NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Mimohod od Trga slobode do mosta

„Svjetlo za humanost“

Mimohod od Trga slobode do mosta

09.05.2018.

Na ovaj način je i u našem gradu obilježen Svjetski dan Crvenog križa i Crvenog polumjeseca. 

Mimohodom sa svijećama u akciji "Svjetlo za humanost" u Osijeku je obilježen Svjetski dan Crvenog križa i Crvenog polumjeseca. U mimohodu je bilo više stotina volontera i suradnika Crvenoga križa koji su hodali od Trga slobode do pješačkoga mosta. Pritom je održan prigodni program tijekom kojega su spomenuti brojni projekti te krizne situacije u kojima su sudjelovali članovi Crvenog križa i tijekom kojih je iskazana njihova humanost i spremnost da pomognu ljudima u nevolji. 

Obilježavanje značajnih obljetnica

U mimohodu su, između ostalih, sudjelovali i nogometaši Osijeka II uz članove drugih klubova i udruga te građane koji su se odazvali ovoj akciji. Bila je to prigoda i za obilježavanje 140. godišnjice osnutka Crvenoga križa u Hrvatskoj. Nadalje, prošlo je i 65 godina od prve akcije dobrovoljnog davanja krvi, a iza nas je i 25 godina primanja hrvatske organizacije u punopravno članstvo Međunarodne federacije društava Crvenoga križa  i Crvenog polumjeseca. Danas je Crveni križ najveća humanitarna organizacija u Hrvatskoj sa 131 županijskim, gradskim ili općinskim društvom. 

HT Prva liga

1.Osijek3+79
2.Rijeka3+67
3.Lokomotiva3+57
4.Dinamo3+47
5.Inter-Zaprešić3-73
6.Slaven Belupo3-12
7.Hajduk3-32
8.Rudeš3-21
9.Gorica3-31
10.Istra 19613-61

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 4. kolo

Dinamo - Osijek

Stadion Maksimir, 17.08.2018. 20:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 3. kolo

Osijek - Istra 1961 3:0

Stadion Gradski vrt, 12.08.2018. 18:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti