NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Osječanima dva treća mjesta

MEĐUNARODNI TURNIR ZA MLAĐE KATEGORIJE „PRVI KORACI 2017“ U SPLITU

Osječanima dva treća mjesta

15.04.2017.

Najbolje rezultate od pet naših kategorija ostvarili su učenici Vedrana Nikšića i Ante Bekavca.

Mladi nogometaši Osijeka, koji su nastupili u pet dobnih kategorija na međunarodnom turniru „Prvi koraci 2017“, vraćaju se kući iz Splita. Najbolje rezultate među Bijelo-plavima ostvarile su generacije 2004. i 2005. koje su osvojile treće mjesto u svojim dobnim uzrastima. Učenici Vedrana Nikšića (2004.) prvo su u polufinalu poraženi od Sesveta i to u izvođenju jedanaesteraca, nakon što je prethodno rezultat bio neriješen 1:1. „Penali“ su odlučivali i u posljednjem susretu protiv sinjskog Junaka. Tijekom igre nije bilo golova, a naši su nogometaši bili uspješniji s bijele točke i na kraju završili na trećoj poziciji. Momčad sastavljena od igrača 2005. godišta u polufinalu je izgubila od Hajduka 0:2. Zatim je uslijedila utakmica za treće mjesto i pobjeda nad Šibenikom također u izvođenju jedanaesteraca, nakon što je prethodno rezultat bio neriješen 0:0.

Posebno iskustvo za najmlađe 

Generacija 2006. svladala je Sesvete u osmini finala 2:0, da bi potom u četvrt-završnici poražena od Rudeša rezultatom 0:1. Godinu dana mlađa momčad našeg prvoligaša pobijedila je Spinut s 2:0, a onda je u četvrtfinalu izgubila od Dinama 0:1. Među osam najboljih u svojoj kategoriji stigla je i generacija 2009. Nakon što su naši dječaci bili bolji od Uniona s 2:0, istim rezultatom u ogledu za plasman u polufinale eliminirao ih je domaći Adriatic.

Možemo biti vrlo zadovoljni, pri čemu ne mislim samo na rezultate i plasmane naših momčadi. Nama u tim kategorijama još nije rezultat ispred svega ostaloga, što naravno ne znači da nam je manje važan, ali ga ne stavljamo pred trenere i njihove učenike kao nekakav imperativ. Dakle, lijepo je i nama pobjeđivati, to se podrazumijeva, ali ne mora to uvijek biti pod svaku cijenu. Težimo igri, usvajanju zahtjeva  i svemu onome što će nam u budućnosti zasigurno donijeti puno dobrih stvari. Pohvalio bih sve naše igrače koji su iskazali uzorno ponašanje tijekom cijeloga turnira, a domaćinima zahvalio na gostoprimstvu koje su nam iskazali. Bilo je to dobro iskustvo, posebno za naše najmlađe nogometaše koji su prvi puta bili na takvom putovanju i višednevnom natjecanju izvan svojih domova i mogu reći da su se dobro snašli, ispričao nam je voditelj Škole nogometa Miroslav Žitnjak. 

HT Prva liga

1.Dinamo36+3473
2.Rijeka36+4370
3.Hajduk36+3266
4.Osijek36+1556
5.Lokomotiva36-151
6.Slaven Belupo36-1043
7.Inter-Zaprešić36-2143
8.Rudeš36-2140
9.Istra 196136-3227
10.Cibalia36-3926

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Slaven Belupo - Osijek 2:1

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 18.05.2018. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti