Riječ je o oboljelima od bulozne epidermolize, kojima je koža krhka i osjetljiva, pa i obični dodir može izazvati oštećenja.

Uoči prošlotjednog derbija na Maksimiru, Dinamo i Osijek su zajednički podržali Udrugu „Debra“ koja predstavlja društvo oboljelih od bulozne epidermolize. Tada su izašli na teren u majicama potpore djeci koja boluju od krhke kože, osjetljive poput leptirova krila, zbog čega ih se i naziva „leptirima“.

Osigurati oboljelima kvalitetniji i sretniji život

Kod njih i obični dodir može izazvati nova oštećenja, a svakodnevica im donosi nova previjanja, uz nužnu pomoć, njegu i pratnju drugih. Modri i Bijelo-plavi uključeni su u kampanju kojoj je cilj takvoj djeci osigurati kvalitetniji, zdraviji i sretniji život, a svrha projekta je podmirivanje troškova apartmana za boravak obitelji u Zagrebu, dakako u svrhu neophodnog liječenja.