Osječani preokretom do bodova

Odigran trećeligaški derbi u Koprivnici

01.05.2018.

Bijelo-plavi su na teškom gostovanju slavili s 2:1 golovima Lončara i Žapera, nakon što je domaćin prvi imao vodstvo.

Još su jednu pobjedu ostvarili nogometaši Osijeka II, ovaj puta na derbiju u Koprivnici. Momčad Dine Skendera prezentirala se i ovaj puta u kvalitetnom izdanju iako je početak pripao Zelenima. Domaćin je, naime, došao u vodstvo već u 8. minuti iz brzog protunapada. Lopta je s desnog krila ubačena u kazneni prostor gdje je priseban bio Jajalo i sa desetak metara svladao Kukića. Osječani su nedugo zatim imali sjajnu prigodu za izjednačenje kada je Juranović bio potpuno sam ispred vratara domaćih, ali ga nije uspio matirati.

U 17. minuti Pilj i Juranović također su mogli anulirati prednost Koprivničana, ali ni tada nije bilo preciznosti u završnici. Izjednačenje je, ipak, stiglo sredinom prvog poluvremena. Pilj je odlično ubacio iz slobodnog udarca, Lončar je ostao potpuno sam u šesnaestercu, primio loptu na prsa i onda precizno pogodio lijevi donji kut.

Žaper odlučio pobjednika

U 57. minuti Bijelo-plavi su došli u vodstvo. Korner je izveo Juranović, Šimičić je s prve vratnice prebacio loptu na drugu stranu gdje je u petercu bio Žaper i glavom lako pogodio mrežu. Nakon toga je Koprivnica nastojala učiniti nešto više, ali je dominacija i dalje bila na strani gostiju.

Talys je u 74. minuti propustio veliku prigodu nakon odličnog solo-prodora, a potom i idealne asistencije Pilja. U završnici susreta imali je i domaća momčad lijepu prigodu za izjednačenje, no udarac Jambrušića obranio je Kukić. Posljednju je šansu propustio Hudećek čiji je udarac zaustavio vratar Golubić. Osijek II je igrao u sastavu: Kukić, Lončar, Šalinović, Ćosić, Hudećek, Talys, Žaper, Pilj, Llanos (od 59. Jakšić), Juranović (od 64. Čikvar) i Šimičić (od 78. Mišković).

Treća HNL Istok: Ljestvica, strijelci, raspored i rezultati - link