NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Prisjećanje na daleku 1897.

BIJELO-PLAVI ODIGRALI PRIJATELJSKU UTAKMICU PROTIV SLOGE (6:1)

Prisjećanje na daleku 1897.

13.09.2017.

Osijek je gostovao u Novoj Gradišci gdje je nogomet davnih dana imao svoju prvu prezentaciju na hrvatskom tlu.

 Nogometaši Osijeka gostovali su kod međužupanijskog ligaša Sloge u Sportskom parku „Ivo Petranović“ u Novoj Gradišci. U prijateljskom susretu Bijelo-plavi su pobijedili sa 6:1. Dvostruki je strijelac bio Marić, dok su po jedan pogodak postigli Grgić, Žaper, Grezda i Ikić. Trener Zoran Zekić na teren je poslao kombiniranu momčad, u kojoj su bila i nekolicina igrača iz Osijeka II. Inače, zanimljivo je istaknuti kako je upravo Nova Gradiška bila poprište prvog nogometnog susreta na hrvatskom tlu. Na Uskrsni ponedjeljak daleke 1897. na ovdašnjim Urijama prikaz nogometne igre upriličili su mladići iz novogradiškog kraja, što je zabilježeno i u zagrebačkom časopisu „Šport“. Nogometni klub Sloga osnovana je u proljeće 1910. na inicijativu studenata iz ovog grada na jugozapadu Slavonije i Baranje, u Brodsko-posavskoj županiji.

Malenica poklonio dres

Osječani su među Gradišćanima bili dočekani kao najbolji slavonski nogometni kolektiv koji pretendira i na vrh HNL-a. Na tribinama se okupilo oko 400 gledatelja koji su najvećim pljeskom pozdravili naše prvotimce koji su u Gradski vrt stigli iz njihova okruženja. To su Marko Malenica, Alen Grgić, Andrej Lukić i mladi Karlo Grgić. Malenica je svom nekadašnjem klubu, u kojem je nastupao još kao pionir, uručio uokvireni dres sa svojim brojem 13, a uz njega je bilo i najviše mladih ljubitelja nogometa i navijača koji su iskoristili prigodu za fotografiranje  s Osječanima.

HT Prva liga

1.Dinamo000
2.Gorica000
3.Hajduk000
4.Inter-Zaprešić000
5.Istra 1961000
6.Lokomotiva000
7.Osijek000
8.Rijeka000
9.Rudeš000
10.Slaven Belupo000

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo

Osijek - Hajduk

Stadion Gradski vrt, 29.07.2018. 21:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Slaven Belupo - Osijek 2:1

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 18.05.2018. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti