NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Sretan rođendan najdražem Klubu!

NOGOMETNI KLUB OSIJEK U HNK-u PROSLAVIO SVOJU ZNAČAJNU OBLJETNICU

Sretan rođendan najdražem Klubu!

27.02.2017.

U prekrasnom ambijentu osječkog Kazališta podsjetili smo se koliko je NK Osijek svih ovih godina značio svom gradu i navijačima.

Vrlo dojmljivo, kreativno i zanimljivo, potpuno pogođenim umjetničkim programom koji je izazvao puno pljeska i emocija, u Hrvatskom narodnom kazalištu obilježen je i proslavljen 70. rođendan Nogometnog kluba Osijek.

Prisjetili smo se najsjajnijih trenutaka, nezaboravnih utakmica i njihovih aktera na terenu, a na sceni smo vidjeli i brojnu djecu iz Škole nogometa u Gradskom vrtu, koja je desetljećima prepoznatljiva i daleko izvan hrvatskih granica. U uvodnom dijelu programa, kojeg je autoritativno i ne samo profesionalno vodila poznata osječka glumica Sandra Lončarić-Tankosić, potpisan je dokument koji predstavlja prvi korak prema izgradnji budućeg Kampa Nogometnog kluba Osijek na Pampasu. 

Pismo namjere uvertira velikom projektu

Riječ je o Pismu namjere za realizaciju ovog velikog projekta, kojim će mlađe kategorije dobiti idealne uvjete za rad. Uz gradonačelnika Ivana Vrkića, većinskog vlasnika Bijelo-plavih Lorinca Meszarosa, svoj je potpis na ovaj dokument stavio i njegov partner u vođenju i upravljanju našim prvoligašem, predsjednik Uprave Ivan Meštrović.

Zahvaljujem svom velikom prijateljku Lorincu, ali i svima koji su na bilo koji način utkali sebe u prošlost i sadašnjost našeg Kluba. Hvala svim generacijama igrača i trenera, brojnim klupskim djelatnicima u svim njihovim ulogama, hvala i roditeljima koji svoju djecu dovode u Gradski vrt. Svakako se želim zahvaliti našim vjernim navijačima koje ni kiša, ni hladnoća nisu zaustavljali da dugi niz godina bodre našu momčad s tribina, rekao je Meštrović.

Osijek će dobiti dva stadiona!

I danas je naglašeno kako je Osijeku i posebice njegovim najvjernijim fanovima i simaptizerima potreban puno veći komfor na tribinama. Meštrović je najavio izgradnju ne jednog, nego dva stadiona što će biti raritetet u Hrvatskoj!

Znamo da HNS zbog administracije i poznate birokracije čeka već dvije godine s izgradnjom nacionalnog Kampa, a mi ćemo, zahvaljujući i gradonačelniku Vrkiću koji maksimalno ubrzava zakonsku proceduru, vrlo brzo krenuti u realizaciju našeg velikog projekta na Pampasu. Imat ćemo desetak terena, mali stadion za tri ili tri i pol tisuće gledatelja na kojem će naša prva momčad također igrati utakmice dok se bude gradio novi stadion u Gradskom vrtu. Razmišljalo se i o adaptaciji postojećeg objekta, ali je on izgrađen još sedamdesetih godina i lakše nam je napraviti novi, nego se baviti njegovom adaptacijom. Naše će buduće nogometno zdanje imati desetak tisuća mjesta i siguran sam da nećemo predugo čekati na njegovu izgradnju.

Grad Osijek ostaje i dalje partner našem nogometnom klubu, rekao je gradonačelnik Ivan Vrkić, potencirajući veliku ulogu novih vlasnika:

Napravili smo preduvjete da bi Klub preuzeli novi ljudi koji su i sposobni i odgovorni te su voljni i nadalje ulagati, a to su investicije koje su i za naš grad od kapitalne vrijednosti. Zahvalan sam svom prijatelju Meštroviću i gospodinu Meszarosu jer se pokazalo da itekako znaju svoj posao. Politika je u našem gradu izašla iz nogometa i tada je krenuo i uzlet. Ovo u Kazalištu je bilo predivno i zaista je potaknulo emocije, istaknuo je prvi čovjek gradske uprave. 

I HNS će pomoći u izgradnji Kampa

Razumljivo je i sasvim logično da je danas na ovoj svečanosti bio i najbolji osječki nogometaš svih vremena, aktualni predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Davor Šuker. Ipak je on jedan od najpoznatijih Hrvata u svijetu, a nekad sjajni igrački dragulj brušen je upravo u mlađim kategorijama NK Osijek u kojem je zabilistao i kao senior, najavljujući već tada svoju blistavu karijeru. 

Iskrene čestitke na ovoj značajnoj obljetnici koja je zaista obilježena na vrlo lijep način. I ja bih se zahvalio svima koji su kroz tih sedamdeset godina davali sebe za Klub, a takvih je puno. Nova je uprava već ispunila obećanje iz slogana „Pokrenimo grad“ i možda je vrijeme za neku novu, sličnu poruku javnosti. Drago mi je što i Grad Osijek podržava sve bitnije inicijative i projekte, poput izgradnje Kampa u čijoj će realizaciji pomoći i HNS, kako smo to učinili i na riječkoj Rujevici, kazao je Šuker. 

Čini se izvjesnim kako će Osijek u rezultatskom i natjecateljskom smislu već u ovoj godini nadmašiti prvotne planove nove uprave i već na ljeto zaigrati u europskim utakmicama. To se može zaključiti na  osnovu trenutnog plasmana na tablici, budući da su Bijelo-plavi velikih 11 bodova ispred petoplasiranog Slaven Belupa. 

Ljudi u Klubu nam rade i dvadeset sati dnevno i nogomet doslovno žive, tako da se iskorak jednostavno morao osjetiti. Imamo tu potrebnu sinergiju, Europa ne bi smjela doći u pitanje i u tom smislu ćemo zasigurno prebaciti plan. 

Orbanova čestitka Osječanima

S govornice u HNK-u, bijelo-plavoj nogometnoj obitelji rođendan je čestitala i najbolja hrvatska sportašica svih vremena, legendarna Janica Kostelić, ovaj puta kao izaslanica premijera Andreja Plenkovića.

Pročitana je i čestitka koju je Osječanima, posredstvom veleposlanika Mađarske u Zagrebu Jozsefa Magyara, uputio predsjednik Vlade Republike Mađarske, Viktor Orban. Njegova je poruka i podrška izazvala veliki pljesak u svečanoj dvorani HNK-a, posebice jer je riječ o velikom ljubitelju nogometa koji ne skriva svoje iskrene simpatije prema našem prvoligašu.

Na kraju ćemo spomenuti još jedno ime, jer bez njezine genijalnosti ovakav događaj, upriličen u Hrvatskom narodnom kazalištu, ne bi bio moguć na tako visokoj razini.

Režiju je potpisala i u djelo sa svim, zaista brojnim sudionicima i više nego uspješno sprovela Petra Blašković. Čestitamo!

HT Prva liga

1.Dinamo36+3473
2.Rijeka36+4370
3.Hajduk36+3266
4.Osijek36+1556
5.Lokomotiva36-151
6.Slaven Belupo36-1043
7.Inter-Zaprešić36-2143
8.Rudeš36-2140
9.Istra 196136-3227
10.Cibalia36-3926

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Slaven Belupo - Osijek 2:1

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 18.05.2018. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti