Osječki kormilar uz svjetski poznatog čileanskog stručnjaka.

Već smo pisali o tomu da osječki nogometaši ovih dana treniraju gotovo u istim terminima kada je na terenu i momčad kineskog Hebei China Fortunea. Na klupi tog bogatog kluba je jedan od najpoznatijih svjetskih trenera, Čileanac Manuel Pellegrini koji je u svojoj bogatoj trenerskoj karijeri vodio i takve velikane poput Real Madrida i Manchester Cityja (s kojim je osvojio i Premiership i to kao prvi neeuropski trener kojemu je to uspjelo), a uspješno je kormilario i Villarealom i Malagom, pa je u ovom dijelu Španjolske  posebno popularan.

Osječani iskoriste poneku minutu prije svoga treninga da malo „škicnu“ i što to radi Pellegrini s Kinezima, a u četvrtak je trener Bijelo-plavih Zoran Zekić svome 63-godišnjem kolegi čestitao na njegovim uspjesima, dok je prekaljeni čileanski stručnjak na to, uz zahvalu, reagirao riječima „i ja vama i vašem klubu želim puno uspjeha“.