Bivši kapetan i trener našeg nogometnog prvoligaša nagrađen je za izuzetan doprinos u sportu.

Na svečanoj sjednici Gradskog vijeća, upriličenoj u programu obilježavanja Dana grada, vrijedno je priznanje dobio bivši kapetan i trener Nogometnog kluba Osijek Matej Kasač. U vrlo lijepom ozračju u HNK-u primio je „Grb Grada Osijeka“ za izuzetan doprinos u sportu. Podsjećamo, Kasač je od 1957. do 1969. igrao za Proleter, Slavoniju i Osijek i sa 85 golova ostao treći strijelac u klupskoj povijesti, iza Ivana Lukačevića i Ljubomira Petrovića. Bio je kapetan momčadi, a nakon svršetka igračke karijere, uspješno je gradio i onu trenersku. Na osječkoj je klupi bio od 1974. do 1978. godine, a posebno ostaje upamćen po tomu što je u sezoni 1976/77 uveo Bijelo-plave u nekadašnju Prvu saveznu ligu.

Čestitke i Kneževiću i AK Slavonija Žito

Pečat grada Osijeka zaslužio je poznati i dugogodišnji osječki sportski djelatnik mr.sc. Neđeljko Knežević. On je u razdoblju od 1999. do 2003. godine bio predsjednik Hrvatskog kuglačkog saveza, u dva navrata je bio proglašen i trenerom godine za vrijeme velikih uspjeha Kuglačkog kluba Konikom Osijek. U posljednje vrijeme je vrlo aktivan i u Konjičkom klubu Osijek. Isto je priznanje pripalo i Atletskom klubu Slavonija Žito, također za osobita ostvarenja na području sporta. Ovaj je kolektiv proslavio 55. godišnjicu uspješnoga djelovanja, a može se pohvaliti s 311 registriranih atletičarki i atletičara. NK Osijek čestita svim nagrađenim laureatima!