NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Osječanima čak tri prva mjesta!

Pregršt pobjeda naših mlađih kategorija na turnirima izvan Osijeka

Osječanima čak tri prva mjesta!

16.08.2017.

Posebno je vrijedan uspjeh naših Mlađih pionira koji su osvojili „Međimurec 2017“, a dobili su i Dinamo i Hajduk.

Odlične su nastupe imali Mlađi pioniri našeg prvoligaša, igrači rođeni 2005. godine, koji su sudjelovali na vrlo jakom međunarodnom turniru „Međimurec 2017“, održanom u Dunjkovcu-Pretetincu. Sudjelovale su momčadi iz Hrvatske, Srbije, Slovenije, Mađarske, Austrije, Švedske i Japana. Učenici trenera Ante Bekavca i koordinatora Tomislava Priegla osvojili su prvo mjesto, ostvarivši četiri pobjede i dva remija u šest odigranih utakmica. Naši su dječaci prvo svladali mađarski MTK s 1:0 (strijelac je bio Ivančan), potom su remizirali protiv austrijskog Sturma 1:1 (Mažar), uslijedila je pobjeda nad zagrebačkim Dinamom od 3:1 (Pavličić, Ivančan i Mažar) i najuvjerljiviji trijumf nad vršnjacima iz Međimurja 4:0 (Budiša, Matković, Vrbanac i Malovan).

U pretposljednjem dvoboju Bijelo-plavi su igrali neriješeno 1:1 sa švedskim Rodebyjem (Bosak), da bi u finalu potpuno nadigrali i svladali splitski Hajduk s visokih 3:0 (Perić, Trbojević i Ivančan). Naš je Luka Barić proglašen najboljim igračem turnira.

Limači slavili u Slavonskom Brodu

U Slavonskom Brodu su igrali Limači rođeni 2009. i također osvojili prvo mjesto pod vodstvom trenera Mateja Žitnjaka i koordinatora Zdenka Kurtovića. Na početku turnira svladali su Vinogorac s 3:0 (N. Kurtović 2 i Ljubojević), u drugom nastupu bili su još uvjerljiviji protiv Slobodnice 5:0 (N. Kurtović i Tadić po 2 i Kovač), da bi zatim uslijedila prava golijada protiv Slavonca 12:0 (Tadić 4, Sabo 2, Momčilović, Posavec, D. Kurtović, Miličić, Ljubojević i autogol). Zatim su naši Limači bili bolji od Mladosti s 9:0 (Posavec 3, Ljubojević 2, Momčilović, N. Kurtović,Tadić i Miličić), a u polufinalu su svladali selekciju domaćina iz Slavonskog Broda s 2:0 (Ljubojević 2).

Najteže je, dakako, bilo u finalu, u kojem je osječka momčad odigrala neriješeno s domaćim Željezničarem 1:1 (Ljubojević), da bi iskazala više preciznosti u izvođenju „penala“ 3:2. Za najboljeg igrača turnira izabran je Lukas Ljubojević, dok je Gabrijel Pavličić bio najbolji vratar.

 

Početnici 2007. najbolji u Garešnici

S pobjedničkim trofejom u Gradski vrt su se vratili i Početnici 2007 trenera Danijela Bogdana. Oni su sudjelovali na turniru „Desetka 2017“ u Garešnici. Natjecanje su započeli pobjedom nad momčadi Matići iz BiH sa 7:0 (Begović i Majdenić po 2, Barić, Grgić i Bilić), potom je svladan Trnski sa 8:0 (Rupčić 2, Barić, Majdenić, Begović, Omerović, Grgić i Bilić), da bi istim rezultatom s terena bilo ispraćeno i Rovišće (Grgić 2, Barić, Majdenić, Omerović, Jukopila, Rupčić i Bilić).

Zatim je uslijedio remi protiv momčadi No Limit 2:2 (Majdenić i Grgić) i pobjeda u izvođenju jedanaesteraca 5:4. U polufinalu je Osijek nadvisio Gradišku s 2:0 (Grgić 2), da bi u završnom, finalnom dvoboju bio bolji i od zagrebačkog Dinama sa 4:2 (Barić 3 i Grgić). Naš je Ante Grgić proglašen najboljim igračem.

Drugi u Vinkovcima i Bačkoj Topoli

Bogdanovi učenici dan ranije sudjelovali su i na turniru „Dječji osmijeh“ u Vinkovcima. U premijeri su nadigrali Fruškogorac s 1:0 (Jerković), bili su vrlo raspucani protiv vođinačke Mladosti koju su pobijedili 9:0 (Omerović, Grgić po 2, Erić, Majdenić, Barić, Vučemilović-Šimunović i Rupčić), uslijedila je pobjeda nad Đakovom 3:0 (Grgić, Vučemilović-Šimunović i Begović) te još uvjerljivija nad Vuteksom 5:0 (Barić 2, Majdenić, Vučemilović-Šimunović i Grgić).

U polufinalu je Osijek nadvisio Jedinstvo s 1:0 (Grgić), da bi u finalu izgubio od vinkovačke Cibalije 0:1. Za najboljeg vratara turnira izabran je Dominik Damjanović. Drugo mjesto osvojili su i Pioniri II u Bačkoj Topoli. Svladali su Ferencvaros s 1:0 (Dujmović), remizirali s Vojvodinom 2:2 (Dujmović i Tretinjak) i osvojili prvo mjesto u skupini. U finalu ih je čekao beogradski Partizan koji je pobijedio s 1:0.

HT Prva liga

1.Dinamo000
2.Gorica000
3.Hajduk000
4.Inter-Zaprešić000
5.Istra 1961000
6.Lokomotiva000
7.Osijek000
8.Rijeka000
9.Rudeš000
10.Slaven Belupo000

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo

Osijek - Hajduk

Stadion Gradski vrt, 28.07.2018. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Slaven Belupo - Osijek 2:1

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 18.05.2018. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti