Početkom kolovoza je u Gradskom vrtu bilo 1:0, dok je u drugoj polovici listopada Osijek na Rujevici bio bolji s 2:1.

Osijek i Rijeka ove su sezone odigrali dvije prvenstvene utakmice, a u obje su slavili Osječani. Prva je bila na rasporedu 7. kolovoza u Gradskom vrtu kada je domaćin bio bolji s 1:0 golom Borne Barišića iz jedanesterca u 18. minuti. U gradu na Dravi tada se spustio pljusak dva sata prije početka susreta, što je umanjilo posjetu na tribinama, no Bijelo-plave to nije zaustavilo na putu do bodova. Sigurno je Osijek, nakon dosta ranog dolaska u vodstvo, dobio vjetar u leđa u 35. minuti kada je prenervozni Vešović dobio drugi žuti karton, pa su gosti ostali s igračem manje. U sudačkoj nadoknadi vremena, kada se očekivao kraj susreta, pocrvenio je i Maleš. Za Osječane su igrali: Malenica, Škorić (od 62. Lukić), Lesjak, Šorša, Barišić, Mudražija, Mioč, Grezda, Lopa (od 74. Pušić), Bočkaj (od 84. Grgić) i Ejupi. Rijeka je nastupila u sastavu: Sluga, Župarić, Elez, Zuta, Vešović, J. Mišić, Bradarić (od 22. Maleš), Kvržić (od 76. Jelić), Gorgon, Heber i Gavranović (od 46. Martić).

Jedan iz Bočkajeve „galerije slobodnjaka“

I „uzvratni“ ogled na Rujevici, odigran 22. listopada, završio je pobjedom Zekićevih izabranika. I tada smo svjedočili pljusku, ovaj puta na Kvarneru, međutim odlični riječki travnjak je izdržao obilnu količinu oborina i susret je mogao biti odigran. Prisjećajući ga se, možemo i sada zaključiti da je bio vrlo sadržajan i kvalitetan. Riječani su poveli preko Gavranovića u 55. minuti, ali je osječka momčad uspjela doći do preokreta. Prvo je Grezda izjednačio u 62., da bi Osijek izborio pun pogodak sjajnim golom Bočkaja u 79. minuti. Zekić se u toj utakmici odlučio za postavu: Malenica, Škorić, Barać, Grgić, Bočkaj, Mioč, Mudražija, Hajradinović (od 75. Lukić), Grezda (od 90. Lesjak), Boban i Ejupi (od 90. Marić). Za Rijeku su igrali: Sluga, Vešović, Punčec, Župarić, Zuta, Maleš (od 83. Jelić), Pavičić, Acosty (od 53. Kvržić), Mišić, Gorgon (od 77. Črnic) i Gavranović.