Jak otpor favoriziranoj Gorici

Prva provjera našeg trećeligaša u Istri

08.02.2018.

Slovenski je prvoligaš pobijedio s minimalnih 1:0, a Osijek II je ostavio sasvim solidan dojam

Nogometaši Osijeka II odigrali su prvu kontrolnu utakmicu na pripremama u Umagu. Na igralištu NK Istra u Taru, Bijelo-plavi su odmjerili snage sa slovenskim prvoligašem Goricom koja je pobijedila s minimalnim 1:0, golom Žigona iz 14. minute. Za Osječane su u prvom poluvremenu nastupili: Barešić, Hudeček, Šalinović, Ćosić, Talys, Filipović, Žaper, Llanos, Rajić, Mišković i Durdov. U drugih 45 minuta igrali su: Nevistić, Šutalo, Šalinović, Čikvar, Marin, Bubalo, Filipović, Jakšić, Soldić, Magdić i Ždinjak

Ždinjakova šansa za izjednačenje

Bila je to čvrsta utakmica u kojoj se naš trećeligaš hrabro i dobro suprostavio favoriziranom protivniku, a rijetke su bile prave, izrazite prigode za gol. Najbolju je za izjednačenje rezultata propustio Ždinjak u 70. minuti kada je bio sam ispred suparničkog vratara koji mu je uspio obraniti udarac. U momčadi ovaj puta nisu bili ozlijđeni ili nedovoljno zaliječeni Ivić, Juranović, Šimičić, Pilj, Ilić i Pongračić. Iduću provjeru Osijek II će imati u subotu, 10. veljače, protiv momčadi Goriška Brda koja se natječe u Drugoj slovenskoj ligi.