NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Mamac za brojne turiste

Luzern je za mnoge jedan od ljepših europskih gradova

Mamac za brojne turiste

20.07.2017.

Grad okružuje predivno jezero, a u Luzernu je izgrađen i najstariji drveni most u Europi.

Vrlo atraktivni grad Luzern najlakše bismo mogli opisati s tri riječi, a to su: romantika, jezero i planine. Ovo mjesto je zaista vrlo lijepo i ugodno, razlog tomu je što leži na predivnom jezeru, okruženom planinama, a u „srcu“ je itekako dojmljiv srednjovjekovni grad kroz koji teče rijeka Reuss. U Luzernu se nalazi čuveni most „Kapela“, simbol grada i najstariji natkriveni drveni most u Europi. Inače, Luzern je socijalni, ekonomski, prometni i kulturni centar kantona i općenito centralne Švicarske, u kojem živi oko 78.000 stanovnika.

Pilatus i Poncije Pilat

Položaj između jezera i Alpama davalo je ovom gradu važnu prednost da se istakne kao turistički centar već od daleke 1.840. godine. Suprotne obale su povezane većim brojem mostova od kojih je najpoznatiji već spomenuti Kappelbrücke. Prvi puta se spominje još davne 1.367. godine. Na središtu mosta nalazi se simbol Luzerna, vodena kula. Pilatusovo jezero na planini Pilatus je prema drevnim predavanjima zadnje prebivalište Poncija Pilata zbog čega je penjanje na planinu u srednjem vijeku bilo strogo zabranjeno. Danas je Pilatus omiljeno mjesto za ekskurzije lokalnog stanovništva i brojnih turista, posebno onih koji dolaze iz Indije, Kine i Japana.

HT Prva liga

1.Dinamo000
2.Gorica000
3.Hajduk000
4.Inter-Zaprešić000
5.Istra 1961000
6.Lokomotiva000
7.Osijek000
8.Rijeka000
9.Rudeš000
10.Slaven Belupo000

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo

Osijek - Hajduk

Stadion Gradski vrt, 29.07.2018. 21:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Slaven Belupo - Osijek 2:1

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 18.05.2018. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti