U mjestu nedaleko Orašja Osječani će uveličati proslavu 70. obljetnice tamošnjeg nogometnog kluba.

Osječki će prvoligaš u utorak, 26. rujna, gostovati u bosanskoj Posavini. Osječanima će domaćin biti NK Sloga iz Tolise,  mjesta nedaleko Orašja, čija se momčad natječe u Županijskoj ligi BiH. Igrat će se u povodu obilježavanja 70. obljetnice Sloge s početkom u 15,30 sati, a dolazak su najavili i bivši igrači Osijeka Bakir Beširević i Mato Neretljak.

Beširević je naš rekorder!

Popularni „Baka“ je rekorder po broju nastupa za Bijelo-plave u HNL-u (265), a ima i najviše odigranih europskih utakmica u našem prvoligašu – 17. Mnogi će se složiti da je bio najbolji stranac svih vremena koji je igrao za Osijek, u kojem je proveo čak deset godina i bio istinski miljenik publike! Neretljak je u Gradskom vrtu nastupao dvije godine, potom je otišao u splitski Hajduk, a dospio je i do reprezentacije Hrvatske. Obojica su imala vrlo zapažen učinak u osječkim redovima u onoj fantastičnoj sezoni 2000/2001. kada je naš Klub uspio doći do 3. kola Kupa UEFA.