Osječani su svladali pleterničku Slaviju s 2:0, a pogotke su postigli Llanos u prvom i Durdov u drugom poluvremenu.

Nogometaši Osijeka II uspješno su započeli drugi dio sezone u Trećoj HNL Istok, pobjedom nad pleterničkom Slavijom u Gradskom vrtu. Igralo se na terenu s umjetnom travom, a Osječani su slavili s 2:0 i propustili još dosta izglednih prigoda da im trijumf bude još i uvjerljiviji. Bijelo-plavi su vrlo dobro ušli u utakmici i poveli u 15. minuti iz akcije koju započeo Pilj, nastavio Talys dobrim ubačajem s lijevog krila u sredinu za Llanosa koji iz blizine pogađa mrežu nemoćnog Petkovića. Desetak minuta kasnije Slavija ostaje s igračem manje jer je kapetan gostiju V. Ančurovski zbog nesportskog ponašanja zaradio dvije javne opomene i isključujući crveni karton.

Moglo je biti i uvjerljivije

Do odlaska na odmor Osječani su mogli postići još tri pogotka, ali nisu iskazali dovoljno preciznosti u završnici. Prvo je udarac Hudečeka gostujući vratar uspio obraniti, potom je Llanos nakon proigravanja Talysa bio sam ispred Petkovića, no pucao je pokraj vratiju. Izglednu je šansu propustio i Pilj, pa je na poluvremenu bilo minimalnih 1:0. U drugom dijelu nastavila se inicijativa domaćina, a vrlo blizu pogotku bio je stoper Šalinović koji je glavom poslao loptu u gredu. Nakon toga je priliku propustio i Juranović, a isti je igrač zaslužan za povećanje Osijekova vodstva. Bio je u prodoru s lijeve strane, Pleterničani su ga zaustavili prekršajem, no sudac je ispravno pustio prednost da bi lopta završila u nogama Durdova koji je bio spretan i priseban u kaznenom prostoru. Osječani su igrali u sastavu: Kukić, Šalinović, Ćosić, Lončar, Hudeček (od 70. Juranović), Talys, Žaper, Soldić (od 85. Filipović), Pilj, Llanos i Šimičić (od 70. Durdov).