NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
LIVE txt: Inter Zaprešić vs. Osijek

MAXtv Prva liga

LIVE txt: Inter Zaprešić vs. Osijek

16.12.2016.

Bijelo-plavi u 18 sati igraju utakmicu 20. kola protiv Inter Zaprešića na njihovom terenu. Aktualnosti s utakmice vam donosi MMM. 

INTER - OSIJEK 2:2

Šteta što Osijek večeras nije došao do punog plijena kojemu je sigurno bio bliže u odnosu na svoga protivnika, no ni remi nije loš ishod u prethodno opisanim okolnostima. Srdačan pozdrav iz Zaprešića!

90' + 3 utakmica je završila podjelom bodova. Osijek je u dva navrata imao vodstvo, ali je Inter uspio izbjeći poraz. Ostaje dojam kako bi Bijelo-plavi osvojili i preostala dva boda da u 68. minuti nisu ostali bez isključenog Matasa koji je skrivio kazneni udarac iz kojega je domaćin stigao do svog drugog izjednačenja....

90' + 2 žuti karton dobio je Ejupi.

90' igrat će se najmanje tri minute sudačke nadoknade vremena.

89' Vojnović je u svega desetak sekundi imao dvije jako lijepe situacije za pogodak!  Prvo je u šesnaestercu promašio loptu nakon vrlo  upotrebljivog ubačaja Barišića, a nedugo zatim je pucao s ruba kazenog prostora i zamalo promašio okvir vratiju.

85' kod Intera je izašao Mamut, ušao je Altiparmakovski.

80' druga izmjena u osječkom sastavu. Na klupu je otišao Petrovikj, umjesto kojeg je na terenu Pušić.

79' kako se u nogometu u samo jednoj situacija toliko toga može promijeniti. Osječani su mirno držali ritam igre, imali vodstvo, a onda je ta nes(p)retna Matasova ruka domaćinu omogućila jedanaesterac, Osijekov je igrač dobio crveni karton, a Inter je stigao do izjednačenja i od tada igra s čovjekom više.

75' Puljić je dobro zahvatio loptu glavom nakon ubačaja iz kuta, a Mikulić je uspio sačuvati mrežu i odbiti loptu u polje.

71' žuti karton zaradio je Mesfin.

70' prva izmjena u osječkim redovima. Izašao je Grgić, a ušao Vojnović.

69' Sada je Mamut pucao glavom i malo je nedostajalo da Inter dođe u vodstvo. Lopta je prošla tik uz lijevu vratnicu.

68' Čeliković je ubacio loptu u šesnaesterac, Matas je baš kao i nedavno Barać u Splitu nespretno zahvatio loptu rukom i sudac je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je Puljić i izjednačio na 2:2. Pritom je Matas zaradio i drugi žuti karton i Osječani ostaju s igračem manje.

68' 2:2 - PULJIĆ (11m)

65' stopostotna prilika za Osijek! Sve je sam u kontri napravio Boban koji je nanizao nekoliko protivničkih igrača i onda došao sam ispred Čovića, međutim, ipak je domaći čuvar mreže uspio loptu skrenuti u korner!

58' javna opomena za Puljića.

56' požutio je Mazalović.

53' Osijek ponovno vodi! Velike zasluge za ovaj pogodak pripadaju Arseniću koji je hrabro povukao loptu prema domaćem kaznenom prostoru i onda idealnom "okomicom" sjajno proigrao Bobana. Osječki se napadač našao "oči u oči" s vratarom Intera te mirno i precizno pogodio lijevi kut.

53' 1:2 - BOBAN

 51' Ejupi je u šesnaestercu, Begić pravovremnom intervencijom spašava domaće, izbacivši loptu u korner.

46' počeo je drugi dio ogleda između Intera i Osijeka.

45' završeno je prvo poluvrijeme, a obje su momčadi iskoristile po jednu pogrešku suparnika, pa se na odmor odlazi s neriješenim rezultatom.

44' Petrovikj još jednom puca, ponovno je to bilo neprecizno.

40' Inter je uspio izjednačiti. Mikulić nije baš najbolje "izboksao" jednu ubačenu loptu u šesnaesterac, ona je potom od strane Mamuta vraćena u peterac, Matas je pokušao otkloniti opasnost ispred Filipovića, ali nije uspio i Osječanin u dresu Zaprešićana gotovo s gol-linije zabija za 1:1.

40' 1:1 - FILIPOVIĆ

35' Petrovikj je bio u dobroj situaciji za udarac, nije to bilo snažno tako je Čović lako obranio.

31' Arsenić je bio u lijepom solo-prodoru kojega je završio snažnim udarcem, no ne i dovoljno preciznim.

31' Mamut je pucao glavom, no slabo je to učinio da bi osječki vratar morao ozbiljnije reagirati.

30' Matas je dobio žuti karton.

28' Osijek je poveo iz prvog ozbiljnijeg pokušaja na ovoj utakmici. Obrana Zaprešićana bila je prilično komotna i neoprezna, lopta je došla do Ejupija koji je ne oklijevajući ušao u kazeni prostor i onda lijevom nogom s nekih desetak metara precizno pogodio mrežu.

28' 0:1 - EJUPI

25' Brlečić je pokušao centrirati, a Mikulić je morao biti krajnje oprezan da lopta ne završi ispod same grede...

24' Škorićev udarac s dvadesetak metara nije bio dovoljno precizan.

22' pokušaj Šarića s ruba šesnaesterca, nema posla za Mikulića.

21' dosta toga ukazuje na to da bi Osječani večeras mogli imati puno težu zadaću nego u prošlom kolu, kada su slavili u Puli. Inter nam djeluje puno agresivnije i čvršće nego Istra.

16' na stadion je ušlo i tridesetak Kohortaša koji su došli bodriti Bijelo-plave.

15' bit će to zasigurno obostrano otvorena utakmica jer se od početka vidi da obje momčadi žele napadačkom igrom doći do pobjede.

9' udarac Škorića sa 18 metara, lopta odlazi iznad grede. 

6' Petrovikj je pronašao Grgića u kaznenom prostoru, domaći izbacuju loptu u korner.

2' domaćin je prvi došao u šansu i to nakon prekida. Blažević je ubacio s lijeve strane, Begić snažno pucao, ali je bila prevelika gužva pred vratima Osijeka da bi lopta prošla do Mikulića i njegove mreže.

1' lopta je ovoga trenutka krenula s centra.

Suci večerašnjeg susreta su M. Cestarić (Sisak), I. Modrić (Zagreb) i I. Krmar (Zagreb).

Inter će istrčati s jedanaestoricom: Čović, Mesfin, Filipović, Begić, Čeliković, Mazalović, Mamut, Brlečić, Šarić, Blažević i Puljić. Na klupi su: Mrmić, Kunštić, Šoljić, Altiparmakovski, Zulim, Bosec i Polizzi.

Osječani će igrati u sastavu: Mikulić, Matas, Arsenić, Barać, Barišić, Lesjak, Petrovikj, Škorić, Grgić, Boban i Ejupi. Pričuve su: Malenica, Mioč, Džolan, Vojnović, Leko, Pušić i Lukić.

Posljednje je kolo jesenskog dijela sezone u HNL-u, a naša momčad gostuje kod Žuto-plavih. Na početku sezone, u 2. kolu, Osijek je ovdje slavio s 2:0, a pobjedničke ambicije, dakako, prvoligaš s Drave ima i večeras.

Pozdrav iz Zaprešića!

HT Prva liga

1.Dinamo36+3473
2.Rijeka36+4370
3.Hajduk36+3266
4.Osijek36+1556
5.Lokomotiva36-151
6.Slaven Belupo36-1043
7.Inter-Zaprešić36-2143
8.Rudeš36-2140
9.Istra 196136-3227
10.Cibalia36-3926

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Slaven Belupo - Osijek 2:1

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 18.05.2018. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti