Sretan rođendan najdražem Klubu!

NOGOMETNI KLUB OSIJEK U HNK-u PROSLAVIO SVOJU ZNAČAJNU OBLJETNICU

Sretan rođendan najdražem Klubu!

27.02.2017.

U prekrasnom ambijentu osječkog Kazališta podsjetili smo se koliko je NK Osijek svih ovih godina značio svom gradu i navijačima.

Vrlo dojmljivo, kreativno i zanimljivo, potpuno pogođenim umjetničkim programom koji je izazvao puno pljeska i emocija, u Hrvatskom narodnom kazalištu obilježen je i proslavljen 70. rođendan Nogometnog kluba Osijek.

Prisjetili smo se najsjajnijih trenutaka, nezaboravnih utakmica i njihovih aktera na terenu, a na sceni smo vidjeli i brojnu djecu iz Škole nogometa u Gradskom vrtu, koja je desetljećima prepoznatljiva i daleko izvan hrvatskih granica. U uvodnom dijelu programa, kojeg je autoritativno i ne samo profesionalno vodila poznata osječka glumica Sandra Lončarić-Tankosić, potpisan je dokument koji predstavlja prvi korak prema izgradnji budućeg Kampa Nogometnog kluba Osijek na Pampasu.

Pismo namjere uvertira velikom projektu

Riječ je o Pismu namjere za realizaciju ovog velikog projekta, kojim će mlađe kategorije dobiti idealne uvjete za rad. Uz gradonačelnika Ivana Vrkića, većinskog vlasnika Bijelo-plavih Lorinca Meszarosa, svoj je potpis na ovaj dokument stavio i njegov partner u vođenju i upravljanju našim prvoligašem, predsjednik Uprave Ivan Meštrović.

Zahvaljujem svom velikom prijateljku Lorincu, ali i svima koji su na bilo koji način utkali sebe u prošlost i sadašnjost našeg Kluba. Hvala svim generacijama igrača i trenera, brojnim klupskim djelatnicima u svim njihovim ulogama, hvala i roditeljima koji svoju djecu dovode u Gradski vrt. Svakako se želim zahvaliti našim vjernim navijačima koje ni kiša, ni hladnoća nisu zaustavljali da dugi niz godina bodre našu momčad s tribina, rekao je Meštrović.

Osijek će dobiti dva stadiona!

I danas je naglašeno kako je Osijeku i posebice njegovim najvjernijim fanovima i simaptizerima potreban puno veći komfor na tribinama. Meštrović je najavio izgradnju ne jednog, nego dva stadiona što će biti raritetet u Hrvatskoj!

Znamo da HNS zbog administracije i poznate birokracije čeka već dvije godine s izgradnjom nacionalnog Kampa, a mi ćemo, zahvaljujući i gradonačelniku Vrkiću koji maksimalno ubrzava zakonsku proceduru, vrlo brzo krenuti u realizaciju našeg velikog projekta na Pampasu. Imat ćemo desetak terena, mali stadion za tri ili tri i pol tisuće gledatelja na kojem će naša prva momčad također igrati utakmice dok se bude gradio novi stadion u Gradskom vrtu. Razmišljalo se i o adaptaciji postojećeg objekta, ali je on izgrađen još sedamdesetih godina i lakše nam je napraviti novi, nego se baviti njegovom adaptacijom. Naše će buduće nogometno zdanje imati desetak tisuća mjesta i siguran sam da nećemo predugo čekati na njegovu izgradnju.

Grad Osijek ostaje i dalje partner našem nogometnom klubu, rekao je gradonačelnik Ivan Vrkić, potencirajući veliku ulogu novih vlasnika:

Napravili smo preduvjete da bi Klub preuzeli novi ljudi koji su i sposobni i odgovorni te su voljni i nadalje ulagati, a to su investicije koje su i za naš grad od kapitalne vrijednosti. Zahvalan sam svom prijatelju Meštroviću i gospodinu Meszarosu jer se pokazalo da itekako znaju svoj posao. Politika je u našem gradu izašla iz nogometa i tada je krenuo i uzlet. Ovo u Kazalištu je bilo predivno i zaista je potaknulo emocije, istaknuo je prvi čovjek gradske uprave.

I HNS će pomoći u izgradnji Kampa

Razumljivo je i sasvim logično da je danas na ovoj svečanosti bio i najbolji osječki nogometaš svih vremena, aktualni predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Davor Šuker. Ipak je on jedan od najpoznatijih Hrvata u svijetu, a nekad sjajni igrački dragulj brušen je upravo u mlađim kategorijama NK Osijek u kojem je zabilistao i kao senior, najavljujući već tada svoju blistavu karijeru.

Iskrene čestitke na ovoj značajnoj obljetnici koja je zaista obilježena na vrlo lijep način. I ja bih se zahvalio svima koji su kroz tih sedamdeset godina davali sebe za Klub, a takvih je puno. Nova je uprava već ispunila obećanje iz slogana „Pokrenimo grad“ i možda je vrijeme za neku novu, sličnu poruku javnosti. Drago mi je što i Grad Osijek podržava sve bitnije inicijative i projekte, poput izgradnje Kampa u čijoj će realizaciji pomoći i HNS, kako smo to učinili i na riječkoj Rujevici, kazao je Šuker.

Čini se izvjesnim kako će Osijek u rezultatskom i natjecateljskom smislu već u ovoj godini nadmašiti prvotne planove nove uprave i već na ljeto zaigrati u europskim utakmicama. To se može zaključiti na  osnovu trenutnog plasmana na tablici, budući da su Bijelo-plavi velikih 11 bodova ispred petoplasiranog Slaven Belupa.

Ljudi u Klubu nam rade i dvadeset sati dnevno i nogomet doslovno žive, tako da se iskorak jednostavno morao osjetiti. Imamo tu potrebnu sinergiju, Europa ne bi smjela doći u pitanje i u tom smislu ćemo zasigurno prebaciti plan.

Orbanova čestitka Osječanima

S govornice u HNK-u, bijelo-plavoj nogometnoj obitelji rođendan je čestitala i najbolja hrvatska sportašica svih vremena, legendarna Janica Kostelić, ovaj puta kao izaslanica premijera Andreja Plenkovića.

Pročitana je i čestitka koju je Osječanima, posredstvom veleposlanika Mađarske u Zagrebu Jozsefa Magyara, uputio predsjednik Vlade Republike Mađarske, Viktor Orban. Njegova je poruka i podrška izazvala veliki pljesak u svečanoj dvorani HNK-a, posebice jer je riječ o velikom ljubitelju nogometa koji ne skriva svoje iskrene simpatije prema našem prvoligašu.

Na kraju ćemo spomenuti još jedno ime, jer bez njezine genijalnosti ovakav događaj, upriličen u Hrvatskom narodnom kazalištu, ne bi bio moguć na tako visokoj razini.

Režiju je potpisala i u djelo sa svim, zaista brojnim sudionicima i više nego uspješno sprovela Petra Blašković. Čestitamo!

MAXtv Prva liga

6.Istra 196136-1639