Bijelo-plavi danas gostuju na Maksimiru. Utakmica počinje u 18 sati, a aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

DINAMO - OSIJEK 0:1

90' + 4 kraj utakmice u Maksimiru, Osijek osvaja sva tri boda! Čestitke Bijelo-plavima i stručnom stožeru na pobjedi u derbiju 30. kola! I još jedan, pobjednički pozdrav iz Zagreba!

90' + 2 Bočkaj s lijeve strane ulazi u šesnaesterac i snažno puca, a lopta prolazi pokraj lijeve vratnice.

90' + 1 Gavranovićev pokušaj glavom odlazi iznad grede.

90' igrat će se 4 minute sudačke nadoknade.

82' još jedna odlična reakcija Malenice! Stojanović je centrirao, Gojak pucao glavom, no vratar Osijeka je danas vrlo raspoložen.

80' izašao je Ćorić, a ušao Gojak.

79' požutio je Mudražija.

79' Soudani iz voleja puca pokraj vratiju.

78' ozlijeđenog strijelca Bobana zamijenio je Bočkaj.

69' igru napušta Hajradinović, na terenu je Mudražija.

67' izlazi Rrahmani, ušao je Fiolić.

65' opasno je bilo u osječkom kaznenom prostoru. Ćorić je pucao gađajući lijevi kut, a Malenica zaslužuje čestitke za još jednu vrlo dobru obranu.

63' Marić asistira Grgiću koji puca pokraj lijeve vratnice.

58' Hajradinović lijepo centrira iz prekida, Marić glavom šalje loptu u mrežu, ali je to ipak bilo zaleđe.

55' Hajrović opasno prijeti iz "slobodnjaka", Malenica loptu ispod grede izbacuje u korner.

53' brza kontra Bijelo-plavih preko Jambora, Bobana i Hajradinovića nažalost ne završava točnim ubačajem Harisa u središnjicu za Bobana...

50' sada ubačuje Ćorić iz kornera, Rrahmani puca glavom, a lopta odlazi pokraj lijeve vratnice.

49' centrira Hajrović, visoko skače Benković, a Malenica i ovaj puta brani.

46' počinje drugi dio derbija, uz jednu izmjenu u osječkim redovima. Umjesto Lope je ušao Grgić. Ukrajinac se ozlijedio u završnici prvog poluvremena. Na tribinama je 2.451 gledatelj.

45' + 1 završeno je prvo poluvrijeme vodstvom Osječana, a Dinamo je opasno prijetio od sredine prvog poluvremena do odlaska na odmor.

45' Ćorić prebacuje i "živi zid" i osječka vrata iz slobodnog udarca s 19 metara.

45' Mariću žuti karton.

43' sada je glavom pokušao Gavranović, nije to bilo loše, no osječki je vratar i ovaj puta siguran.

42' Ćorić je vrlo dobro pucao s 18 metara, a iskazao se Malenica odličnom intervencijom!

39' Ćorić ubacuje s lijeve strane, Soudani je "škaricama" sa 8-9 metara iskosa nastojao atraktivno poentirati, ali lopta ne ide u okvir vratiju. Ipak, dovoljno za pljesak s tribina.

36' pokušaj Soudanija, lopta završava na vanjskom dijelu mreže.

34' iz daljine puca Benković, Malenica je to obranio.

32' Hajradinović ubacuje loptu u kazneni prostor, Livaković je pravovremen ispred agilnoga Bobana.

31' prošlo je pola sata igre, Osječani vrlo dobro izgledaju u Maksimiru, a imaju i vodstvo, golom Bobana iz 15. minute.

26' Stojanović je s desnog krila "zavrnuo" loptu u središnjicu gdje je natrčao Ćorić, ali je bio neprecizan iz dosta dobre situacije.

21' ubacio je Ćorić, a Benković pucao glavom pokraj vratiju.

15' Osijek četvrtu utakmicu zaredom vodi u Maksimiru! Bila je to lijepa akcija po lijevoj strani, Lopa je proigrao Hajradinovića koji se fino spustio prema šesnaestercu i onda točno asistirao Mariću. Napadač Osječana i ovaj puta se iskazao odličnim proigravanjem u sredinu, a prizemnu loptu u petercu Boban je vrlo spretno i koncentrirano ispruženom nogom unio u mrežu!

15' 0:1 - BOBAN

13' Doumbia je fino centrirao, a Hajrović nije očekivao da će lopta preletjeti Bobana na svega 6-7 metara od vratiju, pa je ova prigoda Dinama olakok propuštena.

8' prvi pokušaj domaćina, Gavranović je loptu zahvatio glavom nakon Ćorićeva ubačaja iz prekida, bezopasno za Malenicu.

4' Mioč je pucao iz daljine preko vratiju.

1' Modri su izgubili loptu na svojoj polovici, Boban kreće prema vratima, ali se nije uspio izboriti za udarac prema vratima.

1' lopta je krenula s centra, počela je utakmica u Maksimiru.

Sudit će I. Bebek (Rijeka), čiji su pomoćnici B. Križarić (Čakovec) i V. Đurak (Sisak).

Za Dinamo će igrati: Livaković, Benković, Rrahmani, Stojanović, Sosa, Doumbia, Ademi, Hajrović, Ćorić, Soudani i Gavranović. Na klupi su: Zagorac, Lecjaks, Gojak, Fiolić, Dos Santos, Đurasek i Perić.

U derbiju 30. kola Osječani će protiv Modrih istrčati u sastavu: Malenica, Škorić, Milović, Šorša, Barišić, Jambor, Mioč, Hajdradinović, Lopa, Boban i Marić. Pričuve su: Santini, Barać, Bočkaj, Šimunec, Mudražija, Grgić i Pervan.

Ove srijede smo u Zagrebu, pozdrav s maksimirskog stadiona!