76'
Marko Pervan292Manolo Bilić
Treneri
Zoran ZekićDarko Raić Sudar

Bijelo-plavi u Gradskom vrtu dočekuju NK Istra 1961 u 16:00 sati. Aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

OSIJEK - ISTRA 1961 2:0

90' + 3 utakmica je završena posve zasluženom pobjedom Osječana koji su bili razigrani i opasni u drugih 45 minuta.

90' igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

88' Marić je idealno, okomitom loptom proigrao utrčalog Bobana koji se spustio u kazneni prostor i onda mirno zatresao mrežu.

88' 2:0 - BOBAN

84' po jedan opomenuti igrač na obje strane: Grgić u osječkim redovima, a Halilović u momčadi Istre 1961.

82' žuti karton dobio je Bočkaj.

80' uporni Boban je izborio poziciju za udarac, ipak nije bio dovoljno precizan, lopta nije išla u okvir gostujućih vratiju.

78' još jednom je Bočkaj u jednoj od glavnih uloga. Primio je loptu u šesnaestercu, pucao iz okreta desnom nogom, bilo je to jako blizu desne vratnice.

78' Bočkaj ubacuje s lijevog krila, Boban još jednom ne stiže do lopte koja je ipak mogla biti preciznije upućena prema njemu...

75' sada je u igri Antunović umjesto Ottochiana u momčadi iz Pule.

73' brza kontra Osijeka preko Bobana, lopta ide na lijevu stranu prema Hajradinoviću koji je imao i boljih rješenja od udarca prema vratima...

69' posljednja zamjena kod Bijelo-plavih. Na klupu je otišao Lopa, a ušao je Jambor.

68' Mioč je u prigodi za povećanje rezultatske prednosti, no u ovoj situaciji Puljani nisu kapitulirali.

66' Osijek je došao u vodstvo! Bila je to lijepa akcija u kojoj je Marić uz desnu aut-liniju petom odigrao loptu za Bobana koji odmah asistira natrčalom Hajradinoviću. Veznjak domaćina je u punom naletu lijevom nogom vrlo atraktivno pogodio sam gornji lijevi kut za 1:0.

66' 1:0 - HAJRADINOVIĆ

65' igru napušta Jakić, ulazi Maksimović.

61' Barišić je kuta poslao loptu na gredu, iznad košarkaški visokog Ćorića.

60' Mioč dovodi Bočkaja u odličnu priliku, ali je Bočkaj loše primio loptu i izostao je bolji udarac. Ovako je bio samo korner za Bijelo-plave.

57' Escobar je iz Mateia najaktivniji u gostujućim redovima. Sada je pucao s lijeve strane, Santini se nije dao iznenaditi.

47' žustrije su krenuli Osječani. Ejupi je centrirao s desnog krila, a Boban zamalo zakasnio u gostujućem petercu.

46' počelo je drugo poluvrijeme, a za ovu je utakmicu je prodano 1.337 ulaznica.

45' + 1 gosti su mogli povesti nakon kornera s lijeve strane. Lopta je preletjela Santinija, srećom pa Prce nije uspio bolje reagirati u toj situaciji. Kraj prvog dijela susreta.

41' prva prava šansa za Osijek. Barišić je ubacio iz kuta, Boban je bio na nekih 7 metara od vratiju i pucao glavom, a lopta je prošla zamalo pokraj lijeve vratnice.

31' Bočkaj je fino ubacio s desnog krila, utrčavao je Boban na drugoj vratnici ispred kojega je loptu zahvatio Matei i nenamjerno je vratio u Ćorićevo naručje.

27' Boban se lijepim driblingom oslobodio svoga čuvara, došao u zonu udarca i pucao, no Puljani su bili u bloku ne dopustivši da ta lopta ugrozi njihova vratara Ćorića.

26' brzo se Zekić odlučio za izmjenu. Na klupu odlazi Mudražija, ušao je Hajradinović.

19' još jednom pokušava Escobar, sada je to učinio precizno gađajući donji desni kut, a osječki vratar se istaknuo dobrom intervencijom odbivši loptu u korner.

15' Escobar je u prvoj prigodi, međutim, udarac s 12 metara mu je blokiran, pa ni Santini nije imao većih poteškoća da bi ga obranio.

10' prvih desetak minuta je prošlo bez ozbiljnijih pokušaja na obje strane.

1' počela je utakmica u Gradskom vrtu.

Glavni sudac je G. Gabrilo (Split), a pomoćnici su mu: V. Đurak (Sisak) i D. Kožarec (Domaslovec).

Puljani će zaigrati u sastavu: Ćorić, Zgrablić, Jovičić, Prce, Čuljak, Jakić, Halilović, Escobar, Ottochian, Matei i Roce. Pričuve su: Iveša, Bilić, Pavić, Prelčec, Antunović, Maksimović i Kerić.

Za Osijek će igrati: Santini, Škorić, Milović, Grgić, Barišić, Mudražija, Mioč, Bočkaj, Lopa, Boban i Ejupi. Na klupi su: Malenica, Barać, Jambor, Šorša, Marić, Pervan i Hajradinović.

Pozdrav svima iz našeg Gradskog vrta! Bijelo-plavi su domaćini Istri 1961 koja se bori za opstanak među prvoligašima, a u svojim redovima danas nema posuđene prvotimce iz NK Osijek, Vojnovića i Matasa. Kod Osječana prisilno mora izostati još uvijek neoporavljeni Grezda.

Nakon slabog prvog dijela, Osječani su u nastavku zaigrali puno bolje, opasnije i konkretnije, te zaslužili pohvale.

Imali smo u petak, nakon susreta osječkog i pulskog prvoligaša, zasigurno bitno različite stavove i dojmove glede dva sasvim oprečna poluvremena u kontekstu onoga što su nam Bijelo-plavi prezentirali na terenu.

Sporo je sve nekako i bezopasno izgledalo u prvom dijelu utakmice, izuzev završnih pet minuta, budući da su Osječani premalo tražili ili pak dugo odgađali okomitost i dubinu u pokušaju da se izbore za barem poneku opasniju situaciju pred gostujućim vratima. Uzbuđenja su u tom razdoblju igre bila i suviše rijetka, pa je bilo jasno da će Zekić nekako morati mobilizirati momčad za nastavak susreta…

Pogođene sve tri izmjene

Očito je taj razgovor u svlačionici imao odjeka, što se očitovalo značajno boljim nastupom u drugih 45 minuta. Domaćin je krenuo silovitije, s puno više kretanja i proboja po krilnim pozicijama, ne zabijajući se u središnjicu zgusnute pulske obrane. Takve su okolnosti uvjetovale da je Osijek postao opasniji, a gosti su sve teže odolijevali kontinuiranom i konkretnijem pritisku.

Zekiću treba priznati da je pogodio i s izmjenama jer mu je svaka donijela nešto pozitivno. Hajradinović je potvrdio da mu ne treba puno prostora za vrlo precizan i odmjeren udarac, pa je postigao vrlo lijep pogodak i „načeo“ Puljane. Marić je sudjelovao kod oba gola, u prvoj situaciji je vješto petom proigrao Bobana koji je potom asistirao Harisu, a za asistenciju Bobanu kod drugog pogotka zaslužuje posebne čestitke. To je zaista bilo u stilu vrhunskih „pakera“ s iznimnim osjećajem za prostor jer je lopta bila milimetarski točno upućena što Mariću nije prvi puta da se na taj način iskazao.

Bobanova snaga i probojnost

I Jambor je opravdao ulazak s klupe, povezao je redove, donio potrebnu sigurnost u sredinu terena, čvrsto držeći poziciju zadnjeg veznog na kojoj je Lopa imao poteškoća jer više voli loptu u nogama.

Najupečatljiviji dojam ipak je ostavio Boban. Kada mu se lopta pravovremeno daje u „for“ teško ga je zadržati i onemogućiti jer je snažan i probojan. Osim toga, često suigračima omogućuje završni udarac, pa je učvrstio poziciju među najboljim asistentima HNL-a. I prije obiteljske tragedije bio je u dobroj formi, a kada je Gabrijel u ovakvom izdanju onda je i Osijek jači i konkretniji.

Video sažetak utakmice NK Osijek - NK Istra 1961, 29. kolo HT Prva liga 17/18, Stadion Gradski vrt.