Pred Bijelo-plavima je danas slavonski derbi! Utakmica počinje u 15 sati. Aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

Osijek  1:1  Cibalia

Ispustili su Osječani dva važna boda u borbi za vrh prvenstvene ljestvice, a igrači Cibalije se prezadovoljni vraćaju kući jer nisu izgubili iako je domaćin imao ulogu favorita. Srdačan pozdrav!

90' + 5 žuti karton za Barišića i kraj utakmice.

90' igra se sudačka nadoknada od pet minuta, Vinkovčani su nadomak bodu u Gradskom vrtu.

89' Jambor je u prigodi, međutim, nije uspio glavom matirati Šubarića, junaka u vinkovačkim redovima.

88' izlazi Muženjak, ulazi Filipović.

86' Stepčić je u momčadi Cibalije zamijenio Pervana, dok je u sastavu Osijeka Šimunec ušao umjesto Mudražije.

85' Grezda je u prigodu, no iz dobre pozicije pogađa samo vanjski dio mreže.

79' opet je bilo opasno u šesnaestercu domaćih. Lopta je dosta dugo bila u petercu, ali gosti nisu uspjeli iskoristiti neodlučnost osječke obrane.

79' sada su gosti mogli povesti jer je šansu imao Miličević. Ušao je s lijeve strane u kazneni prostor, ali je Malenica pravovremenim istrčavanjem spriječio novu neugodnost za domaćina.

75' Odmah je Cibalia došla do izjednačenja! Bila je ubačena dugačka lopta na polovicu domaćina koju je Barać pokušao glavom vratiti Malenici, ali je to "pročitao" Kordić i sa 18 metara prebacio istrčalog Malenicu za 1:1.

75' 1:1 - KORDIĆ

74' Osijek je uspio povesti! Ubacio je Bočkaj iz kornera, skočio je Marić i glavom loptu smjestio u gornji lijevi kut za 1:0.

74' 1:0 - MARIĆ

72' izmjena kod Vinkovčana, izlazi Dabro ušao je Miličević.

70' sada je Cibalia mogla povesti, međutim, Galić ne uspjeva prebaciti istrčalog Malenicu.

69' Grezda je povukao kontru, proigrao je Mudražiju koji asistira Bočkaju na lijevoj strani, ali je mladi reprezentativac loše pucao.

65' dvostruka zamjena kod Bijelo-plavih. Nema više na terenu Ejupija i Lope, ušli su Marić i Grgić.

53' Ejupi puca s ruba šesnaesterca, nedovoljno precizno da bi Osijek došao u vodstvo.

47' sada je glavom pucao Ejupi, lopta je prohujala iznad grede. U Gradskom vrtu ostaje i dalje 0:0.

46' jedanaesterac za Osječane! Jambor je nakon jednog prekida imao loptu u nogama, odostraga je startao Dabroi sudac Bebek je odmah pokazao na bijelu točku. No, udarac Barišića koji je gađao donji lijevi kut odlični je Šubarić sjajno obranio!

46' počelo je drugo poluvrijeme slavonskog derbija kojega s tribina prati 2.227 gledatelja.

45' Osječani su imali prigode u prvih dvadesetak minuta, nakon toga Vinkovčani dobro kontroliraju situaciju na svom dijelu terena.

37' prva prva šansa za Cibaliju. Galić je ubacio visoku loptu na peterac, a Malenica je krajnjim naporom intervenirao ispred Dabre.

28' Vinkovčani su prvi puta zaprijetili nakon centaršuta Pluma, kada je Malenica ostao na gol-liniji, ali gosti nisu uspjeli iz toga stvoriti izgledniju priliku.

27' Lopa ja sada zaradio javnu opomenu.

23' požutio je gostujući stoper Peričić.

18' vrlo aktivni Škorić i treći puta pokušava, ovaj puta s dvadesetak metara. Šubarić nije problema zaustaviti taj udarac.

16' Veliku su šansu sada imali Bijelo-plavi! Lopa je ubacio loptu u sredinu, potom su u njezinu posjedu bili grezda i Barišić koji je dobro centrirao, a Škorić je pucao s desetak metara. Vratar gostiju još jednom je efektno intervenirao i sačuvao svoju mrežu.

13' Karamarko je prvi zaradio žuti karton.

10' odlično je pucao Škorić s 15-ak metara gađajući lijevi kut, a iskazao se Šubarić odličnom obranom!

10' Lopa opet asistira, sada je Bočkaj na udarcu koji je ipak blokiran.

8' prva prigoda za Osijek i to nakon Lopina ubačaja iz kuta. Skočio je Ejupi i pucao glavom, lopta odlazi iznad grede.

1' nakon minute šutnje, počela je utakmica slavonskih rivala.

Igrači zajedno sa sucima izlaze na teren u majicama s natpisom "Slavonija nikad zaboraviti neće".

Glavni sudac je I. Bebek (Rijeka), kojemu će pomagati I. Modrić (Zagreb) i I. Krmar (Zagreb).

Evo i početne jedanaestorice gostiju iz Vinkovaca: Šubarić, Ikić, Peričić, Karamarko, Rubić, Muženjak, Plum, Galić, Dabro, Pervan i Kordić. Na klupi su: Nevistić, Zgrablić, Milić, Filipović, Kraljević, Stepčić i Miličević.

U slavonskom derbiju za Osijek će zaigrati: Malenica, Škorić, Barać, Mudražija, Barišić, Jambor, Mioč, Grezda, Lopa, Bočkaj i Ejupi. Pričuve su: Antolović, Šimunec, Lesjak, Grgić, Marić, Ilić i Matas.

Pozdrav svima iz Gradskog vrta! Dan je sjećanja na Vukovar i prije svega ćemo odati počast poginulim hrvatskim braniteljima i civilnim žrtvama u gradu-heroju Domovinskog rata.