NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Dodatno se odvojiti od Bijelih

OSIJEKU SE PRUŽA LIJEPA PRIGODA ZA TREĆU POBJEDU U DOMAĆEM NIZU

Dodatno se odvojiti od Bijelih

21.04.2017.

Osječani na svom stadionu (petak u 18 sati) ugošćuju Inter iz Zaprešića koji je jesenas Gradski vrt napustio neporažen.

 

Dolazi na red i treća uzastopna utakmica naših nogometaša na domaćem terenu. Split i Istra 1961 uspješno su apsolvirani, Osijek pritom nije ispustio ni boda, a i gol-razlikom 6:0 je potvrdio superiornost u odnosu na protivnike, protiv kojih je zasluženo slavio.

Sada se nadamo da će tako biti i u ogledu s Interom iz Zaprešića koji nam stiže u Gradski vrt, drugi puta ove sezone. U onom prvom međusobnom dvoboju bilo je u Gradskom vrtu neriješeno 1:1, što tada nije moglo zadovoljiti Osječane i njihove navijače koji su, dakako, očekivali pobjedu.

Taj je ishod upozorenje da sa Žuto-plavima baš i nije jednostavno doći do bodova, bez obzira na njihov položaj na tablici i bodovni zaostatak kojega imaju za Zekićevom momčadi. 

Jedino je važno pobijediti

Uistinu Zaprešićani znaju biti „prevrtljive ćudi“ na zelenom terenu i protiv njih se bodovi ne upisuju unaprijed. Takav stav ne mijenjamo ni spoznajom da je Inter posljednji puta u HNL-u pobijedio još 19. studenoga, kada je bio domaćin Splitu. Nakon toga je odigrao 12 utakmica bez punog pogotka, pa se spustio na osmu poziciju iako se baš i ne može reći da je u nekoj posebno opasnoj zoni.

Sasvim pristojnih osam bodova prednosti nad pretposljednjim Splitom drži ih „iznad površine“, dok je Osijek u situaciji da bi se možda mogao i značajnije odvojiti od Hajduka koji ovoga vikenda gostuje u Maksimiru. No, kako trener Zoran Zekić baš i ne voli kojekakve računice i zbrajanje bodova dok još utakmice nisu ni odigrane, nećemo ni mi ništa unaprijed prejudicirati, nego ipak sačekati ishod ovoga susreta. Jedino je važno pobijediti, a kako će igrati konkurent protiv aktualnog prvaka, time se ne treba zamarati...

Momčad izbacuje pojedinca

Dakle, u dva zadnja nastupa u Gradskom vrtu Osijek niti jednom nije kapitulirao. Malenica pritom nije imao nekog posebnog posla, a ono što je išlo u okvir njegovih vratiju, uspješno je zaustavio. I forma njegovih suigrača je zadovoljavajuća, u dobroj rezultatskoj seriji ne nedostaje niti samopouzdanja, tako da je optimizam među Bijelo-plavima prisutan na svakom koraku.

Uglavnom se o Lopi pričalo u posljednje vrijeme, o njegovim golovima i majstorijama s loptom, no nisu Osječani isključivo ovisni o jednom pojedincu. Momčad je ta u koju i Zekić najviše vjeruje i ona uvijek izbacuje nekog nadahnutog pojedinca. Možda to, nakon kraće golgeterske stanke, opet bude Ejupi, sigurno će se i ostali potruditi da bodovi ostanu u Slavoniji, a znamo kako to onda izgleda na tribinama, kada je zadaća uspješno obavljena. Neka tako bude i ovoga petka. 

HT Prva liga

1.Dinamo36+3473
2.Rijeka36+4370
3.Hajduk36+3266
4.Osijek36+1556
5.Lokomotiva36-151
6.Slaven Belupo36-1043
7.Inter-Zaprešić36-2143
8.Rudeš36-2140
9.Istra 196136-3227
10.Cibalia36-3926

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Slaven Belupo - Osijek 2:1

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 18.05.2018. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti