NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
„Tricom“ se odvojiti od Hajduka

UOČI TREĆEG OVOSEZONSKOG PRVENSTVENOG DVOBOJA OSIJEKA I CIBALIJE

„Tricom“ se odvojiti od Hajduka

18.03.2017.

Osječani su oba puta slavili protiv Cibalije s 2:0, a golove su zabijali u drugom poluvremenu.

Pred nama je treći slavonski derbi ove sezone. Prethodna dva Osječani su riješili u svoju korist, oba puta rezultatom 2:0. Prvo se igralo u Gradskom vrtu, a strijelci su bili Mioč i Knežević, obojica u drugom poluvremenu, a potom je Osijek bio bolji i u Vinkovcima golovima Ejupija i Bobana, također u nastavku utakmice. Znači da to nisu baš bile rutinske pobjede i da je trebalo i truda i snalažljivosti pred suparničkim vratima da bi se došlo do bodova. Prisjećamo se da su oba susreta bila obilježena kiksevima vinkovačkog vratara Matkovića koji je, inače, jedan od njihovih najboljih pojedinaca, ali su mu pogreške ipak najvidljivije. Sada su Bijelo-plavi opet favoriti, mnogi su ih skloni proglasiti pobjednicima  već i prije početka, ali Zekić i njegovi suradnici u stručnom stožeru, sigurno ne razmišljaju na taj način. Iako nema dvojbe da je Osijek i jači i kvalitetniji, uostalom bodovna razlika to najbolje potvrđuje, niti jedna pobjeda ne dolazi sama od sebe, nego se za nju treba izboriti na terenu. 

Učvrstiti treće mjesto na tablici

I nije to nikakva demagogija uoči ogleda trećeplasirane i posljednje momčadi na tablici, nego zaista treba biti oprezan. Iako imaju najslabiji učinak od svih prvoligaša i na samome su začelju, ne treba zaboraviti da su vinkovački nogometaši otkinuli dva boda Rijeci, a da su od Hajduka i Dinama poraženi minimalno i to nezasluženo. S druge strane, Osijek u HNL-u ima dvije uzastopne pobjede, pruža mu se lijepa prigoda i za treći trijumf u nizu, a time i za ozbiljniju prednost u odnosu na Hajduk koji je u petak igrao neriješeno s Lokomotivom u Kranjčevićevoj. Ukoliko bi Osječani ove subote bili uspješniji od Cibalije, imali bi četiri boda više u odnosu na Bijele, a to je već solidna razlika. I neće u našem prvoligašu prihvatiti ono što neki ovih dana provlače i u javnosti, da do kraja sezone mogu igrati mirno i rasterećeno jer uvijek postoji ambicija i neki sportski motiv. Zadovoljstvo trećom pozicijom i na kraju ligaškog natjecanja bilo bi veliko, stoga i na svakoj sljedećoj postaji prema samoj završnici treba dati sve od sebe za što bolji rezultat.

Ispuniti i navijačka očekivanja

Bit će zanimljivo vidjeti koga će Zekić poslati na teren i kako će rasporediti snage u subotnjih 90 minuta. Pritom je bitna i reakcija igrača s klupe koja je, primjerice, na gostovanju u Koprivnici bila odlična. Tada su Pušić i Lesjak svojim ulaskom Osijeku donijeli preokret, a Zekić baš to i očekuje – pravi impuls od igrača iz pričuve. Sudeći prema reakciji osječkih navijača nakon posljednjeg ogleda s Riječanima, za očekivati je kako će domaćin ponovno imati lijepu potporu s tribina, a tada je to i obveza više igračima na travnjaku da ispune i njihova, ne samo vlastita očekivanja. Zato se veselimo još jednom slavonskom derbiju, iščekujući da lopta u 17 sati krene s centra, a Bijelo-plavi prema još jednoj pobjedi u državnom Prvenstvu. 

HT Prva liga

1.Dinamo000
2.Gorica000
3.Hajduk000
4.Inter-Zaprešić000
5.Istra 1961000
6.Lokomotiva000
7.Osijek000
8.Rijeka000
9.Rudeš000
10.Slaven Belupo000

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo

Osijek - Hajduk

Stadion Gradski vrt, 28.07.2018. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Slaven Belupo - Osijek 2:1

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 18.05.2018. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti