NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Odgovoriti na čvrstinu i agresiju

OSJEČANI OPREZNO I OPTIMISTIČNO DOČEKUJU GOSTOVANJE KOD CIBALIJE

Odgovoriti na čvrstinu i agresiju

16.05.2017.

Motiv Vinkovčana je svakako velik, ali je i Osijek u situaciji da se ima za što boriti u slavonskom derbiju...

Tri kola prije kraja državnog Prvenstva u Vinkovcima se sastaju Cibalia i Osijek. Vjerojatno je bilo dosta onih koji bi sve do prije desetak dana ovu utakmicu označavali kao rutinsku za Osječane, budući da su Vinkovčani bili dugo na samome začelju tablice s ozbiljnim zaostatkom za Splitom, ali situacija se promijenila.

Novi trener Mladen Bartolović uspio je pokrenuti Nebesko-plave, pa nas očekuje slavonski derbi u koji će obje momčadi ući sa svojim planovima i motivima. Ne treba biti poseban poznavatelj nogometne igre da bi se pretpostavilo kako će Cibalia krenuti čvrsto i agresivno jer su posljednjim pobjedama dobili i na donedavno izgubljenom samopouzdanju. No, Osijek je zasigurno u prednosti kada se gleda momčadska i pojedinačna kvaliteta, pa se od Bijelo-plavih očekuje da to i potvrde na terenu.

Ne očekuju laku zadaću

Vinkovčani su uz Slaven Belupo momčad koja nije uspjela „otkinuti“ niti jedan bod u međusobnim dvobojima ove sezone. I to ide u prilog činjenici da su Bijelo-plavi nedvojbeno jači i kompletniji u odnosu na vinkovačkog susjeda, ali nitko u Gradskom vrtu ne misli da će im utorak donijeti laganu zadaću. Naprotiv, su skloniji razmišljanju da će se za priželjkivanu pobjedu trebati namučiti više nego u prijašnjim susretima s istim protivnikom.

Cibalia ovoga trenutka u svojim redovima ima četvoricu nekadašnjih nogometaša Osijeka: Čuljka, Tomaševića, F. Vitaića i M. Mišića. I oni će zasigurno imati posebnu motivaciju , ali su je imali i u prethodnim utakmicama s Osječanima, pa im nije pomoglo. Ostala je Cibalia bez ijednog pogotka u tih 270 minuta, što Zekićevoj momčadi daje za pravo da se i ovaj puta postavi autoritativno i s jasno izraženom željom za novim trijufmom.

MAXtv Prva liga

1.Rijeka36+4888
2.Dinamo36+4486
3.Hajduk36+3969
4.Osijek36+1566
5.Lokomotiva36+344
6.Istra 196136-1639
7.Slaven Belupo36-938
8.Inter-Zaprešić36-3128
9.Cibalia36-5321
10.Split36-4018

Prethodna utakmica

MAXtv Prva liga, 36. kolo

Split - Osijek 0:1

Park mladeži, 26.05.2017. 20:00

Ostale vijesti