Obje su zlatne medalje članovi AK Slavonija Žito osvojili u skoku s motkom i tako potvrdili dominaciju.

U Zagrebu je, u novootvorenoj kružnoj atletskoj dvorani u Paviljonu 1 Zagrebačkog velesajma, održano Dvoransko prvenstvo Hrvatske u seniorskoj konkurenciji.  Na tom su natjecanju nastupili i članovi AK Slavonija Žito i kući su se vratili s tri osvojene medalje. Za sve tri se može reći da su bile i očekivane, budući da su ih izborili trenutno najbolji osječki atletičari, odnosno atletičarke. I dalje je za naš atletski klub najtrofejnija disciplina skok s motkom u kojoj su osvojena i dva zlatna odličja.

Podjela prvoga mjesta

Ivan Horvat je podijelio prvo mjesto s Trpimirom Širokim (AK Zagreb-Ulix), a obojicu su preskočila visinu 4,80 metara. Za skakanje na većim visinama nije bilo tehničkih mogućnosti, pa su na kraju obojica bili „zlatni“. U ženskoj konkurenciji slavila je Elija Valentić koja je ostvarila rezultat 3,80 metara, što joj je bilo dovoljno za trijumf. Medalju je zaslužila i Sara Aščić u skoku u vis s preskočenih 1,75 metara.