Ratnim veteranima i dugogodišnjim „bajkerima“ potporu je dao i NK Osijek.

Moto klub 4. gardijske brigade petu godinu zaredom je organizirao karavanu kroz cijelu Hrvatsku tijekom koje se postavljaju krunice na spomen-obilježja iz Domovinskog rata.

U Osijeku je to učinjeno na instalaciji „Crveni fićo“ na križanju Vukovarske i Trpimirove ulice. Nazočni su bili i predstavnici NK Osijek koji je podržao ovu lijepu inicijativu, a svijeće su zajedno s „bajkerima“ upalili i naši igrači Benedik Mioč i Marko Pervan.

Karavana završava u Splitu

Na taj način se obilježava godišnjica osnutka gardijskih brigada u Hrvatskoj, a ukupno će se obići pedesetak lokacija diljem Domovine. Kolege iz Dalmacije u našem su gradu dočekali članovi MK Veterani Slavonije i Baranje, koji ih prate i u drugim gradovima gdje se također postavljaju krunice i pale svijeće za poginule hrvatske branitelje. Karavana završava 28. travnja u Splitu.