2099Mario Jelavić
62'
Treneri
Zoran ZekićDarko Raić Sudar

Domaćin je stvorio veći broj prigoda, mogao je puno prije finiša utakmice riješiti sve dvojbe oko pobjednika.

Osijek je ostvario pun pogodak što se od Zekićeve momčadi i očekivalo i to je svakako najvažnija spoznaja iz prvenstvenog dvoboja s Istrom 1961. Nije bilo lako, što sugerira i konačan ishod, međutim, ipak je činjenica da su Bijelo-plavi bili opasniji i konkretniji od svojih gostiju i da su pritom stvorili više izglednih prigoda, ali je izostala preciznija završnica i realizacija.

Napadači nam još nisu proradili i to je ono što pomalo zabrinjava stručni stožer. No, nadamo se i vjerujemo da će se i to promijeniti, možda baš u predstojećim derbijima na gostujućim terenima, koji Osječane očekuju u idućem razdoblju, prvo s Dinamom u Maksimiru, a potom i protiv Rijeke na Rujevici.

Promašaji donesu nervozu

Imao je Osijek vodstvo od 2:0, ali mnogi znaju reći da je to prilično opasan rezultat jer može doći do opuštanja, a protivnik već s jednim postignutim pogotkom vraća neizvjesnost. U takvim okolnostima uvuče se ponekad i nervoza u redove objektivno bolje i kvalitetnije momčadi, pa se završnica susreta dočeka napetije nego li je to zapravo trebalo biti. Naime, bilo je prigoda za uvjerljivu pobjedu, ali su pokušaji Ejupija u tri navrata, Grgića, Bobana, Hajradinovića, Baraća, Škorića i Marića ostali bez učinka. Već je „izlizana“ priča da se promašaji obično kažnjavaju, što se Osječanima dogodilo u završnici susreta. Nakon što je Kokorović prvo pogodio vratnicu, Puljani su uspjeli zakomplicirati situaciju na terenu kada je Puclin uputio loptu prema vratima Malenice koji je ostao nemoćan, a u želji da spasi što se spasiti može, Hajradinović je nesretno postigao autogol.

Hajradinović već prvi strijelac

Upravo je Haris Hajradinović bio i najbolji pojedinac utakmice jer je zabio oba pogotka za Osijek, a iskazao se i kvalitetnim, točnim proigravanjima zbog čega je prvenstveno i doveden u Gradski vrt. Kod „penala“ je spremno preuzeo odgovornost u posljednjoj minuti prvog poluvremena kada je trebalo pogoditi za 1:0. Precizan je bio i početkom nastavka, pokazavši kao i protiv Hajduka da je priseban u mat-pozicijama pred suparničkim vratarom.

Uostalom, Hajradinović je u samo četiri odirana susreta u svom novom klubu već postao prvi strijelac Osijeka s tri postignuta gola. Naš je prvoligaš u njemu zasigurno dobio pojačanje u veznom redu, igrača upotrebljivog na više pozicija u središnjici, što i treneru Zekiću pruža mogućnost „rotiranja“. Isto uvijek vrijedi i za našeg najvećeg univerzalca Mileta Škorića koji je, ozljedom Bočkaja, susret završio na lijevom braniču, dokazavši da mu nije problem odraditi postavljenu zadaću u bilo kojoj ulozi.

Bijelo-plavi danas u Gradskom vrtu dočekuju momčad Istre. Utakmica počinje u 17 sati. Aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

Osijek - Istra 1961 2:1

90' + 3 Hajradinović prebacuje vrata iz "slobodnjaka" sa 18 metara. Kraj susreta. Osječani su zasluženo osvojili sva tri boda.

90' + 2 žuti karton dobio je Ferreira.

84' prijeti i Ejupi, ali danas nije pucački raspoložen.

84' igru napušta Čuljak, ulazi Ferreira.

82' kakvu je šansu sada imao Osijek! Boban je bio posve sam na desnoj strani i kada nam se činilo da je pogodak neizbježan, pucao je pokraj bliže, lijeve vratnice.

80' Mudražija ulazi umjesto Lope.

79' Osječani su izgubili loptu na svojoj polovici, brzonogi Ofosu je to iskoristio i proigrao Puclina na lijevoj strani. Igrač Istre je poslao loptu pokraj Malenice, a u želji da je izbaci u korner Hajradinović je neposredno prije gol-linije zatresao vlastitu mrežu.

79' 2:1 - HAJRADINOVIĆ (ag)

78' Lopa je u kontri, traži Marića u sredini šesnaesterca, međutim, pulska obrana ipak pravovremeno otklanja opasnost.

76' Puljani su stvorili svoju drugu veliku prigodu na utakmici. Snažno je s ruba kaznenog prostora pucao Kokorović i kada je Malenica već bio svladan - ispriječila se desna vratnica!

74' druga izmjena u osječkim redovima. Na klupu šepajući odlazi Bočkaj, ušao je Marić.

70' opet je Ejupi u prilici. Sada je pucao glavom, a Ivušić je ponovno bio na mjestu.

69' Ejupi je u stopostotnoj šansi! Hajradinovićeva asistencija bila je idealna, osječki je centarfor krenuo prema Ivušiću koji je u istrčavanju uspio obraniti Ejupijev udarac i skrenuti loptu u korner!

68' izmjena kod Osječana: Boban umjesto Grezde.

60' Jelavić je ušao kod gostiju, igru je napustio Matyazh.

57' opet domaćin prijeti nakon prekida. Bočkaj centrira iz kuta, gosti odbijaju loptu na volej Škoriću i šteta što ovaj udarac nije bio samo malo precizniji!

56' malo je nedostajalo do povećanja vodstva. Ubacio je Lopa iz kornera, Barać natrčao glavom na loptu koja je završila pokraj vratiju.

49' Hajradinović je i započeo i završio akciju za 2:0! Proigrao je Lopu na lijevom krilu, Ukrajinac je ušao u šesnaesterac i poslao loptu u peterac gdje je Čuljak pokušao otkloniti opasnost, ali je Hajradinović sve dobro pratio i na kraju neometan pogodio donji lijevi kut nemoćnog Ivušića.

49' 2:0 - HAJRADINOVIĆ

46' na tribinama je 3.470 gledatelja, a upravo je počeo drugi dio susreta.

45' završeno je prvo poluvrijeme, a domaćin je do vodstva došao u svom posljednjem napadu.

45' veliku šansu za izjednačenje imali su Puljani! Centrirao je Čuljak, a Halilović iz blizine promašio ono što se teško promašuje...

45' kazneni udarac za Osijek! Grgić je bio u prodoru po desnoj strani i kada je uputio centaršut Puclin je očito igrao rukom u šesnaestercu i sudac Strukan je opravdano pokazao na bijelu točku. Hajradinović je pucao u donji lijevi kut u koji je krenuo i vratar Ivušić, ali je ostao "kratak".

45' 1:0 - HAJRADINOVIĆ (11m)

40' sada je Grezda u šansi, lopta odlazi pokraj desne vratnice.

38' Grgić se odlučio na udarac sa 17 metara iskosa, ni to nije bilo precizno.

32' igra se primirila, domaćin teško uspjeva izigrati gostujuću obranu.

23' još jednu vrlo izglednu prigodu propustio je Ejupi. S lijeve strane je krenuo u šesnaesterac, ali je gostujući stoper Escoval pravovremenim uklizavanjem vjerojatno i sačuvao Ivušićevu mrežu.

21' prvi pokušaj gostiju je udarac Puclina s 20-ak metara, Malenica je to bez problema "ukrotio".

15' bila su i dva dalekometna pokušaja, preko Bočkaja i Lukića, nije to išlo u okvir vratiju.

9' domaćin nastoji što više pritisnuti protivnika pred njegov kazneni prostor, pa smo vidjeli i dva-tri upotrebljiva centaršuta s krilnih pozicija, međutim, Puljani su bili dobro postavljeni u svom zadnjem redu.

3' Ejupi je prvi došao u pravu šansu, praktički već u prvom ozbiljnijem napadu. Loptu je primio na prsa, krenuo malo u desno i onda snažno pucao s 15 metara, no bilo je to previsoko.

1' utakmica je počela, a domaća momčad kreće u borbu za sva tri boda.

Suce danas predvodi D. Strukan, a pomagat će mu M. Pepur i H.Radić (svi iz Splita).

Istra će igrati u sastavu: Ivušić, Escoval, Mitrevski, Bertoša, Čuljak, Puclin, Halilović, Grujević, Hadžić, Ofosu i Matyazh. Na klupi su: Ćorić, Gojković, Kokorović, Ferreira, Glover, Maksimović i Jelavić.

Za Osijek će danas igrati: Malenica, Škorić, Barać, Grgić, Bočkaj, Lukić, Mioč, Grezda, Hajdradinović, Lopa i Ejupi. Pričuve su: Antolović, Jambor, Boban, Marin, Mudražija, Marić i Matas.

Četvrtoplasirani Osječani trenutno imaju 11 bodova više od Puljana koji su na samome začelju tablice, a podsjetit ćemo da je prvi međusobni ogled ove sezone, odigran u Puli, završio neriješenim rezultatom 1:1.

Pozdrav iz osječkog Gradskog vrta gdje očekujemo početak utakmice između Osijeka i Istre 1961.

Osječke nogometaše očekuje susret s Puljanima

Pred nogometašima Osijeka je jedna od onih utakmica u kojima je iznimno važno osvojiti sva tri boda. Nakon dva uzastopna gostovanja, protiv Slaven Belupa i Rudeša, u kojima su Bijelo-plavi oba puta odigrali neriješeno, sada je vrijeme za pobjedu na domaćem terenu. Protivnik je Istra 1961, još jedna momčad sa začelja tablice, što ni u kojem slučaju ne znači da je slaba i bezopasna. Uostalom, Puljani su u prošlom kolu itekako namučili lidera na tablici, zagrebački Dinamo od kojega nisu izgubili na svom stadionu. I to je upozorenje Osječanima, međutim, kako to ovih dana glasno razmišljaju naši nogometaši – ne žele ove nedjelje ni pomisliti na drugačiji ishod osim punog pogotka.

Držati korak s konkurentima

Znamo da je svaki protivnik dodatno motiviran protiv Osijeka, naročito nakon što su Zekićevi izabranici odlično odradili europski dio sezone, pa ih se, dakako, i u HNL-u maksimalno uvažava i protiv njih se ide punom snagom, što je uostalom i logično. Stoga i naš prvoligaš mora biti na onoj svojoj gornjoj razini da bi u kontinuitetu osvajao bodove. Neki su olako ispušteni, poput onih u obje utakmice s Rudešom ili Cibalijom u Vinkovcima, pa se takvi kiksevi ne bi smjeli ponavljati. Treba, naime, razmišljati i o tomu da konkurenti iz vrha tablice ne steknu veću bodovnu prednost, kao i da se oni koji su Osječanima najbliži na tablici, a sada su ispod njih, previše ne približe. U tom kontekstu Osijek dočekuje Istru s jasnom ulogom favorita koju treba i opravdati na terenu.

Napadači moraju biti učinkovitiji

Neće u domaćim redovima niti ovaj puta biti vrlo važnih igrača na bočnim pozicijama. Barišić i Šorša još nisu spremni i nadamo se da ćemo ih imati u momčadi nakon reprezentativne stanke koja nam slijedi poslije ovog prvenstvenog kola. Grgić je kao desni bočni dobro reagirao u prethodnim dvobojima, dok se Bočkaj prilično mučio na lijevom beku jer je on ipak po vokaciji ofanzivac, no trenutno je u situaciji da se malo više podređuje kolektivu. Više se, u svakom slučaju, očekuje od napadača koji bi morali biti učinkovitiji, o čemu je i Zekić govorio proteklih dana. U situaciji kada je pobjeda već pomalo i imperativ, vjerujemo da će Bijelo-plavi igrom protiv svoga današnjeg suparnika podsjetiti na neka svoja ponajbolja izdanja iz ove sezone i razveseliti navijače na tribinama. Susret između Osijeka i Istre 1961 počinje u 17 sati.