NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Pristup uvijek mora biti pravi

Osvrt na prvu prvenstvenu utakmicu Bijelo-plavih u ovoj sezoni

Pristup uvijek mora biti pravi

17.07.2017.

Osječani nisu uspjeli pobijediti, međutim, sada je potpuna koncentracija usmjerena na uzvrat u Luzernu.

Poprilično je velika euforija zavladala u gradu na Dravi nakon odličnog nastupa protiv Luzerna u kvalifikacijama Europske lige. Zapravo je to i razumljivo imajući u vidu činjenicu da Osječana nije bilo dugo u Europi, pa su i navijači s ushićenjem dočekali važnu pobjedu na međunarodnoj sceni, te su mnogi u drugi plan pogurnuli prvu utakmicu u državnom prvenstvu.

Znate kako to već ide, europski ogledi su u središtu pozornosti, oni izazivaju i najveću pozornost javnosti, a podjednaku važnost treba posvetiti i borbi za bodove koja je za Bijelo-plave započela dvobojem protiv Rudeša. I nije bilo idealno, Osijek nije uspio osvojiti planirana, sva tri boda, što nam daje do znanja da će i u HNL-u za svakog protivnika trebati maksimalna koncentracija i isto takav pristup od prve minute. Čim se uđe drugačije, nastaju problemi što smo vidjeli i u nedjelju navečer, kada je novi prvoligaš uspio „otkinuti“ dva boda favoriziranom domaćinu.

Dobro da je Ejupi brzo izjednačio

Logično je bilo da trener Zoran Zekić izostavi i odmori neke igrače kako bi racionalno rasporedio snage i za uvrat protiv Luzerna koji je na rasporedu već u četvrtak. Pritom je napravio i određene taktičke promjene u momčadi, ali nije dobio ono što je očekivao. Imao je Osijek nadmoć i inicijativu, ali nije pronalazio način na koji bi svladao sigurnog vratara gostiju. Dominacija nije donijela prave, izrazite prigode, a pokušaji Grezde, Ejupija i Lope ostali su bez učinka. No, moramo reći da su se i gosti postavili prilično hrabro, što je za mnoge na tribinama vjerojatno bilo i iznenađenje.

Nisu u Rudešu razmišljali samo o tomu kako sačuvati svoju mrežu, nego su pokušali i napasti, a Osječani ovaj puta nisu bili onako kompaktni i agresivni kao nekoliko dana ranije, u ogledu sa Švicarcima. Nakon što su Crveni uspjeli povesti, bilo je važno što prije doći do izjednačenja u čemu je (ponovno) vrlo spretni Ejupi i uspio samo dvije minute nakon što je lopta završila u osječkoj mreži. Ponadali smo se da će to biti pravi „okidač“ domaćinu i za novi pogodak, no to se do kraja utakmice, ipak, nije dogodilo.

Svaka će biti važna i zahtjevna

I ne treba se, dakako, pretjerano vraćati na tu nedjeljnu večer, budući da je ispred nas novi europski nastup s Luzernom, koji je svima u fokusu i zasigurno je odvratio i dio koncentracije igračima i  tijekom dvoboja s Rudešom, što i ne čudi u takvim okolnostima.

Osijek ima lijepu prigodu probiti se u treće pretkolo Europske lige, a tada bi i navijačima remi na startu HNL-a pao u zaborav. Uostalom, iz svakog se nastupa može i treba izvući i određena pouka, u ovome slučaju da će i u domaćem prvenstvu svaka utakmica biti i važna i zahtjevna. A  ligaška je karavana duga i bit će prilike da se propušteno na startu vrlo brzo nadoknadi. No, idemo prvo proći Luzern, pa ćemo razmišljati o svemu što nas nakon toga očekuje...

HT Prva liga

1.Dinamo000
2.Gorica000
3.Hajduk000
4.Inter-Zaprešić000
5.Istra 1961000
6.Lokomotiva000
7.Osijek000
8.Rijeka000
9.Rudeš000
10.Slaven Belupo000

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo

Osijek - Hajduk

Stadion Gradski vrt, 29.07.2018. 21:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Slaven Belupo - Osijek 2:1

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 18.05.2018. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti