Bijelo-plavi danas igraju prvu gostujuću utakmicu novog državnog prvenstva. Aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

Istra 1961 - Osijek 1:1

Imajući u vidu  činjenicu da je domaćin vodio sve do 83. minute, ovaj puta moramo biti zadovoljni i remijem, iako smo, naravno, priželjkivali pobjedu. No, nakon svega je nekako najvažnije da susret nije završen porazom. Pozdrav s Aldo Drosine!

90' + 3 susret je završen neriješenim rezultatom 1:1.

90' + 3 žuti karton dobio je Halilović.

90' + 2 Grujević je želio centrirati, lopta mu je prešla preko noge i morao se Malenica itekako namučiti da spriječi pogodak...

90' igrat će se još tri minute sudačke nadoknade vremena.

88' sada puca Ejupi i njegov je pokušaj ostao bez učinka, lopta se odbija od Bertoše.

86' Grezda je u prigodi za vodstvo Osječana, ali je njegov udarac ipak blokiran u posljednji trenutak, tako da je to samo udarac iz kuta za Bijelo-plave.

83' Osijek je uspio izjednačiti. Bočkaj je izveo slobodan udarac s 30 metara, Ivušić je jako loše reagirao i lopta mu je izmigoljila ispod ruku i tijela i završila u mreži za 1:1.

83' 1:1 - BOČKAJ

82' sada igru napušta Gržan, ulazi Grujević.

77' javna opomena za Lopu.

74' izlazi Maksimović, strijelac jedinog pogotka, ušao je Halilović.

72' Perošević je požutio.

69' prva izmjena kod Istre 1961. Igru naputa Kitanovski, ušao je Okechukwu.

68' Lopa je u dobroj situaciji za udarac, međutim, slabo je pucao.

67' posljednji puta mijenja Zekić, uveo je Bočkaja umjesto Jambora.

65' žuti karton dobio je Maksimović.

58' Gržan se iznenada našao u šansi u jednom protunapadu Puljana, Malenica je dobro intervenirao.

57' dvostruka izmjena u osječkim redovima. Izlaze Pušić i Boban, ušli su Ejupi i Grezda.

54' Perošević puca, lopta pogađa nekoga od domaćih nogometaša i završava izvan granice igrališta. Nakon ubačaja iz kuta pokušao je i Mudražija, ali ni on nije bio precizan.

51' Lopa je dobro pucao sa 18 metara, Ivušić je izbacio loptu u korner.

46' počinje drugo poluvrijeme na Aldo Drosini, nema izmjena ni u jednoj momčadi. Susret prati 1.700 gledatelja.

45' Lopa je dobro izveo slobodan udarac s 25 metara, lopta je prošla tik uz lijevu vratnicu. Igrači odlaze u svlačionicu, iza nas je prvih 45 minuta.

45' posljednja je minuta prvog dijela.

41' Istra i dalje ima prednost, golom Maksimovića. Osijek pokušava nametnuti svoj ritam igre, ali dosta toga još uvijek zapinje na sredini terena.

34' sada se Lopa odlučio na udarac, međutim, nije baš namjestio "ciljnik".

33' Bertoša je snažno pucao iz daljine, Malenica je to uspio obraniti.

27' Istra je povela nakon lijepe napadačke akcije. Miloš je s desnog krila poslao upotrebljiv centaršut u kazneni prostor, Matyazh je glavom prebacio loptu za posve slobodnog Maksimovića na drugoj vratnici koji nije imao problema iz blizine pogoditi mrežu.

27' 1:0 - MAKSIMOVIĆ

24' dobru su prigodu imali gosti nakon što je Pušić fino asistirao Jamboru, no debitant u osječkim redovima nije pogodio okvir vratiju s ruba šesnaesterca.

17' snažan i precizan udarac Kitanovskog sa 18 metara, Malenica je siguran na vratima.

13' Mudražija okomitom loptom traži Peroševića koji je ipak ne uspjeva primiriti i krenuti sam prema Ivušiću...

7' prvi pokušaj gostiju, pucao je Lesjak iz daljine, lopta ipak ide visoko iznad grede.

2' odmah smo vidjeli sjajnu prigodu za Puljane. Gržan je s lijeve strane prebacio loptu na drugu stranu terena, Barišić se nije snašao u reakciji ispred kaznenog prostora, pa je Matyazh bio u idelnoj situaciji za pogodak, međutim, Malenica je uspio sačuvati mrežu, kao i koju sekundu kasnije kada je na odbijenoj lopti bio Gržan.

1' Puljani i Osječani upravo kreću u borbu za bodove.

Glavni sudac je Mlakar, dok su mu pomoćnici Modrić i Ambrinac, svi iz Zagreba.

Za Istru će igrati: Ivušić, Gojković, Mitrevski, Miloš, Bertoša, Prelčec, Puclin, Kitanovski, Maksimović, Gržan i Matyazh. Na klupi su: Ćorić, Halilović, Okechukwu, Hadžić, Urošević, Grujević i Burić.

U osječkom sastavu nema petorice igrača koji su započeli susret u Luzernu: Škorića, Mioča, Grezde, Bočkaja i Ejupija. Oni su na klupi, izuzev Mioča koji je ovaj puta dobio poštedu. Večerašnji je sastav Osijeka: Malenica, Lesjak, Barać, Šorša, Barišić, Jambor, Mudražija, Boban, Pušić, Lopa i Perošević. Pričuve su: Antolović, Ejupi, Grezda, Bočkaj, Škorić, Grgić i Lukić.

Evo nas ove nedjelje na Aldo Drosini u Puli, pozdravljamo sve koji će nas pratiti na našoj web stranici u tekstualnom prijenosu utakmice između Istre 1961 i Osijeka!