NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Zekić se teško pomirio s remijem

KONFERENCIJA ZA NOVINARE NAKON UTAMICE U VINKOVCIMA

Zekić se teško pomirio s remijem

16.05.2017.

Osječane je šezdesetak sekundi dijelilo od još jedne pobjede, ali je bez dva boda ostao u 94. minuti.

Teško je trener Bijelo-plavih Zoran Zekić prihvatio činjenicu da je njegova momčad ispustila pobjedu svega šezdesetak sekundi prije slavonskog derbija u Vinkovcima. Bio bi, dakako, puno zadovoljniji da je rezultat ostao 0:1 i da je Osijek zabilježio još jednu pobjedu, umjesto remija...

Nije jednostavno kada se na ovakav način ostane bez dva boda u 94. minuti.  Nedopustivo je da gotovo na isteku vremena krenemo sa četvoricom igrača naprijed i ostavimo toliko slobodnoga prostora pred svojim vratima i Barišića u kritičnoj situaciji iz koje se dogodio taj nesretni jedanaesterac. Vidjeli ste da je Mioč pokušao ispucati loptu, nije  to baš dobro učinio, potom se i poskliznuo i zaista smo si na glup način uskratili pobjedu. 

Šteta zbog propuštenih šansi

Zekić se osvrnuo i na, kako je rekao, čudan kriterij suđenja koji je puno više odgovarao domaćim nogometašima:

Dugo već nisam vidio da se toleriraju ovakvi startovi na prvoligaškoj utakmici, no sudac je to dopuštao, a domaćin koristio. Lopa i Boban su nam „polomljeni“, ali ne vrijedi sada kukati. Neću reći da smo odigrali nešto naročito, ali je činjenica da smo imali više izglednih prigoda od protivnika, posebno u drugom poluvremenu kada je samo Ejupi, recimo, imao tri jako opasna udarca glavom, međutim, nismo uspjeli postići pogodak. Nismo bili mirni u završnici, ali niti pravi u polju. Da smo zabili ranije, Cibalia bi se vjerojatno morala više otvoriti, ali što je - tu je. Kažem, šteta, jer bili smo korak do punog pogotka. Derbi je bio pravi, žao mi je što nije bilo malo više gledatelja. Čestitam Cibaliji, mislim da će im ovaj bod puno značiti u borbi za opstanak i želim im da ostanu u HNL-u. Što se nas tiče, vjerujem da još imamo izglede za tu željenu treću poziciju, izjavio je Zekić. 

Bartolović potpuno zadovoljan

Trener Vinkovčana Mladen Bartolović na press konferenciju je došao iscrpljen kao da je on odradio 90 i nešto više minuta na terenu sa svojim igračima. Ishodom je bio – sasvim zadovoljan: 

Izuzetno teška utakmica u kojoj se u prvom poluvremenu osjetio umor, posebice kod naših igrača, pa nismo bili na priželjkivanoj razini, ali nije ni Osijek nešto posebno prijetio. Imali smo onu stopostotnu Mišićevu prigodu, kada je on slabo reagirao u šesnaestercu, ali je u nastavku ipak bilo bolje s obje strane. Osijek je pritom bio opasniji, no naš je vratar Matković u nekoliko navrata odlično reagirao. I onda smo dobili gol u 87. minuti, nakon izgubljene lopte na sredini terena. Upravo sam na to upozoravao svoje igrače, da je Osijek najjači u takvim situacijama, no nismo napravili ono što smo trebali u tim trenucima. Na kraju nas je i sreća malo pomazila jer smo izborili taj jedanesterac iz kojega smo izjednačili i mislim zasluženo osvojili bod. Nadam se da će nam on puno značiti iako sve ostaje otvoreno. 

HT Prva liga

1.Dinamo36+3473
2.Rijeka36+4370
3.Hajduk36+3266
4.Osijek36+1556
5.Lokomotiva36-151
6.Slaven Belupo36-1043
7.Inter-Zaprešić36-2143
8.Rudeš36-2140
9.Istra 196136-3227
10.Cibalia36-3926

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Slaven Belupo - Osijek 2:1

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 18.05.2018. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti