U toj sezoni Osječani su se borili za opstanak, a u Maksimiru su slavili s 2:1 pogotkom Barišića u 88. minuti.

U tjednu smo koji Bijelo-plavima donosi gostovanje kod zagrebačke Lokomotive. Gledajući statistiku, ove su dvije momčadi u Zagrebu igrale 14 puta. Pritom su Lokosi slavili u šest utakmica, četiri ogleda završila su neriješenim rezultatom, a isto ih je toliko okončano pobjedom našeg prvoligaša. U tim dvobojima Lokomotiva je ukupno postigla 24 gola, a Osječani su suparničku mrežu zatresli 17 puta. Prvi međusobni susret odigran je 2010. kada su Plavo-bijeli premijerno sudjelovali u HNL-u. Osijek je bio dosta uspješniji u prva četiri nastupa, dok je domaćin prvu pobjedu upisao 2013. godine. Među gostujućim slavljima vrlo su značajna za našu momčad bila ona koja su ostvarena 2016. i 2017., a oba je puta rezultat bio 2:3.

Ni Pjaca nije pomogao Lokomotivi

Kao jedan od posebno važnih trijumfa izdvojit ćemo pun pogodak Bijelo-plavih iz travnja 2014., kada se igralo u Maksimiru. Tada su Osječani bili bolji s 2:1, što im je itekako puno značilo u tadašnjoj, neizvjesnoj borbi za opstanak. Šorša je doveo Osijek u vodstvo u 8. minuti, izjednačio je Pjaca iz jedanaesterca u 35., a odluka o pobjedniku uslijedila je u 88. minuti, golom Barišića za konačnih 1:2. Trener Tomislav Rukavina tada se odlučio za sljedeću postavu: Mikulić, Matas, Jonjić, Bralić, Novaković (od 46. Barišić), J. Mišić (od 23. Pavić), Glavaš (od 84. Vidaković), Ugarković, Škorić, Šorša i Cesarec. U momčadi Tomislava Ivkovića bili su: Zelenika, Vaclik, Čalušić, Musa, Gorupec (od 73. Pajač), Šovšić, Begonja (od 63. P. Mišić), Chago, Šitum, Budimir i Pjaca.