Riječ je o Dječjoj sportskoj akademiji koja trenutno broji 30-ak polaznika.

I u nedjeljnom prvenstvenom ogledu s Interom iz Zaprešića imali smo goste u Gradskom vrtu. Bili su to članovi udruge Dječja sportska akademija "Niza" iz istoimenoga mjesta koji su zdušno navijali za Bijelo-plave. Osnovni cilj ove udruge je rad s djecom te promicanje sporta kao temelja zdravoga života, a što je zbog današnjih trendova života  nerijetko zapostavljeno, pogotovo jer djeca provode dosta vremena pred računalom.

U Nizi planiraju organiziranje susreta sa sličnim sportskim udrugama, gdje bi polaznici odigrali međusobne utakmice, dakako uz druženja. Trenutno je na nogometnim treninzima 30-tak djece raspoređenih u dvije skupine, a boravak na osječkom stadionu i nazočnost jednoj utakmici HNL-a sigurno će im biti dodatni poticaj da ostanu ustrajni u želji da i sami jednoga dana postanu što bolji nogometaši. Pritom im i NK Osijek želi puno sreće i uspjeha.