NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Pobjednici bez primljenog gola!

LIJEP USPJEH NAŠIH MLAĐIH PIONIRA NA TURNIRU „MARKO SVRTAN“

Pobjednici bez primljenog gola!

04.05.2017.

Učenici Vedrana Nikšića iskazali su dominaciju, a u finalu su nadigrali vršnjake iz Cibalije.

Prošlog smo vikenda popratili odlične nastupe naših Mlađih pionira na turniru „Marko Svrtan“ koji je održan na stadionu Olimpije u Donjem gradu. U konkurenciji ukupno 16 momčadi, učenici Vedrana Nikšića osvojili su prvo mjesto, a da ni u jednoj od šest odigranih utakmica nisu primili pogodak! Stoga i ne čudi da su Bijelo-plavi na kraju slavili i to pobjedom u finalu nad vinkovačkom Cibalijom od 1:0.

Upravo su Vinkovčani u tom uzrastu jako dobri i zauzimaju vodeću poziciju u Prvoj KNL za mladež u našoj dobnoj kategoriji. Zato nam je važno što smo ih dobili, nadam se da će tako uskoro biti i u prvenstvenom dvoboju. Što se ovog turnira tiče, naša je momčad pokazala puno dobrih stvari. Uz samo malo više preciznosti, s obzirom na stvorene šanse u svakom ogledu, mogli smo biti još uvjerljiviji. No, dosta smo promašivali, a s druge strane, nijednom nismo vadili loptu iz svoje mreže.

Matej Bobić najbolji vratar

Upravo iz razloga što ga nitko nije uspio svladati, vratar naših Mlađih pionira Matej Bobić je dobio i pojedinačno priznanje prilikom izbora najistaknutijih aktera dvodnevnog natjecanja. Još su neki njegovi suigrači zaslužili posebno izdvajanje, primjerice, za najboljeg igrača, no ocjenjivački je sud ipak odlučio nagraditi i nekoga iz poražene momčadi u finalu.

Igrali smo s igračem manje tu zadnju utakmicu punih 28 minuta od ukupno 40 koliko je trajao susret. I nije nas to poremetilo. Inače, u tom uzrastu nijanse odlučuju o pobjedniku kada se susretnu podjednake ekipe. Vidjelo se to i prije finala, u dvobojima s Đakovčanima i Sarajevom. Svakako bih još jednom čestitao svojim dečkima na osvojenom prvom mjestu i načinu na koji su došli do ovoga uspjeha, zaključio je Nikšić.

HT Prva liga

1.Dinamo000
2.Gorica000
3.Hajduk000
4.Inter-Zaprešić000
5.Istra 1961000
6.Lokomotiva000
7.Osijek000
8.Rijeka000
9.Rudeš000
10.Slaven Belupo000

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo

Osijek - Hajduk

Stadion Gradski vrt, 28.07.2018. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Slaven Belupo - Osijek 2:1

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 18.05.2018. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti