Baranjac iz Popovca igrao je u osječkim klubovima Olimpiji, Udarniku i Proleteru, a bio je i bivši reprezentativac.

Među najubojitije igrače u razdoblju nakon Drugog svjetskog rata u osječkom nogometu ubraja se Dionizije Dvornić, poznat i po nadimku Bato. Riječ je o rođenom Baranjcu iz Popovca (1926.) koji je nastupao za gradske klubove Olimpiju i Udarnik. Također, igrao je za Proleter od njegova osnutka 1947., pa do 1949. Njegove realizatorske sposobnosti brzo su mu omogućile odlazak u zagrebački Dinamo u kojem je bio od 1949. do 1955. godine. U tom je razdoblju skupio 293 nastupa za Modre, a bio je pozivan i u reprezentaciju nekadašnje FNRJ za koju je zabilježio šest nastupa.

Sudionik i Svjetskog prvenstva

Sudionik je i Svjetskog prvenstva 1954. godine u Švicarskoj. Po odlasku iz Dinama skrasio se jedno vrijeme u NK Zagreb (od 1955. do 1959.), a bio je potom jedan od prvih hrvatskih internacionalaca koji su sreću potražili izvan granica Lijepe naše. Zaigrao je za švicarsku Lausanneu, kasnije i Vevey u kojem je 1965. i okončao uspješnu karijeru. U tom je švicarskom gradu i preminuo 1992. godine.