NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Ovaj puta protiv UE Santa Colome

OSJEČANI ĆE NAKON PET GODINA OPET GOSTOVATI U ANDORI

Ovaj puta protiv UE Santa Colome

19.06.2017.

Bijelo-plavi su 2012. igrali na Estadio Comunalu, gdje će ponovno istrčati 29. lipnja, a uzvrat je 6. srpnja u Gradskom vrtu. 

Voljom ždrijeba u Nyonu, Osječani će ponovno gostovati u Andori, baš kao i prije pet godina, također u prvom pretkolu Europske lige. Međutim, UE Santa Coloma ipak nije isti klub s kojimsu Bijelo-plavi igrali u ljeto 2012., bez obzira što ima isti naziv, ali je ipak razlika u onom prefiksu ispred imena. Momčad s kojom se Osijek već sastao na europskoj sceni je FC Santa Coloma, a ova s kojom će uskoro igrati je UE Santa Coloma.

Eto, zavarala su nas prije izvlačenja parova ta dva slova, pa ipak ne možemo reći da ćemo odmjeriti snage s istim klubom kao u vrijeme trenerskog mandata Stanka Mršića. No, definitivno putujemo u Andoru, što smo nekako i naslućivali da bi nam se moglo dogoditi na ždrijebu... 

Prva utakmica u Andori

U svakom slučaju, računajući ne samo na koeficijente budućih protivnika, nego i općenito uvažavajući kvalitetu nogometa u Hrvatskoj i Andori, jasno je da će Osječani imati ulogu favorita i da se od njih očekuje prolaz u drugo pretkolo.

Ispunila se i želja trenera Zorana Zekića i ostalih ljudi u našem prvoligašu da prva utakmica bude odigrana u gostima, što će se i dogoditi 29. lipnja u Santa Colomi, ponovno na gradskom, zapravo državnom stadionu Estadi Comunal. Uzvratni je ogled na rasporedu 6. srpnja u našem Gradskom vrtu. Dodajmo da je prošle sezone s UE Santa Colomom igrala zagrebačka Lokomotiva, također u 1. pretkolu Europske lige. „Lokosi“ su slavili u obje utakmice, 3:1 u gostima i 4:1 u Zagrebu, a oba susreta je odigrao naš novi prvotimac Eros Grezda. 

Puno teža zadaća u 2. pretkolu 

Puno teža zadaća Bijelo-plave očekuje ukoliko preskoče prvu europsku prepreku, u što nitko ne sumnja. Naime, Osijek bi tada igrao protiv švicarskog Luzerna koji je svakako respektabilan suparnik o čemu svjedoči i sve bolja kvaliteta Swiss Super League i reprezentacije Švicarske koja je svima tvrd orah na velikim natjecanjima. Prva bi se utakmica igrala u Gradskom vrtu i to 13. srpnja,  a uzvratna je na rasporedu sedam dana kasnije u Luzernu. Trener Švicaraca, koji su na kraju tamošnjeg prvenstva u prošloj sezoni zauzeli peto mjesto, nekadašnji je njemački reprezentativac Markus Babbel. 

 

 

HT Prva liga

1.Dinamo36+3473
2.Rijeka36+4370
3.Hajduk36+3266
4.Osijek36+1556
5.Lokomotiva36-151
6.Slaven Belupo36-1043
7.Inter-Zaprešić36-2143
8.Rudeš36-2140
9.Istra 196136-3227
10.Cibalia36-3926

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Slaven Belupo - Osijek 2:1

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 18.05.2018. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti