Bijelo-plavi danas na Poljudu od 17 sati igraju protiv HNK Hajduka. Aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

Hajduk - Osijek 5:1

Doživjeli su Bijelo-plavi najteži poraz ove sezone, a Hajduk stekao prednost od tri boda u odnosu na momčad našeg prvoligaša. Pozdrav s Poljuda!

90' + 2 kraj susreta na Poljudu koji je, ovaj puta, potpuno pripao Splićanima, posebice u drugom poluvremenu kada su i postigli svih pet golova.

90' Osječani postižu počasni pogodak u uvjerljivom porazu. Pucao je Boban, lopta je "zakačila" Ćosića i završila u mreži Stipice.

90' 5:1 - BOBAN

88' ubacio je Hamza s lijeve strane, u petercu je Said i to se ne može promašiti.

88' 5:0 - SAID

81' Mioč je u šansi, udarac mu je blokiran.

79' Carillo iz igre povlači iznimno opasnog Futacsa, ušao je Ohandza.

78' Vojnović ima stopostotnu priliku, ali nije sa osam metara uspio svladati Stipicu koji mu se hrabro bacio u noge.

77' Jefferson je "potegnuo" s 25 metara, vratar Osijeka je sjajnim refleksom spriječio peti pogodak raspoloženih Splićana.

75' Said je već uspio priprijetiti, njegov udarac glavom Malenica je obranio.

73' izlazi vrlo zapaženi Erceg, ušao je Said.

70' Vlašiću pripadaju velike zasluge za ovaj pogodak kojega je "servirao" upornom i neumornom Ercegu koji je u padu loptu poslao u mrežu.

70' 4:0 - ERCEG

69' dvostruka izmjena kod Osijeka. Nema više u igri Kneževića i Ejupija, ušli su su Pušić i Boban.

68' Futacs dobro puca, lopta odlazi iznad grede.

65' Hajduk je u samo devet minuta zabio i treći pogodak. Najbolji igrač u drugom dijelu, Toma Bašić mirno je primio loptu u kaznenom prostoru nakon što je nije uspio kontrolirati Futacs, da bi mladi veznjak Splićana, potpuno neometan, vrlo snažno i precizno iz blizine pogodio i drugi puta u derbiju sada već za nedostižnih 3:0.

65' 3:0 - BAŠIĆ

61' opet je Bašić bio iznimno neugodan za goste, doduše njegov je pokušaj blokiran, ali lopta na lijevoj strani dolazi do slobodnog Futacsa koji sjajno pogađa suprotni gornji kut za 2:0.

61' 2:0 - FUTACS

57' Knežević je dobro pucao u lijevi gornji kut, Stipica jedva izbacuje loptu u korner. Iz kuta je Knežević poslao loptu - na gredu.

56' Hajduk je poveo. Matas je neoprezno izgubio loptu, Erceg krenuo u punom sprintu lijevim krilom prema šesnaaestercu, imao je samoga Futacsa u sredini, ali Mađar tu loptu nije uspio primiriti. No, iza njega je bio Bašić koji se namjestio na udarac lijevom nogom i sa 16 metara vrlo precizno pogodio sam desni donji kut.

56' 1:0 - BAŠIĆ

54' snažno je "odapeo" Bašić, Malenica je sačuvao mrežu.

53' Lopa je dobio žuti karton.

50' velika šansa za Hajduk. Prvo je Jefferson pucao glavom, Malenica samo nakratko odbio loptu na koju je natrčao Ćosić i upropastio zaista izglednu priliku.

48' prvu priliku i u nastavku imali su - Osječani. Ejupi je fino uposlio Kneževića u kaznenom prostoru, uslijedio je snažan, ne i precizan udarac.

46' izmjena kod Hajduka. U svlačionici je ostao Savvas, u igri je Bašić. Na tribinam je 9.947 gledatelja.

45' prvo je poluvrijeme završeno bez pogodaka.

40' Vlašić je u novoj prigodi, Malenica odbija loptu u korner.

37' Hamza je imao jako dobru situaciju za udarac, slabo je to učinio.

36' ima Hajduk bučnu potporu Torcide, no nema promjene rezultata, niti izrazitih gol-šansi na Poljudu.

30' prošlo je pola sata igre i to u vrlo žustroj borbi na sredini terena.

26' još jedan pokušaj domaćih iz daljine, Vlašić nije pogodio okvir vratiju.

21' dobro puca Hamza s više od 20 metara, osječki je vratar i ovaj puta vrlo siguran.

18' Ćosić je pucao glavom, nije to bilo problematično za Malenicu.

16' sada je zbog preoštrog starta javnu opomenu dobio i Tudor.

13' žuti karton dobio je Hamza. Prinudna izmjena kod gostiju: umjesto ozlijeđenog Lesjaka ušao je Vojnović.

12' sada je pucao Hamza, lopta je blokirana na putu prema Malenici koji ipak nije imao teži posao.

10' Lopi je lopta "prešla" preko noge na polovici gostiju, pa se Erceg iznenada našao u vrlo dobroj prigodi, međutim, pucao je zamalo pokraj desne vratnice.

6' prijete i Splićani preko Vlašića, spasio je Barać.

4' prva prava prigoda i to za - goste. Lopa je na desnom krilu proigrao Barišića koji je odlično centrirao na glavu Peroševića, a lopta ipak odlazi iznad grede.

1' krenula je lopta s centra.

Prije početka susreta kapetan Hajduka Zoran Nižić dobio je na poklon dres s brojem 100, budući da je toliko nastupa skupio u dresu Bijelih.

Glavni sudac je I. Bebek (Rijeke) čiji su pomoćnici G. Perica (Šibenik) i R. Kezele (Rijeka). Imamo i dvojicu dodatnih pomoćnika, to su: I. Pajač (Sv. I. Zelina) i M. Vidulin (Kanfanar).

Hajduk će zaigrati u sastavu: Stipica, Nižić, Ćosić, Memolla, Tudor, Jefferson, Savvas, Hamza, Vlašić, Erceg i Futacs. Pričuve su: Grbić, Bosančić, Ismajli, Bašić, Said, Kožulj i Ohandza.

Za Bijelo-plave će igrati: Malenica, Škorić, Barać, Matas, Barišić, Lesjak, Mioč, Knežević, Lopa, Perošević i Ejupi. Na klupi su: Barešić, Šimunec, Petrovikj, Pušić, Lulić, Vojnović i Boban.

Hajduk i Osijek imaju isti broj bodova, vode vrlo neizvjesnu i zanimljivu bitku za treće mjesto, pa je ovaj susret podjednako značajan za obje momčadi.

Srdačan pozdrav iz oblačnog Splita! Danas smo na Poljudu, u derbiju 32. kola MaxTV Prve HNL.