Atletičar Slavonije Žito Ivan Horvat i Mihaela Kruljac iz Kluba dizača utega Osijek - najuspješniji u 2016. godini.

Atletičar Slavonije Žito Ivan Horvat i dizačica utega Osijeka Mihaela Kruljac najbolji su sportaši grada Osijeka i Osječko-baranjske županije za proteklu, 2016. godinu. Riječ je o tradicionalnom, 59. po redu izboru kojega organiziraju gradska i županijska sportska zajednica i dnevni list Glas Slavonije. Osječki skakač s motkom, državni prvak i višestruki rekorder, primio je priznanje i u ime Atletskog kluba Slavonija Žito koji je proglašen najuspješnijim kolektivom na ovim prostorima. Za najboljeg trenera izabran je naš Zoran Zekić, trener koji je napravio najveći rezultatski iskorak od svih klubova u gradu na Dravi u posljednjih 12 mjeseci. Uzor trofej „Matija Ljubek“ zaslužila je naša proslavljena rukometna legenda Katica Ileš, dok su također legendarni nogometaš Osijeka Ivica Grnja i mlada tenisačica Donna Vekić primili priznanja kao promotori osječkog sporta u zemlji i svijetu.

Priznanja Štimcu i ŠIOK-u HVIDRA

Trofej „Kuna“, koji se godinama dodjeljuje mladim i perspektivnim sportašima, primili su gimnastičar Aurel Benović, atletičarka Marissa Bura, kuglač Hrvoje Harkanovac, veslači Anton i Patrik Lončarić, odbojkašica Katarina Pavičić i džudaš Timo Perić. Također, nagrađeni su i zaslužni sportski djelatnici kojima je pripalo priznanje „Sokol“. To su Zvonko Biondić iz karatea, Branko Leš iz taekwon-doa, Ljupko Rimac iz odbojke i Drago Sieber koji je aktivan u Školskom-sportskom savezu. Posebna su priznanja dobili Hrvoje Livančić, Horvatov trener u AK Slavonija Žito i predsjednica tog sportskog kolektiva Zvjezdana Tuma-Pavlov. Najuspješniji sportaš osoba s posebnim potrebama je Franko Štimac iz Plivačkog kluba osoba s invaliditetom „Delfin“ dok je najbolji kolektiv Športski invalidski odbojkaški klub HVIDRA Osijek.