NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Pokazati pobjednički gard

Pokazati pobjednički gard

Pokazati pobjednički gard

16.09.2017.

Osijek u Koprivnici otvara prilično tešku seriju prvenstvenih ogleda u kojima će gotovo  stalno biti u gostima.

Utakmicom u Koprivnici za nogometaše Osijeka počinje prilično zahtjevna serija u borbi za bodove. Nakon Slaven Belupa, Bijelo-plavi će gostovati u Zagrebu kod Rudeša, potom će biti domaćini Istri 1961, a onda im slijede dva uzastopna gostovanja i to kod Dinama i Rijeke. Dakle, u idućih pet dvoboja Osječani su čak četiri puta izvan svoga Gradskog vrta, pa je i stoga subotnji susret u Podravini vrlo bitan da bi se zadržao priključak s vodećima na tablici.

Osim toga, Koprivničani bez nekih većih najava iz svojih redova svakako nastoje pomrsiti računicu favoritima i kada je u pitanju borba za plasman u Europu, pa ih se u tom smislu treba smatrati konkurentima. I to je jedan od motiva da Osijek u izravnom dvoboju stekne značajniju bodovnu prednost.

Domaćinu nedostaje Ivanovski

Pisali smo već o tomu da je naš prvoligaš u zadnja dva nastupa na koprivničkom stadionu osvojio svih šest bodova, no isto tako se prisjećamo da se do tih pobjeda došlo vrlo teško. Upozorio je na tu činjenicu i trener Zoran Zekić, tako da vjerujemo da će njegovi izabranici od samoga početka ispunjavati ono što je dogovarano i planirano u samoj pripremi utakmice. Neke ozljede i viroze ne bi smjele ostaviti prevelikog traga jer Osijek ima širinu u tom smislu, u što smo se uvjerili više puta ove sezone, dok je momčad igrala na dva kolosijeka, domaćem i europskom.

Kod Slaven Belupa je svakako hendikep neigranje njihovog najboljeg srijelca Ivanovskog, međutim, trener Kopić ima i bez njega na raspolaganju dovoljno kvalitetan kadar da svakom suparniku stvori probleme. Iskustvo Blaževića, Pejića, Trebotića, Bouadle , Purića i drugih nikako se ne smije potcjenjivati. Znaju to u stručnom stožeru osječkog kluba, a i momčad se za ovaj ogled pripremala na način da će za pobjedu trebati uložiti i puno truda i prezentirati jednu od boljih partija što je Osijek, dakako, u  stanju.

Neće izostati ni navijačka podrška

U svim dosadašnjim utakmicama Bijelo-plavi su pogađali protivničke mreže, a to će biti potrebno učiniti i u subotu od 17 sati, da bi bodovi otplovili prema gradu na Dravi. Jasno je da će i obrana biti na iskušenjima, ali je važno već od starta pokazati ambiciju i odlučnost, onaj pobjednički gard koji i navijači vole. A njih će biti dosta na koprivničkom stadionu, kako bi dali svoju glasnu potporu osječkoj momčadi. I u tome je snaga našeg Kluba, ali i obveza više da se u svakom susretu pruži maksimum i traži put do pobjede.  

HT Prva liga

1.Dinamo000
2.Gorica000
3.Hajduk000
4.Inter-Zaprešić000
5.Istra 1961000
6.Lokomotiva000
7.Osijek000
8.Rijeka000
9.Rudeš000
10.Slaven Belupo000

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo

Osijek - Hajduk

Stadion Gradski vrt, 29.07.2018. 21:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Slaven Belupo - Osijek 2:1

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 18.05.2018. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti