Bijelo-plavi imaju u svojim redovima značajnu većinu prvotimaca koji su stasavali u klupskoj školi nogometa.

Nogometni klub Osijek opet se u europskim razmjerima spominje kao inkubator domaćih igrača koji čine značajnu većinu profesionalnog kadra u našem prvoligašu. Naime, švicarski institut za praćenje nogometnih trendova CIES, koji vodi vrlo preciznu statistiku u više kategorija, posebice kada je u pitanju oslonac na vlastite snage, odnosno produkciju nogometaša iz škole nogometa, spomenuo je Osječane u još jednom od svojih zapažanja.

Više od 50 posto domaćih igrača

Konkretno, riječ je o kategoriji u kojoj su igrači koji su pod ugovorom u klubu barem tri sezone u razdoblju između 15. i 21. godine života, što se onda vodi pod kategorijom „domaći“. Tu su Bijelo-plavi na šesnaestom mjestu, a navodi se kako su u vremenu od 15. rujna 2016. do 15. ožujka ove godine u prosjeku na terenu imali 50.7% prvotimaca koji spadaju u tu skupinu. To su svakako podaci koji ohrabruju, posebice u kontekstu činjenice da NK Osijek priprema izgradnju kampa Škole nogometa koji će umnogome podići kvalitetu uvjeta za rad, a time i razvoj mladih igrača u našoj sredini.