Izdvojili smo utakmicu iz 2005., kada su Bijelo-plavi slavili sa 4:2, odličnom igrom u nastavku.

Obično se malo prisjetimo statistike i tradicije najavljujući svaku utakmicu, pa će tako biti i ovaj puta, uoči prvenstvenog dvoboja Osijeka i Slaven Belupa. Osječani i Koprivničani igrali su u Gradskom vrtu ukupno 27 puta u borbi za bodove u okviru Hrvatske lige, a Bijelo-plavi su pritom zabilježili 11 pobjeda, 10 susreta je završilo neriješenim rezultatom, a gosti su slavili 6 puta. Osijek je u tim ogledima postigao 38 i primio 25 golova. Najuvjerljiviji trijumf Bijelo-plavih datira iz veljače 2014. kada je bilo 4:1, a još su u dva navrata slavili s tri gola razlike, 1999. i 2000. godine kada je bilo 3:0.

Balatinac dvostruki strijelac

Ovaj puta, ipak, nećemo izdvojiti neku od tih utakmica, nego jednu iz listopada 2005. koja je bila vrlo zanimljiva. Završena je rezultatom 4:2, a ostala je upamćena po tomu da su svi pogoci postignuti u drugih 45 minuta. „Farmaceuti“ su prvi došli u vodstvo, nakon što je Pejić svladao Skendera,a onda je Balatinac svojim golovima donio preokret domaćinu. Kada je Primorac zabio za 3:1, činilo se da neizvjesnosti više neće biti, ali je I. Musa neobranjivim udarcem s 30-ak metara „rasparao“ mrežu i vratio nadu Slaven Belupu. No, čim su krenuli s centra, osječki su nogometaši postigli svoj četvrti pogodak. Na efektan način to je učinio Vojnović, jedini igrač iz sadašnje momčadi Osijeka koji je i prije 12 godina igrao u našem Klubu.

OSIJEK – Stadion Gradski vrt. Gledatelja: 2.500. Sudac: I. Bebek (Rijeka).

Strijelci: 0:1 – Pejić (49), 1:1 – Balatinac (58-11m), 2:1 – Balatinac (65), 3:1 – Primorac (71), 3:2 – I. Musa (75), 4:2 – Vojnović (76).

OSIJEK: Skender, Milardović, Lopes, Vuica, Nađ, Tokić, F. Vitaić, Balatinac, Vojnović (od 83. Turković), Dinjar (od 78. H. Bubalo), Primorac (od 89. I. Smoje).  Trener: I. Šušak.

SLAVEN BELUPO: Lisjak, Kurilić, Višković, Bodrušić, Gal, I. Musa, Pejić (od 86. P. Bošnjak), Dunković (od 75. A. Kovač), Karabogdan (od 72. Vručina), Mumlek, Šaranović. Trener N. Jurčević.