Bijelo-plavi su sredinom srpnja ugostili novog prvoligaša na startu sezone, a rezultat je bio neriješen 1:1.

Osijek i Rudeš odigrali su samo jednu utakmicu i to onu sredinom srpnja ove godine u Gradskom vrtu, na samome startu sezone, u 1. kolu HNL-a. Novi je prvoligaš Osječanima stigao u goste nakon što je Zekićeva momčad tri dana ranije sjajno odradila posao protiv švicarskog Luzerna u drugom pretkolu Europske lige. Stručni stožer Bijelo-plavih napravio je određene promjene u sastavu, a Zagrepčani su se predstavili u vrlo dobrom izdanju i prilično su iznenadili svoga domaćina. Rudeš je u vodstvo doveo Kamenar u 66. minuti, dok je svega tri minute kasnije Ejupi zabio za izjednačenje nakon što je Bočkaj prethodno uzdrmao gredu iz slobodnog udarca.

Ostali bez dva boda

Za Osijek su u toj utakmici igrali: Malenica, Škorić, Lesjak, Matas, Barišić, Lukić (od 61. Pušić), Bočkaj, Lopa (od 74. Mudražija), Grezda, Boban (od 61. Perošević) i Ejupi. Imali su domaći tijekom cijeloga susreta inicijativu, stvarali i šanse, ali ih i olako propuštali. Ni igrači koji su ušli s klupe nisu uspjeli donijeti prevagu u korist Osječana koji su na startu sezone izgubili dva zasigurno planirana boda. U ponedjeljak će Rudeš i Osijek prvi puta igrati u Zagrebu, na stadionu u Kranjčevićevoj ulici, s početkom u 18 sati.