NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Vrijeme je za pobjedu

Osječke nogometaše očekuje susret s Puljanima

Vrijeme je za pobjedu

01.10.2017.

Osječke nogometaše očekuje susret s Puljanima

Pred nogometašima Osijeka je jedna od onih utakmica u kojima je iznimno važno osvojiti sva tri boda. Nakon dva uzastopna gostovanja, protiv Slaven Belupa i Rudeša, u kojima su Bijelo-plavi oba puta odigrali neriješeno, sada je vrijeme za pobjedu na domaćem terenu. Protivnik je Istra 1961, još jedna momčad sa začelja tablice, što ni u kojem slučaju ne znači da je slaba i bezopasna. Uostalom, Puljani su u prošlom kolu itekako namučili lidera na tablici, zagrebački Dinamo od kojega nisu izgubili na svom stadionu. I to je upozorenje Osječanima, međutim, kako to ovih dana glasno razmišljaju naši nogometaši – ne žele ove nedjelje ni pomisliti na drugačiji ishod osim punog pogotka.

Držati korak s konkurentima

Znamo da je svaki protivnik dodatno motiviran protiv Osijeka, naročito nakon što su Zekićevi izabranici odlično odradili europski dio sezone, pa ih se, dakako, i u HNL-u maksimalno uvažava i protiv njih se ide punom snagom, što je uostalom i logično. Stoga i naš prvoligaš mora biti na onoj svojoj gornjoj razini da bi u kontinuitetu osvajao bodove. Neki su olako ispušteni, poput onih u obje utakmice s Rudešom ili Cibalijom u Vinkovcima, pa se takvi kiksevi ne bi smjeli ponavljati. Treba, naime, razmišljati i o tomu da konkurenti iz vrha tablice ne steknu veću bodovnu prednost, kao i da se oni koji su Osječanima najbliži na tablici, a sada su ispod njih, previše ne približe. U tom kontekstu Osijek dočekuje Istru s jasnom ulogom favorita koju treba i opravdati na terenu.

Napadači moraju biti učinkovitiji

Neće u domaćim redovima niti ovaj puta biti vrlo važnih igrača na bočnim pozicijama. Barišić i Šorša još nisu spremni i nadamo se da ćemo ih imati u momčadi nakon reprezentativne stanke koja nam slijedi poslije ovog prvenstvenog kola. Grgić je kao desni bočni dobro reagirao u prethodnim dvobojima, dok se Bočkaj prilično mučio na lijevom beku jer je on ipak po vokaciji ofanzivac, no trenutno je u situaciji da se malo više podređuje kolektivu. Više se, u svakom slučaju, očekuje od napadača koji bi morali biti učinkovitiji, o čemu je i Zekić govorio proteklih dana. U situaciji kada je pobjeda već pomalo i imperativ, vjerujemo da će Bijelo-plavi igrom protiv svoga današnjeg suparnika podsjetiti na neka svoja ponajbolja izdanja iz ove sezone i razveseliti navijače na tribinama. Susret između Osijeka i Istre 1961 počinje u 17 sati.

HT Prva liga

1.Osijek3+79
2.Rijeka3+67
3.Lokomotiva3+57
4.Dinamo3+47
5.Inter-Zaprešić3-73
6.Slaven Belupo3-12
7.Hajduk3-32
8.Rudeš3-21
9.Gorica3-31
10.Istra 19613-61

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 4. kolo

Dinamo - Osijek

Stadion Maksimir, 17.08.2018. 20:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 3. kolo

Osijek - Istra 1961 3:0

Stadion Gradski vrt, 12.08.2018. 18:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti