NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Ne smije biti nikakvog opuštanja

PRESS KONFERENCIJA UOČI SLAVONSKOG DERBIJA U GRADSKOM VRTU

Ne smije biti nikakvog opuštanja

17.03.2017.

Zekić će sa svojim suradnicima posebno inzistirati na maksimalnom angažmanu i ozbiljnosti na terenu.

Osječani u subotu dočekuju Cibaliju u svom Gradskom vrtu. Kako su istaknuli i trener Zekić i njegovi izabranici odmah nakon eliminacije iz Kupa Hrvatske, do kraja sezone će osnovni cilj biti zadržati i u konačnici osvojiti treće mjesto na tablici, uz prigodu još ponekom mlađem igraču. Na redovitoj konferenciji za novinare, šef stručnog stožera Bijelo-plavih je izjavio:

Smanjili smo intenzitet treninga u ova dva dana jer su nam igrači umorni i moramo ih malo osvježiti prije subotnje utakmice. Imamo neke vizije oko sastava u kojem ćemo istrčati protiv Cibalije, ali to će prvenstveno uvjetovati zdravstveno i ono opće stanje svakog pojedinca na kojega računamo. Bit će nam to već  treći susret u šest dana i želimo ga dočekati što mobilniji i koncentriraniji. Za nas je to jako važno iskušenje, riječ je o slavonskom derbiju bez obzira na pozicije koje trenutno zauzimamo i mi i Vinkovčani i koliko nas bodova dijeli na tablici. Prema informacijama koje imam, oni će sigurno napraviti dosta promjena u svojoj momčadi i dati prednost domaćim dečkima koji će se sigurno boriti najviše što mogu da bi ostvarili što bolji rezultat. Ima među njima i naših bivših igrača koji će imati i dodatni motiv, sve su to stvari na koje želim upozoriti svoju momčad, rekao je Zekić.

Puno toga ovisi o pristupu

Dakle, jasno je da će stručni stožer ovom prigodom posebno ukazati na činjenicu da ne smije biti nikakvog opuštanja na terenu, a kamoli potcjenjivanja protivnika:

Ne smije nam se dogoditi da olako uđemo u ovaj ogled jer znamo kako smo prolazili kada nam je pristup bio takav. Toga neće i ne smije biti, moramo pokazati karakter i htijenje, želimo napraviti sve da se i tijekom utakmice i nakon nje veselimo s našim navijačima. Moramo se nametnuti, to je prava riječ, postaviti se tako od prve minute, što bolje i autoritativnije uđemo u susret - bit će nam puno lakše.

Pitali su Zekića novinari znači li konstatacija da su mu pojedinci u udarnom sastavu prilično umorni, da će ovaj puta prigodu dobiti neki igrači iz drugog plana?

Ne možemo govoriti da imamo igrače iz nekog drugog plana jer su u posljednjih mjesec dana gotovo svi dobili priliku. To je ono što i želim, da se svi osjećaju kao da su dio najbolje jedanaestorice i da se tako ponašaju i kada zaigraju. Siguran sam da će igrači koji budu nastupili, a dosad nisu bili među najstandardnijima, predstavljati osvježenje na terenu. Izvan stroja su samo kažnjeni Lesjak i nedovoljno zaliječeni Perošević.

Moramo stabilizirati obranu

Neke stvari u igri Zekić nastoji ispraviti i dovesti ih na višu razinu, a to se posebno tiče obrambene formacije.

Pogreške u zadnjem redu su sastavni dio nogometa, ali obrana se počinje igrati od napačkog dijela momčadi. Što nam je pristup otvoreniji, jasno je da su nam i stoperi više na „vjetrometini“ . Daj Bože da u nastavku Prvenstva budemo pravi s rezultatima koje priželjkujemo, pa da možemo priliku dati i nekim mlađim dečkima iz Osijeka II. Tu prvenstveno mislim na Brunu Ivića i Andreja Šimuneca. No, složio bih se da se moramo malo stabilizirati što se obrane tiče, u zaključku je istaknuo kormilar našeg prvoligaša.  

 

HT Prva liga

1.Dinamo36+3473
2.Rijeka36+4370
3.Hajduk36+3266
4.Osijek36+1556
5.Lokomotiva36-151
6.Slaven Belupo36-1043
7.Inter-Zaprešić36-2143
8.Rudeš36-2140
9.Istra 196136-3227
10.Cibalia36-3926

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Slaven Belupo - Osijek 2:1

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 18.05.2018. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti