9Muzafer Ejupi
72'
Treneri
Goran TomićZoran Zekić

Bijelo-plavi danas gostuju u Zagrebu. Utakmica počinje u 17 sati, a aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

LOKOMOTIVA - OSIJEK 1:1

90' + 3 utakmica je završena neriješenim rezultatom 1:1. Pozdrav iz Kranjčevićeve!

90' + 1 umjesto Radonjića ulazi Babić.

89' prva zamjena kod "Lokosa". Igru napušta Kastrati, ušao je Barić.

87' "zicer" je imala Lokomotiva! Kastrati je asistirao Radonjiću koji je bio na svega 7-8 metara od vratiju Osijeka, međutim, Malenica je sada sjajno reagirao i sačuvao mrežu.

81' sjajna prilika za Osijek! Grgić je centrirao s desne strane, na glavu Marića koji je na visini peterca, ali je pucao zamalo pokraj desne vratnice! Ovo je bila idealna šansa za vodstvo gostiju.

80' Miočev udarac sa 18 metara ne pogađa okvir vratiju.

79' Osječani reagiraju smatrajući da je netko od igrača Lokomotive igrao rukom u šesnaestercu nakon pokušaja Hajradinovića, no nema kaznenog udarca.

72' izlazi Mudražija, u igri je Ejupi.

69' Majer pokazuje koliko je opasan u izvođenju slobodnih udaraca s obje strane. Sada je loptu ubacio u peterac, a Šunjić tek za malo zakasnio...

67' žuti karton za Mudražiju.

61' druga zamjena u redovima Bijelo-plavih. Igru je napustio Pilj, a ušao Hajradinović.

60' lijepa šansa za Osječane. Barišić je centrirao slijeva, lopta na drugoj vratnici dolazi do Bočkaja koji puca glavom sa šest metara, a Hendija finom paradom spašava pogodak!

53' još jednom su gosti bili neoprezni nakon udarca iz kuta, srećom pa je Majstorovićev udarac ipak na kraju blokiran.

48' Milović je opet opasan u prekidu, ubacio je Barišić, a stoper Bijelo-plavih je opet "na lopti", no ovaj puta nije bio precizan.

46' počinje drugi dio susreta pred oko 400-500 gledatelja u Kranjčevićevoj.

45' + 1 završeno je prvo poluvrijeme po jedan pogodak na svakoj strani.

44' Osijek je brzo stigao do izjednačenja! Bočkaj je s lijeve strane lijepo asistirao Miloviću koji je u prekidu došao pred suparnička vrata i vrlo mirno i precizno s desetak metara prizemnim udarcem svladao Hendiju.

44' 1:1 - MILOVIĆ

39' Lokomotiva je povela izravno iz kornera. Majer je iz desnog kuta ubacio loptu pred vrata Malenice, izostala je bolja reakcija Bijelo-plavih i njihova vratara, pa je lopta iznenađujuće završila u desnom kutu.

39' 1:0 - MAJER

39' Radonjić je snažno pucao s tridesetak metara, Malenici to nije bilo lako "ukrotiti".

35' ozlijeđenog Grezdu zamijenit će Bočkaj.

29' Osječani imaju kontrolu igre, no pravih pokušaja prema naprijed još uvijek nema.

20' žuti karton dobio je Karačić.

18' mirnije razdoblje utakmice u kojem nema većih uzbuđenja na terenu.

8' ubačaj Barišića s lijevog krila, lopta je preletjela Marića, a potom ni Grgić nije došao do nje u kaznenom prostoru.

3' bilo je opasno pred vratima Malenica. Karačić je ušao s desne strane u šesnaesterac, potom je ubacio loptu u peterac, srećom pa ona nije došla do Radonjića koji je "vrebao" prigodu koji metar dalje...

1' krenula je lopta s centra, utakmica je počela.

Glavni sudac je Matoc iz Zaprešića, kojemu će pomagati Crnčić (Vrbovec) i Zobenica (V. Gorica).

Za Lokomotivu će igrati: Hendija, Kolinger, Majstorović, Datković, Karačić, Šunjić, Burić, Krajinović, Majer, Kastrati i Radonjić. Pričuve su: Radelić-Žarkov, Knežević, Valentić, Barić, Babić i Hujber. Od standardnih prvotimaca nema Šempera, Chage, Ivanušeca i Krstanovića.

Trener Osijeka Zoran Zekić ovom prigodom ne može računati na požutjelog Lopu i još uvijek odsutnog Bobana. Sastav izgleda ovako: Malenica, Škorić, Milović, Šorša, Barišić, Mioč, Mudražija, Pilj, Grezda, Grgić i Marić. Na klupi su: Santini, Barać, Ejupi, Bočkaj, Šimunec, Pervan i Hajradinović.

Pozdrav iz Zagreba, sa stadiona u Kranjčevićevoj ulici!

Nastavljena je serija remija Bijelo-plavih ove sezone, ovaj s „Lokosima“ je već 13. u borbi za prvenstvene bodove.

Uistinu zvuči gotovo nestvarno da su Bijelo-plavi ove sezone u HNL-u 13 puta odigrali neriješeno, a da je čak 12 susreta pritom završilo rezultatom 1:1! Sve je više komentara da se takav slučaj teško može pronaći u još ponekoj europskoj ligi, no Osječanima se upravo taj ishod učestalo ponavlja.

Tako je bilo i s Lokomotivom u Zagrebu, gdje su Zekićevi izabranici nastavili također rijetko viđenu seriju zabijanja golova baš na svakoj utakmici, ali nisu izdržali da jedan i ne prime, pa su bodovi podijeljeni, a time je na kraju zadovoljniji bio domaćin i njegov trener Tomić. Barem je tako reagirao na konferenciji za novinare po svršetku susreta, u odnosu na svoga kolegu na protivničkoj klupi…

Loša reakcija kod ubačaja iz kuta

Činjenica je da je Osijek mogao bolje i konkretnije odraditi ovih 90 minuta, od onoga što smo vidjeli u Kranjčevićevoj. Posjed je bio na strani gostiju, no premalo je bilo onih situacija na terenu koje smo željeli, a tiču se izravnih udaraca prema suparničkim vratima. Tri su takva pokušaja ipak skroman učinak, na što je ukazao i osječki kormilar po svršetku dvoboja.

Doduše, nisu ni „Lokosi“ imali neke svoje izrazite šanse, izuzev one potkraj susreta kada je Radonjićev „zicer“ Malenica uspio obraniti. Uglavnom su domaći prijetili iz prekida koje mladi Majer jako dobro izvodi, a ovaj puta je postigao pogodak izravno iz kornera, kada je iznenadio našeg vratara i njegove suigrače koji su također loše reagirali na ubačaj iz kuta.

Milović zabija u prekidima

Dobro je naša momčad odgovorila na taj nespretno primljeni gol i ubrzo stigla do izjednačenja, neposredno prije odlaska na odmor. Milović je još jednom pokazao koliko može biti opasan u prekidima, ne samo glavom što i ne čudi na njegovu visinu i konstituciju, nego i nogom kao ovom prigodom. On i Škorić korektno su odradili i onaj svoj osnovni, defanzivni dio obveza, pri čemu treba istaknuti i Barišića koji je na svojoj strani potpuno zaustavio brzonogog Kastratija, a nisu izostali ni njegovi upotrebljivi centaršutevi u napadu.

Nažalost, Grezda je obnovio ozljedu gležnja s kojom se vratio iz reprezentacije Albanije, pa je za njega utakmica bila završena već nakon 35 minuta. Bez njegove hitrine, te uz izostanak Lope koji je u posljednjim susretima donosio prevagu i prodornog Bobana, Osijek ovoga utorka nije bio dovoljno konkretan.

Video sažetak utakmice NK Lokomotiva - NK Osijek, 23. kolo HT Prva liga 17/18, Stadion Kranjčevićeva.