18David Knežević
90'
Treneri
Dino SkenderIgor Toth

Nogometaši Osijeka II i Čepina odigrali su bez golova 0:0 u 7. prvenstvenom kolu.

U derbiju 7. kola Treće hrvatske nogometne lige Istok, između Osijeka II i Čepina, nije bilo golova. Susret je završio rezultatom 0:0, iako je na obje strane bilo prigoda. Na kraju je svakoj momčadi pripao po jedan bod i moglo bi se reći da je to i realan ishod ove utakmice na stadionu Olimpije u Donjem gradu. Ovaj puta Osječani nisu bilo onako raspoloženi i razigrani kao prije nekoliko dana u Slavonskom Brodu kada su svladali Marsoniju, a i pretpostavke da je Čepin neugodan suparnik također su se pokazale točnima.

Talys najbliži pogotku

Obje su momčadi imale svoje situacije za pogodak kojemu je najbliži bio osječki Brazilac Talys u samoj završnici susreta kada nije iskoristio "zicer". U još je nekoliko navrata bilo opasno pred Kordićem kada su prijetili Lončar, Ripić i Mišković, ali su i Čepinčani imali svoje šanse koje su također ostale neiskorištene. Nakon sedam odigranih dvoboja, Osijek II ima 14 osvojenih bodova, a Čepin ih je osvojio 11. U sljedećem kolu osječki trećeligaš gostuje kod Croatije Đakovo.

Drugoplasirani Osijek II je u subotu od 16 sati domaćin Čepinu koji je stepenicu niže na ljestvici.

Nakon odličnog nastupa u Slavonskom Brodu i pobjede nad Marsonijom 3:1, nogometaše Osijeka II očekuje još jedan derbi u Trećoj HNL Istok. Ovaj puta, u okviru 7. kola, u Donjem gradu, na stadionu Olimpije, gostovat će momčad Čepina koja je također u vodećem tercetu. Stoga je za očekivati dobru i zanimljivu utakmicu. Osječani će svakako nastojati doći i do četvrtog uzastopnog trijumfa i na taj način potvrditi dobru formu i kontinuitet uspješnih nastupa.

Motiv i gledateljima

Ono što smo vidjeli s Brođanima bilo je obećavajuće, potvrdu je dobilo i u rezultatu, a Skenderovi izabranici ne sumnjaju da takvo izdanje mogu ponoviti i sa Čepinčanima. Imajući u vidu da je to i lokalni derbi, sigurno je kako će i na tribinama donjogradskog stadiona, u subotu od 16 sati, biti više gledatelja nego na prethodnim susretima.  Podsjećamo da je Osijek II trenutno na drugom mjestu s 13 osvojenih bodova, a Čepin je stepenicu ispod s tri boda zaostatka