u 17 dosad odigranih susreta i to onu protiv Slaven Belupa u svom „dvorištu“. Lokica je od početka sezone imao dosta problema s igračkim kadrom, još je izraženija teška financijska situacija, međutim, to neće i ne smije uljuljkati Barišića, Vojnovića, Peroševića i suigrače.

U Gradskom vrtu je ogled ova dva suparnika završio uvjerljivom pobjedom Osječana od 3:0, iako ni tada nije sve baš išlo glatko, nego je odluka pala u drugom poluvremenu. Vidjeli smo da Osijek može igrati taktički pametno i odgovorno, ne srljajući bezglavo, ali i ne dopuštajući takmacu da se previše razmaše.

Gledajući pojedinačnu kvalitetu u oba sastava, teško da će itko osporiti opći dojam da je naš prvoligaš u prednosti, no to je sigurno bio i Hajduk u odnosu na svog gradskog rivala, pa je pokunjeno napustio travnjak Parka mladeži. Koncentracija, dakle, mora biti maksimalna, odlučnost vjerujemo neće izostati, a kada je tako – onda se Osijek definitivno nameće kao favorit.

Bijelo-plavi danas na Gradskom vrtu s početkom u 16,30 sati igraju protiv NK Slaven Belupo. Aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

Live stream utakmice Osijeka i Slaven Belupa možete pratiti ovdje.

OSIJEK - SLAVEN BELUPO 1:0

90' +2 utakmica je završila apsolutno zasluženom pobjedom Osječana koji su dominirali, posebice u drugom poluvremenu, a odlučio je Peroševićev gol u 81. minuti. Srdačan pozdrav iz Gradskog vrta!

90' + 1 gosti su posljednjim minuta izveli svoj prvi korner na utakmici...

90' igrat će se još dvije minuta sudačke nadoknade.

88' gosti su tek sada (!!!) prvi puta od početka susreta došli s loptom u kazneni prostor, Katić je htio isprovocirati jedanaesterac, sudac Jović samo je odmahnuo da se igra dalje.

87' javnu opomenu dobio je Arsenić.

84' sada zadnji puta mijenja i Kopić. Povukao je iz igre Štigleca, ušao je Radić.

82' posljednja izmjena u osječkom sastavu. Na terenu više nema Škorića, a posljednjih desetak minuta odigrat će Vojnović.

81' Osijek je napokon poveo! Lesjak je točno proigrao Barišića na lijevoj strani, uslijedio je precizan  ubačaj, na koji gostujuća obrana nije dobro reagirala, tako da je lopta došla do slobodnog Peroševića koji je sa 11 metara neobranjivo pogodio mrežu!

81' 1:0 - PEROŠEVIĆ

78' Barišić ubacuje s lijevog boka, puca glavom Ejupi, ali to ne ide prema Blaževićevim vratima.

76' Kohorta s istočne tribine cijelo vrijeme pjesmom bodri svoju momčad...

71' Bijelo-plavi imaju potpunu dominaciju, puno više se igra na polovici gostiju, no domaći nogometaši ne pronalaze rješenje da bi nadmudrili suparničku obranu.

66' opet je Grgić zaprijetio, ovaj puta glavom nakon ubačaja Barišića iz kornera. Lopta je završila u naručju vratara Blaževića.

64' dvostruka izmjena u osječkim redovima. Nema više na terenu Pušića i Lulića, ušli su Mioč i Perošević.

63' Grgić je sada imao dobru prigodu, pucao je s nekih 12-13 metara, a lopta je prošla pokraj desne vratnice.

55' i dalje gledamo pokušaje Osječana da probiju zgnusnutu obranu Koprivničana, međutim, nije to ni lako, ni jednostavno jer je SB dobro organizirana momčad koja se uspješno brani.

48' žuti karton dobio je Heber.

46' drugi dio susreta započeo je izmjenom u sastavu Slaven Belupa. U svlačionici je ostao Savić, a u igri je Aliti. Na tribinama je 1.105 gledatelja.

45' završeno je prvo poluvrijeme u kojem nije bilo nekih posebnih uzbuđenja, igralo se dosta "tvrdo", uz puno trke i nadmoć domaćina, ali bez konkretnijeg učinka.

40' javna opomena za Katića.

39' za sada nema pravih prigoda u Gradskom vrtu, Osječani imaju veći posjed lopte, no još uvijek ne i izgledne situacije za postizanje pogotka, baš kao ni gosti na suprotnoj strani terena.

32' požutio je Ivanovski.

28' izmjena u koprivničkim redovima. Na klupu ide očito ozlijeđeni Christensen, ušao je Gregurina.

26' Lulićev pokušaj iz "slobodnjaka", niije bilo problema za Blaževića.

22' sada je javnu opomenu dobio Škorić.

20' Grgić je bio u napadu, mogao je i pucati s ruba kaznenog prostora, ali se odlučio uposliti Škorića čiji je udarac bio neprecizan i završio je daleko od okvira vratiju.

18' Grgić je dobio žuti karton.

12' Matas je dobro prošao desnom stranom, ušao u kazneni prostor, ali su njegovu visoku ubačenu loptu gostujući nogometaši uspjeli izbaciti izvan šesnaesterca. U nastavku osječkog napada dobro je pucao Škorić, gađao lijevi kut, a vratar Blažević loptu odbio u korner.

5' prilično je hladno danas u Osijeku, pa se na tribina okupio najmanji broj gledatelja od početka ove sezone, uvažavajući i činjenicu da je dosta i onih ljubitelja nogometa koji su zbog posla morali propustiti ovaj dvoboj.

1' prije početka utakmice bila je minuta šutnja za poginule u zrakoplovnoj nesreći u Kolumbiji među kojima je i gotovo kompletna momčad brazilskog nogometnog prvoligaša Chapocoensea.

Glavni sudac je F. Jović (Zagreb), a pomažu mu I. Modrić (Zagreb) i V. Đurak (Sisak).

Evo i sastava Slaven Belupo: Blažević, Purić, Musa, Katić, Štiglec, Bouadla, Burić,  Christensen, Savić, Ivanovski i Heber.

Za Bijelo-plave igraju: Malenica, Matas, Arsenić,  Barać, Barišić, Lesjak, Pušić, Lulić, Grgić, Škorić i Ejupi.

Osječani danas igraju jednu od zasigurno važnijih utakmica ove polusezone, a trener Zoran Zekić prilično je "promiješao" sastav nakon izgubljene utakmice protiv Dinama u borbi za bodove. Knežević, Lopa i Mikulić su ozlijeđeni, Boban ima crveni karton, dok su na klupi ovaj puta ostali Vojnović, Perošević i Lukić.

Pozdrav iz Gradskog vrta!

Osječani su imali potpunu terensku nadmoć, stalno su pritiskali domaćina, no nisu uspjeli postići više od jednog gola.

Nogomet nekada zaista nije pravedan u onom smislu da ne pobjeđuje momčad koja je ostavila puno bolji dojam, koja je bila neusporedivo opasnija i više je željela pobjedu. Upravo se to dogodilo Osječanima u gostima kod Splita.

Bila je to doslovno „jednosmjerna ulica“ na terenu Parka mladeži, ali se domaćin uspio spasiti poraza i otkinuti gostima dva boda, budući da je susret završio neriješenim ishodom 1:1. Nogometaši Splita samo su dva puta zapucali u okvir vratiju, od toga jednom iz jedanaesterca već u 9. minuti kada je Lokičina momčad uspjela i povesti, a da praktički ni u toj akciji nije bila u šansi za pogodak. Šteta zbog te Baraćeve neopreznosti u kaznenom prostoru jer smo imali dojam da je Split posve nemoćan na svom travnjaku i da bi teško opasnije zaprijetio potpuno besposlenom gostujućem vrataru Mikuliću.

Nadmoć nije do kraja okrunjena

Bila je to, dakle,  igra na samo jedna vrata, ona domaća. Osijek se od početka postavio kao izraziti favorit protiv suparnika koji ga je dočekao kao posljednji na tablici, ali nakon velike pobjede koju je ostvario protiv Hajduka u Kupu Hrvatske. I djelovali su Splićani umorno i fizički prilično iscrpljeno, što su gosti koristili i uz objektivnu razliku u kvaliteti cijelo vrijeme  pritiskali Crvene na njihovoj polovici. Doduše, u prvom poluvremenu, osim pokušaja Ejupija i jako dobre prilike Vojnovića kada je pucao glavom u Duku, nije bilo nekih većih prigoda, no u nastavku je to bila prava opsada Splitovih vratiju.

Osječani su izjednačili lijepim golom Lesjaka u 68.minuti, a koliku su nadmoć imali potvrđuje statistički pokazatelj od 16 izvedenih udaraca iz kuta, za razliku od domaćina koji nije imao niti jedan korner! No, nisu gosti uspjeli još barem jednom poentirati i tako doći do sva tri boda koja su očekivali na ovom gostovanju. U samoj završnici, zbog dva žuta kartona koje je zaradio u svega 120 sekundi, isključen je Vojnović, ali je Osijek i s igračem manje nastavio pritiskati za razliku od splitske momčadi koja se u potpunosti zadovoljila remijem, pa nije ni pokušavala doći iskoristiti brojčanu prednost u posljednjih pet minuta susreta...

Bodovno se izjednačili s Hajdukom

Zekićevi izabranici nisu uspjeli pobjediti i zasigurno imaju za čime žaliti. No, osim slabije realizacije i neučinkovitosti u završnici, nema im se što zamjeriti. Stalno su stezali „obruč“ oko domaćeg šesnaesterca, a od onoliko ubačaja pred Dukina vrata, lopta je samo jednom završila iza njegovih leđa.

Ipak, nije baš sve loše ispalo za Bijelo-plave u njihovom prvom gostujućem remiju ove sezone. I jednim bodom u Splitu uspjeli su se izjednačiti s Hajdukom koji je poražen u Koprivnici, pa ćemo zasigurno i u nastavku Prvenstva gledati zanimljivu i vjerojatno vrlo neizvjesnu borbu za treće mjesto.

Osječani u sljedećem kolu gostuju kod Istre 1961 u Puli gdje će ponovno tražiti put do pobjede. Nadamo se da ćemo stadion Aldo Drosina napustiti zadovoljniji nego Park mladeži, a ne bismo, dakako, imali ništa protiv da se ponovi rezultat iz prvog međusobnog ogleda pulskog i osječkog prvoligaša, sa samoga starta sezone, kada je bilo 0:1.